دانلود کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی

  • از: معصومه سپهری
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۴۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی

سید نورالدین عافی در سال 1343 در روستای خلجان در نزدیکی تبریز متولد می‌شود. خانوادة او پر جمعیت و کشاورزند. در دوران انقلاب در راهپیمایی‌ها و فعالیت‌های انقلابی شرکت می‌کند. با شروع جنگ ایران و عراق می‌خواهد راهی جبهه شود؛ ولی به خاطر سن کمش او را نمی‌پذیرند. بارها و بارها اقدام می‌کند و بالاخره موفق می‌شود. در پاییز سال 1359 دورة آموزش نظامی می‌بیند و راهی مناطق غرب کشور می‌شود و در سپاه مهاباد به فعالیت می‌پردازد. در سال 1360 عضو رسمی سپاه کردستان می‌شود و پانزده ماه آنجا می‌ماند؛ ولی مدام در اندیشۀ راهی شدن به مناطق جنگی جنوب کشور است. وقتی به منطقۀ جنگ ایران و عراق عازم می‌شود، برادر کوچک‌تر صادق هم به همراهش می‌رود و در یک بمباران حملة هوایی عراق در برابر چشمان نورالدین شهید می‌شود. بیست و چهار ترکش به بدن نورالدین اصابت می‌کند و او در بیمارستان‌های کرمانشاه و مشهد بارها تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد؛ ولی چون از قسمت شکم و صورت و چشم و بینی آسیب‌های جدی دیده، حتی با این عمل‌ها، به طور کامل بهبود نمی‌یابد. به تبریز می‌رود و بعد از شش ماه به جبهه برمی‌گردد. در مرخصی‌هایی که در تبریز می‌گذراند به فعالیت‌های مذهبی و تبلیغی و عیادت از خانوادۀ شهدا و مجروحان بیمارستان‌ها می‌پردازد و هربار بعد از استراحتی کوتاه به جبهه برمی‌گردد. در عملیات‌های زیادی از جمله مسلم بن عقیل، کربلای چهار، و ... شرکت می‌کند و بارها به‌شدت مجروح می‌شود و با وجودی که جانباز 70 درصد است، هر بار بعد از بهبودی نسبی به جبهه برمی‌گردد.

در هجده سالگی چهره‌اش در اثر جراحت‌های شدید و جراحی‌های زیاد کاملاً شکل خود را از دست می‌دهد. در سال 1363 با دختری شانزده ساله به نام معصومه عقد می‌کند. در 1366 ازدواج می‌کند و در سال 1367 اولین فرزندش، که دختر است، متولد می‌شود. در مناطق جنگی به عنوان غواص در عملیات‌های زیادی شرکت می‌کند. پس از قبول قطع‌نامه و پایان جنگ برای مداوا به آلمان می‌رود و باز هم تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد و بنا به درخواست خودش زودتر از موعد به ایران برمی‌گردد. نورالدین هنوز دردها و ناراحتی‌های جسمی و دلتنگی دوری از دوستان شهیدش، مخصوصاً امیر مارالباش، را دارد.

 ۷۰۰ صفحه، ۱۶ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول: کوچه باغ‌های کودکی
فصل دوم: کردستان
فصل سوم: من ماندنی هستم
فصل چهارم: دو برادر، یک پرواز
فصل پنجم: زخم بر زخم
فصل ششم: اردوگاه شهدای خیبر
فصل هفتم: پاسگاه زید
فصل هشتم: زندگی در جنگ
فصل نهم: کربلای بدر
فصل دهم: گردان ابوالفضل
فصل یازدهم: خداحافظ امیر!
فصل دوازدهم: کارخانه نمک
فصل سیزدهم: غواصان حبیب
فصل چهاردهم: زخم کربلای 4
فصل پانزدهم: خط شلمچه
فصل شانزدهم: زهوار در رفته!
فصل هفدهم: وقتی اشک کم آوردم
فصل هجدهم: دردهای ناتمام
عکس‌ها

راهنمای دانلود کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی

برای دانلود کتاب نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نورالدین پسر ایران: خاطرات سید نورالدین عافی
Z.gh Sa
۱۳۹۶/۶/۲۳
من عاشق این کتابم. خسته نباشید و خدا قوت..
Seyed Amin Golestaneh
۱۳۹۶/۶/۱۳
کتابی بسیار زیبا و تاثیر گذار بود
این همه مجاهدت و از خودگذشتگی هر کسی را به وجد آورده و باعث افتخار و سربلندی میشود.
ای کاش بتوانیم قدر بدانیم

البته نقدی هم به متن وارد است. در ابتدای کتاب صفحاتی بیشتر...
سیداحمد خسروانجم
۱۳۹۷/۴/۳
ای خدااا. مگه میشه یک نفراین همه زخم وجراحت داشته باشه بازم عزم جبهه بکنه؟؟!!دردوبلای شمابخوره توسروصورت اختلاس گرا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۳)