دانلود کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان

کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان نوشته‌ی عبدالله امینی پور، علاوه بر مقایسه‌ی جایگاه زنان در اسلام با اندیشه‌های غربی، شبهاتی را که در زمینه حقوق زنان از گذشتگان تاکنون گریبان گیرمان شده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان:

این کتاب شامل مجموعه مقالات زن پژوهی است که در زمینه‌های فقهی، سیاسی و اجتماعی راهگشا هستند. خواندن این اثر شما و به ویژه بانوان را به وجد می‌آورد؛ زیرا متوجه بازنگری و تجدیدنظر در آرا و اندیشه‌های فقهی و سیاسی اسلام ‌پژوهان خواهید شد. همچنین درک می‌کنید که جامعه اسلامی چقدر کوشیده تا جایگاه والا و منزلت ستودنی زن را به او بازگرداند و کشوری که گرفتار رخوت و مردگی شده را پویایی بخشد.

صاحب نظران این کتاب، جزو قرآن‌پژوهان و حدیث‌شناسان برجسته‌ای می‌باشند که شناخت کاملی از منابع ثابت شده شیعه و اهل سنت دارند. همچنین آنان‌ با میراث فرهنگی دینی شیعه و سنی آشناییت کامل دارند و از اندیشه‌های جدید غرب آگاه هستند. آنان می‌خواهند ثابت کنند که دستاوردها و رویکردهای اصیل و درست اسلامی چه چیزی بوده است زیرا معتقدند که باید دستاوردها را از زیر غبار مردسالاری و خودباختگی زنان و تعصب و جهالت بیرون آورد و اجازه ندهیم اشتباهات تاریخی دوباره تکرار شوند. در این کتاب عبدالله امینی پور می‌کوشد تا جایگاه زن را از نگاه شیعه و سنی بررسی نماید.

عبدالله امینی پور را بیشتر بشناسیم:

او از مترجمان و نویسندگان معاصر در شهریور 1344 در شوش متولد شد. تحصیلات کلاسیک را در آن شهر فرا گرفت و در سال 1360 خورشیدی به قم رفت و وارد حوزه شد. سپس به تدریس و نگارش و ترجمه پرداخت. وی دارای بیش از سی عنوان کتاب و صد مقاله است.

در بخشی از کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان می‌خوانیم:

رشید رضا رساله خود را با برابری زن و مرد در ارزش‌های انسانی، با بهره‌گیری از آیه «نَفْس واحده» [آیه نخست سوره نساء] آغاز می‌کند. وی استناد به قرآن را با بیان پیامدهای این برابری کلی، یعنی برابری در ایمان و پاداش، شرکت در شعائر دینی و فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی، پی می‌گیرد. با اندک تأملی در مسئله مشارکت زنان، درمی‌یابیم که این حضور، بیش از آنکه حق زنان باشد، وظیفه‌ای است که بر عهده آنان گذاشته شده است.

رشید رضا بر خلاف قاسم امین حدود و گستره این مشارکت را بیان نمی‌کند تا فرض‌های دیگر مسئله را گفته باشد.

رشید رضا در حقوق مالی زن، ارث و مَهر ازدواج را ذکر می‌کند و معتقد است: نابرابری در ارث، اصل مساوات زن و مرد را به هم نمی‌زند، چرا که شوهر وظیفه دارد نفقه خانواده را داده، مسئولیت‌های دیگر را بپذیرد. وی و محمد عبده معتقدند: مَهر عوض و بهای بهره جنسی نیست، بلکه هدیه محبت آمیزی است که زن را راضی می‌کند سرپرستی مرد را بپذیرد.

رشید در بحث ازدواج و حقوق زنان در ازدواج، سخن را با مقایسه اوضاع پیش از اسلام شروع می‌کند و از آزادی زن در انتخاب شوهرش می‌گوید و با استناد به قرآن، ازدواج را بر سه رکن می‌داند: آرامش، محبت و مهربانی.

 ۲۲۱ صفحه، ۴۱۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-99311-6-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
جایگاه و الگوی زن مسلمان در اندیشه امام خمینی (ره)
زن و مسائل اخلاقى تربیتى
فقیه و زن، دیدگاه اصلاح طلبان و نگاه احیاگران سنت
اشتغال زنان از نگاه قرآن و سنت
اسلام، زنان و برداشت‌های نادرست
اندیشه‌های معاصر عرب و نواندیشی در مسائل زنان
جایگاه زن در اندیشه افلاطون
سخت‌ترین چالش در اندیشه اسلامی معاصر
نقدی بر نگرش اسلامی به زن
زن معاصر و نگرش‌هاى نواندیشانه
تفسیر آیه ضرب (زدن)
نقش زن در نواندیشی اسلامی در مسائل زنان
رویکردهای جدید فقه شیعه در حوزه زنان
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان

برای دانلود کتاب نواندیشی دینی در مسائل زنان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نواندیشی دینی در مسائل زنان