دانلود کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل

کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل نوشته‌ی ایرج بختیاری، به موضوعاتی چون؛ مبانی دفاع و پدافند غیرعامل، محیط‌شناسی مراکز فرماندهی و کنترل، مبانی نظری فرماندهی و کنترل، مفهوم‌شناسی تهدید، بحران، جنگ و... می‌پردازد.

هنگامیکه به مطالعه و بررسی جنگ‌ها و بحران‌های معاصر می‌پردازیم مسئله پدافند غیرعامل بیشتر از قبل نمایان می‌شود؛ زیرا لحاظ کردن اقدامات پدافند غیرعامل منجر به زنده ماندن و پایداری نیروی انسانی و صرفه‌جویی کلان اقتصادی در حفظ تجهیزات و تسلیحات باارزش خواهد شد.

این اقدامات مراکز حیاتی، حساس و مهم را در برابر انواع حملات دشمن حفظ کرده، تاب‌آوری در شرایط بحران را ممکن می‌سازد. مدیریت بحران (به‌ویژه بحران ناشی از تهدیدات دشمن) از ضروری‌ترین تمهیدات در شرایط بحران است که در همین راستا رصد و پایش تهدیدها و آمادگی رو‌به‌رو شدن با شرایط بحران و مدیریت آن با استفاده از نظام فرماندهی و کنترل هوشمند و توانمند از امور بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل می‌خوانیم:

در یک تعریف، پدافند عبارت است از کاهش خسارت و تهدیدهای مورد انتظار در هنگام شکست بازدارندگی؛ خواه با عمل از دست دادن سرزمین و خواه با قبول انهدام تجهیزات و نفرات نظامی صورت گیرد. دفاع امری فطری است و بشر سعی دارد در برابر حوادث طبیعی مانند باد و سیل و زلزله و مانند آن و سپس در برابر سایر تهدیدهای امنیتی، تهاجم یا حمله‌های نظامی علیه خود، از خود دفاع کند. این‌گونه دفاع به دو صورت است: یکی دفاع نظامی و دیگری دفاعی که بدون استفاده از اسلحه صورت می‌گیرد که دفاع نوع دوم از ابتدای تاریخ وجود داشته و دنبال می‌شده است.

در تعریف دیگر، دفاع که از واژه دفع گرفته‌ شده به معنای دور نمودن چیزی است و در اصطلاح فقهی، تکلیف و حقوقی است که از سوی خداوند به‌عنوان مالک و قانون‌گذار مطرح ‌شده است. انسان از این حق برخوردار است تا برای پیشگیری از آسیب‌هایی که اعتقاد، مال، جان و آبروی وی را تهدید می‌کند، دفاع و احتراز کرده و این تکلیفی است که نمی‌تواند از آن عدول نماید.

 ۲۴۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-058-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: تاریخچه و مفهوم‌شناسی
فصل 2: مبانی دفاع و پدافند غیرعامل
فصل 3: مفهوم‌شناسی تهدید، بحران، جنگ
فصل 4: مبانی نظری فرماندهی و کنترل
فصل 5: محیط‌شناسی مراکز فرماندهی و کنترل
فصل 6: مطالعه تطبیقی
فصل 7: سخن پایانی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل

برای دانلود کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل

نظرات کتاب نظام فرماندهی و کنترل پدافند غیرعامل

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.