دانلود کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره

کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره اثر جان رونالد روئل تالکین، آغازی است کاملا ضروری برای داستان عظیم جنگ حلقه‌ها که جان رونالد روئل تالکین آن را در حماسه فانتزی سه جلدی‌اش، یعنی فرمانروای حلقه‌ها کامل می‌کند.

اولین کتاب روئل تالکین کتابی بود با عنوان هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره (The Hobbit Or There And Back Again)، که با درون مایه نسبتا طنز و نثر روان‌تر نسبت به سایر کتب در سال 1936 منتشر شد. در این کتاب برای اولین بار نژاد هابیت معرفی شد و از الف‌ها به عنوان موجوداتی زیبا و باهوش (قبلا الف‌ها را در افسانه‌ها به عنوان یک‌دسته جن می‌شناختند)، از دورف‌ها، ترول‌ها، گابلین‌ها و ... که از نژادهای اسکاندیناوی و بریتانیایی هستند به زیبایی استفاده شده است.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و ارباب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتباس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

اما هابیت یعنی چه؟ هابیت‌ها مردم کوچکی هستند، کوچک‌تر از دورف‌ها، عاشق صلح و آرامش و زمین‌های زراعی خوب‌اند. از ماشین بدشان می‌آید، اما ابزار را ماهرانه به کار می‌برند. چالاک‌اند، اما دوست ندارند عجله کنند. چشم و گوش‌شان تیز است. خیلی زود چاق می‌شوند. لباس‌هایی به رنگ روشن می‌پوشند، اما خیلی کم کفش پا می‌کنند. خندیدن و خوردن (شش وعده در روز) و نوشیدن را دوست دارند. از مهمانی خوششان می‌آید و همین‌طور از دادن و گرفتن هدیه. در سرزمینی زندگی می‌کنند که به آن شایر می‌گویند، جایی بین رودخانه برندی واین و بلندهای فار. هابیت، داستان این موجودات دلچسب است، داستانی به خودی خود کامل، اما پر از نشانه‌هایی که خبر از اتفاق‌های شوم آینده می‌دهد. این کتاب روایت ماجراهای بیل‌بو بگینز، همان هابیت سفرکرده و سرگردان است که حلقه یگانه قدرت را پیدا کرد (و بعضی‌ها می‌گویند دزدید) و با خودش به شایر آورد.

در بخشی از هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره می‌خوانیم:

صداى سوت‌ها بلند شد، جلنگ جلنگ زره، زنگ شمشیر، صداى فحش و بد و بیراه گابلین‌ها که این طرف و آن طرف مى‌دویدند و روى هم مى‌افتادند و از کوره در مى‌رفتند. قشقرق و الم شنگه و بلوایى راه افتاده بود که نگو و نپرس.

بیل‌بو خیلى وحشت کرده بود، اما عقل داشت بفهمد که چه اتفاقى افتاده و یواش خزید پشت یک بشکه پر از نوشابه، که براى قراول‌هاى گابلین گذاشته بودند آنجا، و خودش را از راه کشید کنار، که مبادا به او تنه بزنند و زیر دست و پا له بشود، یا دست یکى بخورد به او و بگیرندش.

 ۳۱۱ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-334-200-X 

چاپ ۱۳۸۳، قیمت الکترونیکی: ۲۹۵۰۰ ت - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

توضیح مؤلف
فصل 1: میهمانى غیرمنتظره
فصل 2: بره بریانى
فصل 3: استراحت کوتاه
فصل 4: فراز و نشیب
فصل 5: معما در تاریکى
فصل 6: از چاله به چاه
فصل 7: منزلگاه‌هاى عجیب و غریب
فصل 8: پروانه‌ها و عنکبوت‌ها
فصل 9: بشکه‌هاى از بند رسته
فصل 10: استقبال گرم
فصل 11: روى پله جلوى در
فصل 12: خبرهاى داخل
فصل 13: خانه بى‌صاحب
فصل 14: آتش و آب
فصل 15: جمع شدن ابرها
فصل 16: دزد شب‌رو
فصل 17: گسستن ابرها
فصل 18: سفر بازگشت
فصل 19: آخرین منزل

راهنمای دانلود کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره

برای دانلود کتاب هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  هابیت یا آنجا و بازگشت دوباره
ایلیا کشوری صابر
۱۳۹۹/۳/۸
این ماجرا واقعا زیباست... بسیار خاطره انگیز... یادمه زمانی ک وارد بازار فیلم سازی شد واقعا ترکوند با بازی استاد ریچارد ارمیتاژ... (تورین سپر بلوط.. thorin ocen shild)
همایو ون
۱۳۹۶/۷/۶
عالی بود لطفا بقیه کتاب‌های تالکین هم قرار دهید
Mohadeseh Salahshoor
۱۳۹۹/۱/۲۹
من خیلی قلم این نویسنده بزرگو دوست دارم هردو رمان هابیت و سه گانه ارباب حلقه‌ها خیلی قشنگن
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)