دانلود کتاب پروانه می‌شویم

  • از: رزانا شهریاری
  • ۷۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پروانه می‌شویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب پروانه می‌شویم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پروانه می‌شویم

رزانا شهریاری در کتاب پروانه می‌شویم، داستان عاشقانه‌ی مردی را به تصویر می‌کشد که پس از یافتن عشق درون خود زندگی‌اش متحول می‌شود.

قصه از ماهان شروع می‌شود. مردی سرخورده که به خاطر سختی‌های زندگی تمام باورها و اعتقاداتش را از دست داده و به پوچی رسیده است و روزی سرنوشت دختری به نام روشنا را سر راهش قرار می‌دهد که تمام باورها، اندیشه‌ها و اعتقادات خفته او را بیدار می‌کند. ماهان با عشق آن دختر به اعتقادات خود باز می‌گردد امّا زندگی بازی پیچیده‌ای‌ست و اتفاقی عجیب زندگی هر دو آن‌ها را دگرگون کرده و به چالش‌های جدیدی می‌کشد.

در این کتاب اشتباهاتی که ناخواسته در زندگی هر انسانی رخ می‌دهد و مسیر زندگی او را دستخوش تغییراتی باور نکردنی می‌کند، به تصویر کشیده است. امّا هدف از نوشتن این جزر و مدها تفهیم این مسئله است که همه چیز و هر اشتباهی با عشق به جاده درست زندگی باز خواهد گشت.

این کتاب عاشقانه با نگرش فلسفی و عارفانه ماهان و روشنا به زندگی لحظه‌هایی تأمل برانگیز را خلق می‌کند که داستان را تبدیل به داستانی خواندنی همراه با صحنه‌هایی خاطره‌انگیز می‌نماید.

در بخشی از کتاب پروانه می‌شویم می‌خوانیم:

احساس عجیبی داشتم. اصلاً روی زمین بودم یا در آسمان؟ به سرعت به سمت خانه به راه افتادم. پشت یک چراغ قرمز ایستادم. ثانیه شمار، عدد 112 را نشان می‌داد. سریع کارت ماهان را برداشتم تا مشخصاتش را ببینم. کارت یک شرکت واردات مصالح ساختمانی بود. روی کارت نوشته بود، شرکت ساختمانی فرد. مهندس ماهان فرد! و یک شماره موبایل. احساسم این بود که آدم اصیلی است. کارت ساده و زیبایی بود. هنوز اتّفاقی که برایم افتاده بود، باور کردنی نبود. این چیزی جز یک معجزه نمی‌توانست باشد! سرم را به صندلی تکیه داده بودم و در فکر بودم که با بوق ماشین‌ها به خودم آمدم و حرکت کردم.

آرام وارد خانه شدم. رها خواب بود و همه چراغ‌ها خاموش بود، جز چراغ‌ خوابی که نورش روی مبلمان صورتی خانه افتاده بود و رنگ صورتی - نارنجی را در فضای خانه به نمایش می‌گذاشت. لباس‌هایم را درآوردم و آرام به گوشه‌ای خزیدم. از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجیدم امّا این خوشحالی همراه با اضطراب و نگرانی‌های زیادی بود. هزاران سوال در ذهنم بود. این که ماهان چه جور آدمی‌ است؟ چه هدفی دارد؟ اخلاقش چگونه است؟ می‌توانم به او اعتماد کنم یا او هم مثل بقیه است؟

مغزم پر از سوالات گوناگون بود. نمی‌دانستم چه زمانی باید با او تماس بگیرم؟ چگونه باید شروع کنم؟ چه بگویم؟ می‌توانم به او اعتماد کنم؟ سرم پر بود از این سوال‌های بیجواب! از زنگ زدن به او پشیمان شدم. روی تختم دراز کشیدم و چند نفس عمیق کشیدم و سعی کردم بخوابم. نیم ساعتی با خودم کلنجار رفتم امّا خوابم نمی‌برد! بلند شدم و نشستم. موبایلم را دستم گرفتم و کارت را برداشتم و شروع کردم به گرفتن شماره موبایلی که روی کارت بود. زنگ اوّل، زنگ دوّم، زنگ سوّم و...

