دانلود کتاب پرسش ها


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پرسش ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرسش ها

از دوستانت بپرس. از پدر و مادرت بپرس. از کسی بپرس که زیاد نمی‌شناسی‌اش.

کتاب پرسش‌ها به تو این فرصت را می‌دهد چیزهایی را بپرسی که آن‌قدر گستاخانه و شرمسارکننده، یا اصلاً آن قدر سخت‌اند که خودت از کسی نمی‌پرسی. پرسش‌هایی می‌بینی در مورد درست‌کاری، جنسیت، آن‌چه که برای پول انجام می‌دهی؛ حتی چیزهایی آن‌قدر خصوصی که نمی‌توانی با صدای بلند از کسی بپرسی.

از این  پرسش‌ها، چه بعنوان ابزاری برای کشف درون خودت استفاده کنی؛ یا به عنوان راهی برای برانگیختن هم‌نشینان و هم‌سخنان، فرقی ندارد؛ در هر صورت این کتاب رویه‌ها، اخلاقیات و باورها را به چالش می‌کشد و تو را به درگیری فرا می‌خواند.

آموخته‌ایم بسته‌ای از پاسخ های آسان و آماده‌ی مصرف را در اختیارمان بگذارند، پاسخ هایی به همه‌ی پرسش‌های‌مان. این ساخت تربیت ماست که به "برون‌آمدن دستی از غیب" و "آماده خوری" عادت داریم. باید بتوان خلاف‌آمد این شیوه‌ی زیست گام برداشت. در لینک زیر با کتاب بسیار پر تاملی آشنا می شویم که فقط پرسش است و بس! و گامی در راه ترک آن عادت و آن تربیت. پرسش درست، بخش بزرگی از حل مساله است. پرسش‌هایی که در کتاب زیر مطرح شده‌اند تلاش دارند تا پرسش‌هایی اساسی، عمیق و وجودی باشند، پرسش‌هایی که بتوانند ما را با خودمان درگیر کنند تا خود را به واسطه‌ی آنان بهتر بشناسیم. پرسش‌هایی که کمتر جرات می کنیم حتی با خودمان و در تنهایی مطرح کنیم. از این پرسش‌ها نیز می‌توان در جمع های دوستانه و خانوادگی به خوبی استفاده کرد تا یک گردهمایی ساده را به نقطه‌ی آغازی برای اندیشیدن و تفریح هم‌ هنگام تبدیل کرد.

 ۶۴ صفحه، ۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۰، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب پرسش ها

برای دانلود کتاب پرسش ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرسش ها

نظرات کتاب پرسش ها

محمد مهدی عطاریان
۱۴۰۰/۱/۵
با سلام ابتدا از سوالات کتاب خوشم اومد و گفتم چه کتابک جالبی برای خودشناسی بعد که میری جلو بیشتر احساس میکنم نویسنده یه مشکلی چیزی داره چون جواب دادن به سوالی که علت و معلول سوال هیچ ربطی به هم ندارن و هیچ وقت هم به هم مرتبط نمیشن فقط منجر به توهم و خیلی مشکلای فکریه دیگه میشه خیلی سوالای بهتری طرح میشد برای خودشناسی کرد نسبت به این سوالات پر از مغلطه و اغراق.
اگه حرفم براتون منطقی نیست لطفا به چندتا سوال به دید نقادانه نگاه کنید و ببینید چقدر می‌تونه واقعیت داشته باشن؟ کی مجبورمون می‌کنه یکی رو حتما انتخاب کنیم؟ و.... اینکه من یه سوسکو بکشم چه ربطی به یه ماه سفر رویایی توی یه جای خوب می‌تونه داشته باشه؟؟ چرا باید یکی رو انتخاب کنم؟ به چه نتیجه‌ای می‌خوام برسم؟؟ ولی در کل این خلاقیت سوال پرسیدن برای رسیدن به خودشناسیش رو دوست داشتم. اگه دوست داشتید به این موضوعا اینطوری نگاه کنید. ممنون از کتابراه ❤️
امیر انصاری
۱۳۹۷/۹/۷
من الان به وسطاش رسیدم، بنظرم خیلی خوبه، اگه بتونیم فارق از تعصباتمون و با یه دید باز بهشون جواب بدیم و روی جوابامون فکر کنیم به نتایج جالبی میرسیم.
در کل توصیه میکنم بقیه هم بخونن.
یه سوالش که منو درگیر کرد این بود که یکسال بهترین تفریحات و لذت‌های دنیا رو داشته باشی ولی بعدش هیچی ازش به خاطرت و
نمونه رو آیا میپذیری یا نه. من حس میکنم زندگی قبل از دنیا بعد از این دنیا برای ما دقیقا همین حالت رو بوجود میاره. یعنی ما هیچ خاطره‌ای از زندگی قبلی یا بعدیمون به خاطر نخواهیم داشت (یا بعبارتی توی روحمون ذخیره میشه)
محبت معصومی
۱۳۹۸/۱۰/۸
سلام خوب بود ولی خیلی سوال در مورد مرگ مردن این چیز‌ها داشت اگر سوالات درمورد مرگ مردن رو نداشت بیشتر میشه گفت سوالاتش کم بود یا همه موضوع‌ها رو برسی نمی‌کرد گاهی آنقدر سوال درمورد مرگ و مردن داشت که احساس ناامیدی وجود من رو پر می‌کرد کاشکی بیشتر در مورد سوال‌های عجیب و غریب تر سوال می‌کرد سوال اگر می‌کرد آنقدر دلار پول داری میری مریخ یا نه یا بیشتر نویسنده وادارمون میکرد اون وسیله توی ذهنمون رو بسازیم متوسط بود مطالعه کتاب ممنونم باز
مشاهد همه نظرات (۱۱۳)