دانلود کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور

کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور نوشتۀ فروغ مصطفی منتقمی، به تحلیل و بررسی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان و تأثیر سازمان‌های خصوصی در آن می‌پردازد.

سازمان‌های غیردولتی یا تشکل‌های مردمی عبارت‌اند از سازمان‌هایی غیرسیاسی که با کوشش آزادانه و داوطلبانه افراد، خارج از ساختار دولتی برای دستیابی به اهداف مشخص غیرانتفاعی، مانند هدف‌های عام‌المنفعه سازماندهی و ثبت می‌شوند و به صورت قانونمند، مشارکتی و در چارچوب قوانین و مقررات ناظر بر آن‌ها در کشور محل تأسیس خود، فعالیت می‌کنند. گروهی از این سازمان‌ها برای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در عرصه‌های مختلف، از جمله گرفتن حقوق آنان تشکیل می‌شوند.

در فصل اول کلیات راجع به سازمان‌های غیردولتی، حمایت از حقوق مصرف‌کننده، قوانین و مقررات ناظر بر این سازمان‌ها و وضعیت سازمان‌های غیردولتی در ایران مورد بررسی قرار گرفته است. فصل دوم به بررسی فعالیت‌ها و نقش‌های مختلف سازمان‌های غیردولتی حمایت از حقوق مصرف‌کننده و مشکلات موجود در برابر این سازمان‌ها پرداخته است.

در فصل سوم نقش‌ها و فعالیت‌های سازمان‌های غیردولتی حمایت از حقوق مصرف‌کننده در کشورهای منتخب مورد مطالعه قرار گرفته و در فصل چهارم نتیجه‌گیری و توصیه‌های حاصل از اجرای طرح ارائه شده است.

در بخشی از کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور می‌خوانیم:

اصطلاح سازمان غیردولتی طیف وسیعی از تشکل‌ها و گروه‌های غیرسیاسی و بدون وابستگی به دولت و دارای نام‌های گوناگون مانند انجمن، مؤسسه و جمعیت را در بر می‌گیرد که بی‌آنکه اعضای آن‌ها در پی کسب منافع مادی باشند، برای دستیابی به اهداف مشخص اجتماعی، فرهنگی، بشردوستانه، خیریه و عام‌المنفعه یا حمایت از گروه‌های خاصی مانند کودکان یا مصرف‌کنندگان به عنوان سازمان‌های غیردولتی محلی، ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کنند.

مرز دقیق و روشنی برای تفکیک انواع سازمان‌های غیردولتی از یکدیگر وجود ندارد. از این رو طبقه‌بندی‌های مختلفی از این سازمان‌ها ارائه شده است. سازمان‌های غیردولتی را با توجه به معیارهایی مانند سطوح عملیاتی و حوزه جغرافیایی فعالیت آن‌ها، نوع فعالیت و موضوع فعالیت آن‌ها تقسیم کرده‌اند. با توجه به هر یک از ملاک‌های ذکر شده برای تعیین انواع سازمان‌های غیردولتی، سازمان‌های مزبور را در گروه‌های مختلف قرار می‌دهند و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کنند.

 ۱۵۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-469-400-4 

چاپ ۱۳۹۱: ۴۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کلیات راجع به سازمان‌های غیردولتی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده
فصل دوم: فعالیت‌ها و نقش‌های مختلف سازمان‌های غیردولتی حمایت از حقوق مصرف‌کننده
فصل سوم: سازمان‌های غیردولتی حمایت از حقوق مصرف‌کننده در کشورهای منتخب
فصل چهارم: نتیجه‌گیری و پیشنهادها
منابع و مراجع

راهنمای دانلود کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور

برای دانلود کتاب نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نقش سازمان‌های غیردولتی در حمایت از حقوق مصرف کننده در کشور