دانلود کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول

  • از: مرتضی سرهنگی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول

کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول نوشته‌ی مرتضی سرهنگی، به بررسی وقایع سال نخست جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و آشنایی ابتدایی با اشخاص، مکان‌ها و قراردادهایی که هر یک به سهم خود در بروز و ادامه جنگ عراق با ایران اثرگذار بوده‌اند، پرداخته است.

مجموعه‌ هشت جلدی «همه چیز درباره جنگ» که به بررسی حوادث پر اهمیت دفاع مقدس پرداخته و تصاویر و اسنادی از آن زمان ارائه داده در این مجلد خود همه چیز را درباره جنگ بیان کرده است. این اثر از 14 بخش تشکیل شده و برخی از عناوین این بخش‌ها عبارتند از: اروندرود، حزب بعث، قرارداد الجزایر، مهم‌ترین قراردادهای مرزی ایران وعراق، حزب بعث، صدام کیست؟ و...

اگر اکنون ژانر ادبیات دفاع مقدس در کشور و حتی خارج از مرزهای کشور بازتاب درخوری دارد و اگر به شهادت دوست و دشمن، نویسندگان حوزه ادبیات جنگ ما یک سر و گردن بلندتر از سایر اقرانشان در نقاط مختلف جهان هستند و اگر آثار انسان‌گرایانه، نجیب و خوش‌پرداخت عرصه دفاع مقدس، با اختلاف معناداری جلوتر از کتاب‌های وابسته به گونه «ادبیات مقاومت» در جهان قرار گرفته‌ است و به عنوان میراث ادبی مشترک کلیه جوامع حق‌پرست، عدالت‌خواه و دین‌مدار تلقی شده و همچنان قابلیت طرح و عرضه در سطح‌های وسیع‌تر جهانی را دارند، همه و همه این دستاوردها ریشه در رویکرد منطقی و پژوهشی نسل اول نویسندگان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته که بی‌تردید سهم و نقش مرتضی سرهنگی در این میان غیرقابل انکار است.

این نویسنده خوش ذوق و خلاق که تاکنون بیست و یک عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس نگاشته است، در طول دوران جنگ تحمیلی به ‌عنوان روزنامه‌نگار در جبهه‌ها حضور فعالانه‌ای داشته است؛ او همچنین در جایگاه مدیریت دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، تاکنون منشا خدمات ارزشمندی بوده است که خوشبختانه این روند همچنان ادامه دارد.

سرهنگی با انتشار کتاب همه چیز درباره جنگ بار دیگر نشان داد است که در مسیر آگاهی‌بخشی درباره حقایق سر به مهر مانده و کشف نشده دفاع مقدس هیچ نقطه پایانی برای خودش متصور نیست. او از رزمندگان آموخته است که مقصد مردان خدا در بی‌مقصدی راه نهفته است.

در بخشی از کتاب همه چیز درباره جنگ می‌خوانیم:

اروندرود، رود بزرگی است که از به هم پیوستن دو رود دجله و فرات تشکیل می‌شود و پس از عبور از بصره در محلی به نام «نهر خین» در جنوب شلمچه به مرز ایران می‌رسد. از اینجا مرز مشترک ایران و عراق شروع می‌شود و تا مصب اروند رود در خلیج فارس ادامه می‌یابد.

طول اروند رود 175 کیلومتر و عرض آن بین 120 تا 150 متر است. مرز مشترک ایران و عراق در اروندرود حدود 84 کیلومتر است. عمق این رود در بصره 6/8 متر و در فاو 9 متر است. البته عمق اروندرود هنگام جزر و مد آب افزایش و کاهش می‌یابد. بنابراین، اروندرود می‌تواند برای کشتیرانی کاملا مناسب باشد.

رودخانه‌هایی که اروندرود را تشکیل می‌دهند از خاک سرچشمه می‌گیرند. رودخانه‌هایی که از خاک ترکیه سرچشمه می‌گیرند، عبارت‌اند از: دجله و فرات؛ و رودخانه‌هایی که از خاک ایران سرچشمه گرفته، وارد خاک عراق شده و به دجله یا به اروندرود می‌ریزند عبارت‌اند از: کارون، کرخه، زاب بزرگ، زاب کوچک و...

رود کارون مهم‌ترین رود ایران از نظر حجم آب است که به اروندرود می‌ریزد و از این نظر با هر یک از رودخانه‌های دجله و فرات قابل مقایسه است. به طور کلی حدود 67 درصد آب اروندرود به تنهایی از ایران تأمین می‌شود. به این ترتیب، چنانچه کشوری بتواند مدعی مالکیت اروندرود باشد همان ایران و یا ترکیه خواهد بود.

 ۶۴ صفحه، ۱۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-506-472-1 

چاپ ۱۳۹۱: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اشاره
عراق کجاست؟
قرارداد الجزایر
مهم‌ترین قراردادهای مرزی ایران و عراق
طول مرز‌های ایران و عراق
اروندرود
خط تالوگ
حزب بعث
قادیسه
روز صاعقه
صدام کیست؟
تعریف تجاور
سند
منابع

راهنمای دانلود کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول

برای دانلود کتاب همه چیز درباره جنگ - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همه چیز درباره جنگ - جلد اول