دانلود کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها)

کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها) نوشته عباس غلامی، با اشاره به اهمیت همکاری ملی و فراملی برای حفظ امنیت کشور به روابط دو کشور ایران و چین و جایگاه هر کدام از این دو کشور می‌پردازد.

در دنیای امروز، دولت­‌ها برای نیل به اهداف و تأمین هرچه بهتر و بیشتر منافع ملی خود، ابزارهای متعددی را در اختیار دارند. در این ‌بین به نظر می‌رسد ابزارهای سیاسی به‌ ویژه دیپلماسی از جمله مؤثرترین راه‌کارهایی است که می‌تواند نسبت به هزینه­‌های احتمالی، دارای بیشترین منافع باشد.

امروزه افزایش تعاملات بین بازیگران فراملی (سازمان‌های بین‌المللی)، ملی (دولت‌ها) و فروملی (سازمان‌های غیر حکومتی) در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی - دفاعی، گستره دیپلماسی را بسط و گسترش داده است؛ بنابراین می‌توان اذعان داشت دیپلماسی می‌تواند ظرفیت‌های فراوانی را به منظور تهدیدزدائی و فرصت‌­زایی ایجاد کند اما این دیپلماسی در بخش‌های تخصصی همچون دفاع و امنیت، بدون در نظر گرفتن اولویت‌­های بخش دفاع و امنیت، قابلیت خود را از دست خواهد داد. به عبارتی فهم درست دیپلماسی دفاعی مستلزم توجه به رابطه بین نیروی نظامی و سیاست است.

دیپلماسی دفاعی، مفهوم و عملی است که حکایت از درک نفوذ و کارایی ارتش (قوای مسلح) و فعالیت‌های نظامی فراسوی کار ویژه اصلی آن یعنی جنگ و دفاع و همچنین درک پیوند الزامی بین نیروی نظامی و دیگر عناصر قدرت ملی دارد. هدف غایی و نهایی نیروهای مسلح در چشم­ انداز بیست ساله کشور، بازدارندگی است، کار ویژه اصلی دیپلماسی دفاعی را می‌­توان در تحقق و پیاده کردن راهبرد بازدارندگی و کاربرد آن در تعامل واحد سیاسی با دیگر واحدهای نظام بین‌الملل دانست که رسیدن به این هدف مستلزم رعایت اصول دیپلماسی دفاعی است. این کتاب نیز به تحلیل و بررسی روابط میان ایران و چین در این خصوص می‌پردازد.

در بخشی از کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها) می‌خوانیم:

تدابیری که برای مقاومت در مقابل حملات سیاسی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی، روانی و یا فناوری توسط یک یا چند کشور مؤتلفه اتخاذ می‌شود. توانایی‌های دفاعی، بازدارندگی را تقویت می‌کند و بازدارندگی نیز به این توانایی‌ها نیرو می‌بخشد. هم‌چنین به حفظ و حمایت از ارزش‌هایی نظیر زندگی، مالکیت، آزادی، هویت ملی و تمامیت ارضی در برابر تهدیدات گوناگون داخلی و یا ساختاری دفاع تلقی می‌گردد.

دفاع نوع خاصی از جهاد برای جلوگیری از هجوم هر متعدی و متجاوز که در برنامه‌های اسلامی به‌صورت مقابله و ایستادگی در برابر تعرض دشمن نسبت به سرزمین اسلام و جلوگیری از دستیابی دشمنان به منابع ثروت و قدرت در قلمرو اسلام است؛ بنابراین دفاع در حقیقت یکی از شکل‌های جهاد در راه حق و عدل است. امروزه مفهوم دفاع سابقه‌ای به قدمت دولت‌ها دارد و همواره با آن‌ها قرین بوده است، به‌گونه‌ای که برخی اندیشمندان، فلسفه وجودی و علت پیدایش دولت را، دفاع از کشور بیان نموده‌اند. دفاع در لغت به معنی دفع کردن بوده و به ‌طورکلی به مجموعه اقدامات و اعمالی که برای دور نمودن و یا از بین بردن، خطر و یا تهدید صورت می‌پذیرد، «دفاع» گفته می‌شود.

 ۳۱۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-248-032-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مفهوم‌شناسی و تاریخچه
فصل دوم: مبانی دینی و اسناد بالادستی در همکاری‌های دفاعی - امنیتی
فصل سوم: نظریهها و رویکردهای همکاری دفاعی - امنیتی
فصل چهارم: محیط ‌شناسی
فصل پنجم: سخن پایانی
منابع و مأخذ

راهنمای دانلود کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها)

برای دانلود کتاب همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  همکاری دفاعی - امنیتی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین (راهبردها و زمینه‌ها)