دانلود کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته

کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته به قلم علی مرادنژاد، داستان‌های کوتاهی را در فضای واقعی روایت می‌کند اما گاهی برخی از داستان‌های آن پا را از واقعیت فراتر گذاشته و به فرا واقع‌گرایی نزدیک می‌شوند. در تمامی داستان‌ها حسی وجود دارد که مانند زهر تلخ است!

علی مرادنژاد با سوژه قرار دادن گاهاً زندگی پست انسان‌ها، آن‌ها را دستمایه‌ی تمسخر و در برخی از داستان‌ها آن‌ها را با طنز تلخی مواجه می‌کند که مانند ضربه‌ای کاری برای ذهن است. داستان‌ها به سادگی اتفاق می‌افتند اما نقطه‌ی اوج آن‌ها و گره‌افکنی‌شان، هرگز ساده نیست.

این داستان‌ها برای کسانی است که ذهن‌شان به تلنگری نیاز دارد و خواهان داستان‌هایی معنا‌گرا و جذاب هستند.

در بخشی از کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته می‌خوانیم:

هیچ‌چیز در زندگی نمی‌توانست اتفاقی رخ داده باشد. اما وقتی که تمام زندگی‌ات در یک خواب تلخ بگذرد، خیال بودن همه‌ چیز امکان پذیر می‌شود. احساس می‌کنی همه‌ چیز در یک فراموشی زودگذر حل شده است و تمام عمرت در یک سیاهی ناهموار گذشته است. هرجور که معادله را برای خودم می‌چیدم، نمی‌توانستم سر درآوردن از آن کوچه‌ی لعنتی را به چیزی نسبت دهم. آن هم وقتی که در میانه‌های کوچه‌ای در حال پرسه زدن هستی؛ و جنازه‌ای منجمد شده، که خودش را از تو عبور می‌دهد!

چطور می‌توانستی با موضوع کنار بیایی، زمانی که آن چشم‌های خالی از زندگی را می‌دیدی و از وحشت، قلب تهی می‌کردی و تمام کوچه را یک نفس می‌دویدی تا خودت را از شر تمام خاطرات آزاردهنده‌اش خلاص کرده باشی. اما به تنها جایی که حلول می‌کردی باز همان قبرستان تاریک همیشگی‌ات بود که سال‌ها از آن آبستن بودی. و زندگی‌ات تنها در خراب کردن پل‌هایی گذشته بود که ارتباط آینده‌ات را با گذشته و ارتباط حالت را با آینده و جهان اطراف قطع می‌کرد.

در همین فکرها بودم که از خودم پرسیدم، آیا خانه‌ی همان قاتل معروف که بارها نامش را شنیده‌ام، این جا نیست؟ و دلم گفت که از ابتدا راه بی‌راهه را تا انتها؛ درست آمده‌ام!

دیگر انگار از همه چیز مطمئن شده باشم و با اطمینان و آرامش خاطری که هرگز در خود سراغ نداشتم، شروع به کوبیدن دری کردم که گویی هیچ‌وقت در آن موجود زنده‌ای ساکن نبوده است. می‌خواستم تمام هدیه‌های کودکی‌ام را با خاطراتش یک جا تقدیم‌اش کنم.

او... مثل همیشه با یک دست لباس کهنه و صدای ظریف اغواگر زنانه به استقبالم آمد و بی‌آنکه چیزی پرسیده باشم، شروع به صحبت کردن کرد. صدای نازکش که در لابه‌لای دندان‌های کرم خورده‌اش می‌پیچید، خاطرات ما قبل سنگ‌ها را برایم تداعی می‌کرد. انگار همه چیز را از پیشترها برای خود حفظ کرده بود.

 ۱۲۸ صفحه، ۹۶۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95763-5-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۱۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

آب حیات
قاب
پذیرایی بزرگ
نمایشنامه‌ی اداری
دو دختر
کهن درام هر شبم
زیرآب، بالای آسمان
خواب‌های کودکی
هتل
سیب
ماهی خیالی، آدم خیالی
مرد مرده در هوایی ابزورد
آقای گربه
کلبه‌ی متروک
زندگی در خواب مصنوعی
گیشا
گل ‌انسان

راهنمای دانلود کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته

برای دانلود کتاب پرسه در سمفونی سازهای شکسته و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرسه در سمفونی سازهای شکسته
ریحانه ارجمندی
۱۳۹۸/۶/۴
خیلی داستان‌های سورئال جالبی داشت
behnam kasbparast
۱۳۹۸/۶/۸
بینظیره این کتاب. چقدر کیف کردم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)