دانلود کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

  • ناشر: انتشارات مرکز بررسی اسناد تاریخی
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

پرویز خسروانی در فروردین 1301 هجری شمسی در شهر تهران به دنیا آمد. پدرش میرزا محمد هاشم محلاتی از مالکین و متنفذین محلات بود. پرویز خسروانی پس از اتمام تحصیلات مقدماتی ، دوره متوسطه را در دارالفنون گذراند، سپس به دانشکده افسری رفته و پس از فارغ التحصیلی در آنجا استخدام گردید. فعالیت عمده‌ی وی در ژاندارمری بوده است و مناصب اداری مهمی را عهده دار بود. هنگامی که در دانشکده افسری بود ، خود و خانواده اش تمول چندانی نداشتند به همین خاطر به دنبال زن پولداری برای بهبود وضعیت اقتصادی اش می‌گشت، با چنین ذهنیتی بود که با دختری پولدار از یک خانواده بهائی به نام ملیحه نعیمی آشنا گردید. پدر این دختر از بزرگان فرقه بهائی و بسیار متمول بود در یک باغ 5 هزار متری و در یک ساختمان مجلل زندگی می‌کرد.

پرویز خسروانی علاوه بر پست‌هایی مانند معاونت ژاندارمری، مسئولیت‌های دیگری نیز داشت که مهمترین آنها عبارتند از: مؤسس و رئیس باشگاه تاج، معاون نخست وزیر و رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت هویدا، و آجودان محمدرضا پهلوی.

 ۵۳۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-149-004-0 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک

برای دانلود کتاب پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پرویز خسروانی: رجال عصر پهلوی به روایت اسناد ساواک