دانلود کتاب نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول)

کتاب اول از مجموعه کتاب های تحلیلی سهراب سپهری

سهراب سپهری شاعری است که درباره‌ی او بسیار نوشته و گفته‌اند. عده‌ای چنان او را ستوده‌اند که گویی سهراب در قله‌ی شعر معاصر قرار دارد و هیچ شاعر دیگری به پای او نمی‌رسد. این عده بدون در نظر گرفتن مقام هنری و شاعری کسانی چون «نیما، مهدی اخوان‌ثالث، احمد شاملو، فروغ فرخزاد، فریدون توللی، فریدون مشیری» و ... سهراب را یکّه‌تاز این میدان می‌دانند؛ و عده‌ای دیگر نیز حضور مؤثر او را در شعر معاصر و تأثیرگذاری او را بر شاعران بعد از خود و بر نسل جدید هنرمندان به کلی نفی و استقبال نسل جوان را به این شاعر، احساسی و بی‌پایه قلمداد می‌کنند.

برای شناخت اندیشه و تفکر سهراب سپهری هیچ راهی صریح‌تر و صحیح‌تر از تحلیل آثار او نیست و این روش نوعی نگاه هرمنوتیک است به متن، یک نوع شالوده‌شکنی یا تأویل متن. ملاک من برای فهم اندیشه‌ی سهراب، خود متن هشت کتاب و استخراج راز متن است، تأویلی که فراسوی کلام ظاهری است.

هدف این تحلیل و تفسیر شناخت قراردادهای نمادین و عرفانی است که به محقق نیروی ساختن معنایی دیگر می‌دهد.

این نوع تحلیل و تفسیر از مجموعه‌ی اشعار هشت کتاب در نوع خود بدیع و تازه است و چه بسا در ادبیات معاصر و شعر نو اولین کار مفصلی است که تاکنون به رشته‌ی تحریر در آمده است.

 ۱۳۴ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول)

برای دانلود کتاب نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نگاه ناب: مرگ رنگ (کتاب اول)
Sohrab Monjezi
۱۳۹۶/۵/۳۰
عالی
Hemmat .N
۱۳۹۴/۶/۲۳
(کتاب ناب) واقعأ کتابی ناب در تفسیر، تحلیل و تأویل آثار و هشت کتاب زنده یاد (سهراب سپهری) است.
دکتر ضرابیها با شناختی که از ادبیات معاصر و شعر سهراب دارد با مهارت تمام به این کار دست زده و حقا که هم بیشتر...
Heliya Moghaddam
۱۳۹۹/۵/۲۳
به حق که یکی از برجسته‌ترین کتابها در این حوضه و در مورد این شاعر بزرگ هستش. شاید به راحتی نشه چنین دیدگاهی رو حتی در پس خواندن ده‌ها کتاب این چنینی بازیافت. اما اکنون آقای ضربیها این رو به سادگی برامون میسر کردن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)