 ۴۱۰ صفحه، ۸۲۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب پروانه می‌شویم

برای دانلود کتاب پروانه می‌شویم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پروانه می‌شویم

نظرات کتاب پروانه می‌شویم

فرشته .
۱۳۹۹/۷/۲
سلااااامممممممم نویسنده عزیزم
بااینکه وقتی کتاب رو میخوندم و معتقد بودم هرچیزی ک سر راه انسان قرار میگیره حتی یک کتاب ب خواست خداست پس باید ازش الگو بگیریم و اینکه حتی به این فکر کردم اگه یه روزی برای من این اتفاق بیوفته واقعا چیکار میکنم؟؟ ب تک تک اینا فک‌کردم واقعا کتاب حال و هوای خوبی داشت بهم
خیلی چیزا رو فهموند و حتی اون قسمتی ک روشنا خونه ماهان رفت بنظرم ما انسانها اینقد کوتاه فکر نباید باشیم ما حتی میتونیم بهترین دوست برای یه جنس مخالف باشیم قرار نیست حتما بخواییم کاری انجام بدیم یا مرتکب گناهی بشیم ما میتونیم حتی با آروم کردن و دردل کردن برای هم بهم عشق بدیم مثل عشق یه خواهر ب برادر یا ب مادر و پدر اگه یه روزی یاد بگیریم اینقدر برای هرچیزی دنبال حاشیه نریم و سعی کنیم از اون چیزی ک میخونیم لذت ببریم بنظرم همه چی عالی میشه من کتابتون خیلی دوست دارم حتی اون قسمتی ک روشنا بر میگرده ب سمت علی از شدت عصبانیت نمیدونستم چیکار کنم و اینکه میخاستم یه ستاره کم بدم بخاطر این ک باورم نمیشد اینقدر زود تموم بشه و فکر میکردم یکم زمان ببره تا ماهان روشنا رو ببخشه ولی وقتی فکر کردم ک قدرت عشق اونقدر قویه ک ب گفته امام علی انسان کر. کور و لال میشه و همه خطاهارو نادیده میگیره فهمیدم اگه منم جاش بودم حتما اینکارو میکردم چون دوسش دارم اون شخص رو درکل بابت اینکه اینقد وقت گذاشتید ممنونم
Mahan Sharifi
۱۳۹۹/۶/۲۸
فضاسازی و شخصیت پردازی‌ها عالی بود. من بسیار از خواندن این کتاب لذت بردم. داستان بسیار جالب پیش می‌رفت و درسته که خیانت کار غلطی هست اما در قصه به نوعی اوج قصه محسوب می‌شد و از نظر داستان نویسی اگر بخواهیم تخصصی بهش نگاه کنیم، جالب بود.
من خیلی لذت بردم و از اینکه دوباره قصه در مسیر درستی قرار و
گرفت از طرفی خواننده رو در پایان قصه سردرگم نکرد، خیلی خیلی کیف کردم. ممنون از نویسنده کتاب و با آرزوی موفقیت برای ایشان.
ریحانه شفیعی
۱۳۹۹/۱۱/۲۷
سلام کتاب خوبی بود. میتونم بگم ازش استفاده کردم. ولی نکته‌ای که خیلی به چشم میخورد این بود که مقدار خیلی خیلی خیلی کمی به اعتقادات مردم این سرزمین و تک تک ماها اشاره شده بود. برای مثال اونجایی که ماهان از سفر چند روزه‌اش برمیگرده، روشنا توی فرودگاه از ذوق و شوق زیاد دیدن ماهان، اون رو بغل میکنه. و موارد دیگه که هرچند کم، ولی بودند. اگه در کتاب‌های دیگه ات این موارد کمی رعایت شن خیلی خوب میشه. در کل به نظرم کتاب خوبی بود. قلمت پر برکت
مشاهد همه نظرات (۷۲)