دانلود کتاب نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم)

کتاب دوم از مجموعه کتاب های تحلیلی سهراب سپهری

زندگی خواب­ ها، گذران امور است در رؤیاها و اوهام، زندگی­ ای که از واقعیت­ های ملموس به دور است. زنگی­ ای که نه در بیداری و هوشیاری، که در بیهوشی و خواب آلودگی و خیال طی می­شود، دوره­ای که هوّیت اساسی آن را خواب­ ها و رؤیاها تشکیل می­دهند و تمام شعرهای این کتاب، به نوعی مستقیم به این مفاهیم ارتباط پیدا می­کند.

دو سال پس از انتشار کتاب "مرگ رنگ"، سهراب سپهری کتاب "زندگی خواب­ها" را منتشر ساخت. مرگ رنگ حاصل تجربیات اجتماعی و تا حدودی سیأسی است که سپهری بیست ­و سه­ ساله را در خود فرو برده بود. اما از سال­ های حدود 1330 تا محدوده 1333 که زندگی خواب­ ها را منتشر ساخت در یک تحوّل کیفی قرار گرفت، چون حوادث اجتماعی و سیأسی دوران 1329 تا 1332 بسیار زیاد بود.

در مجموعه شعر "زندگی خواب­ها" محتوا و مضمون بیشتر اشعار تخیّلاتی است که در خواب رؤیا گونه نقش می­پذیرند و به نوعی تفکر انتزاعی تبدیل می­گردند. تصویرهای وهم آلود خیالبافانه رخ می­نماید و سپس در رؤیاهای مه­گونه ناپدید می­شوند و بعد تصویرهای دیگر و رؤیایی دوباره و محوی دیگر... در این مجموعه دیگر از آن زندگی تیره و تاریک و ظلمت­بار خبری نسیت.

این نوع تحلیل و تفسیر از مجموعه‌ی اشعار هشت کتاب در نوع خود بدیع و تازه است و چه بسا در ادبیات معاصر و شعر نو اولین کار مفصلی است که تاکنون به رشته‌ی تحریر در آمده است.

 ۱۳۶ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم)

برای دانلود کتاب نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نگاه ناب: زندگی خواب ها (کتاب دوم)

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.