دانلود کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

  • از: آرش نیلگون
  • ناشر: انتشارات کاکتوس
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

آرش نیلگون در کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان، خاطرات و زندگی شخصی و سیاسی نخستین رئیس جمهور آفریقا را بازگو می‌کند.

نلسون رولیهلاهلا ماندِلا (Nelson Mandela) رهبری بود که خشونت را نقطه بن‌بست روحی انسان می‌­دانست. او قبل از ریاست جمهوری به عنوان فعال برتر آپارتاید در آفریقای جنوبی و همچنین رهبر کنگره ملی آفریقا فعالیت داشت. ماندلا که خشونت را مانع ادامه فعالیت‌های جامعه می‌دانست به دلیل دخالت در امور مقاومت مسلحانه مخفی دستگیر و زندانی شد.

نلسون ماندلا 27 سال از عمر خود را در یک سلول در جزیره روبن گذراند و به عنوان معروف‌ترین چهره‌ی مبارز علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی شناخته شد. نلسون ماندلا بعد از گرفتن جوایزی در طی چهار دهه، هنوز هم به عنوان یک چهره‌ی مشهور دولتمرد شناخته می‌شود. بسیاری از مردم آفریقای جنوبی برای احترام او را 'مخولو' (پدربزرگ) صدا می‌کنند.

ماندلا کتاب‌ها و مقالات زیادی نوشته و خاطرات او در کتابی با نام راه دشوار آزادی به فارسی برگردانده شده است. آخرین کتاب در مورد وی به نام «خودگویی‌های من» - در سال 2011 از طرف بنیاد ماندلا به انتشار رسید.

برخی از جوایز و افتخارات ماندلا:

- مدال آزادی ریاست جمهوری
- عضو افتخاری حکم افتخاری کانادا
- آزادی شهر از ژوهانسوبرگ (2004)
- جایزه صلح لنین (1990)
و...

در بخشی از کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان می‌خوانیم:

در سال 1961، ماندلا رهبری اومخونتو و سیزوه (به معنای «نیزه ملت»، و نیز با علامت اختصاری “MK”) شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا (ANC) را که خود یکی از بنیانگذاران آن بود بر عهده گرفت. او مبارزات خرابکاری علیه اهداف نظامی و دولتی را رهبری کرده، و طرح‌هایی تدوین کرد تا در صورتی که خرابکاری نتوانست به آپارتاید خاتمه دهد به جنگ چریکی متوسل شود. چند دهه بعد، خصوصا در دهه 1980، اومخونتو و سیزوه تبدیل به جنگ چریکی علیه رژیم حاکم شد. ماندلا همچنین در خارج از کشور مبادرت به جمع‌آوری کمک‌های مالی برای MK کرد، و در دیدار با برخی از دولت‌های آفریقا ترتیباتی برای آموزش شبه نظامی داد.

 ۱۴۴ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6152-26-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
فعالیت سیاسی
دستگیری و زندانی شدن
ریاست کنگره ملی آفریقا و ریاست جمهوری آفریقای جنوبی
دیپلماسی بین‌المللی
ازدواج
بازنشستگی
کتاب‌ها و مقالات
جوایز و افتخارات
مسایل جانبی
فیلم خداحافظ بافانا
شعری با نام نلسون ماندلا
وحدت وجود در سیاره زمین
نلسون ماندلا از خدا می‌پرسد
نلسن ماندلا مرد شکست ناپذیر زمانه‌ها
از یادداشت‌های نلسون ماندلا
جوایز و افتخارات ماندلا

راهنمای دانلود کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

برای دانلود کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

نظرات کتاب نلسون ماندلا و رهیافتی بر تعالی انسان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.