دانلود کتاب نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش


خرید کتاب الکترونیک

برای دانلود قانونی کتاب نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش

داستان این نمایشنامه از آنجایی آغاز شد که دو هدهد به دستور حضرت سلیمان راهی بیابان می‌شوند و در راه با ملکه سبا برخورد می‌کنند و می‌بینند که او خورشید را می‌پرستد و ادامه ماجرا... حسن دولت‌آبادی که از پیشکسوتان تئاتر عروسکی به شمار می‌رود، داستان حضرت سلیمان و ملکه سبا را این بار از زبان دو هدهد روایت می‌کنند.
دولت‌آبادی در روایت حضرت سلیمان از شعر هم استفاده کرده و مکالمه‌های بعضی از شخصیت‌های داستانی را با زبان شعر بیان کرده تا مخاطب کودک در برخورد با این روایت خسته نشود و بتواند تا آخر داستان با نمایشنامه همراه باشد.
نویسنده برای این که بتواند از قالب یک داستان‌گوی صرف خارج شده و به داستانش لحن نمایشی بدهد، چند شخصیت جدید را وارد داستان سلیمان کرده است. به عنوان نمونه شخصیت هدهد دو که با هدهد اصلی داستان همراه می‌شود و با تنبلی ذاتی که در وجودش هست، در تقابل با هدهد اصلی برخوردی سرکشانه دارد.

از متن کتاب:

بیابانی با سنگ و خار و تک‌درختی در راست یا چپ صحنه و پرده‌ای سفید در انتها، که صحنه‌های مربوط به نمایش سایه بر آن نمایان می‌شود.

با تابش نور بر پرده، خورشید تابان بر بالای پرده دیده می‌شود. سپس، سایة دو هدهد، که پرواز می‌کنند و آواز می‌خوانند، نمایان می‌شود. هدهدِ یک رفتاری مضحک دارد.

هدهد یک:   خدا خدا خدا خدا

                   ای وای چقدر گرمه هوا

                   آتیش می‌آد از آسمون

                   می‌خواد بگیره جونمون

                   دلم یه چیکه آب می‌خواد

                   خوابم می‌آد و خواب می‌خواد

هدهد دو:     کجاست چشمه پُرآب؟

                   تا کی باید خورد پیچ و تاب؟

                   بیابونو هی پَر زدیم

 ۵۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-506-824-8 

چاپ ۱۳۸۸، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای دانلود کتاب نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش

برای دانلود کتاب نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نمایشنامه خوبی کن و با خدا باش
مرجان تهرانی
۱۳۹۷/۱۲/۷
بد نیست جالب هم نیست
Rozhin Farshchi
۱۳۹۷/۸/۲۰
خوب
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)