دانلود کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان)

  • از: پارسا بامشادی، شادی انصاریان
  • ناشر: نشر پلک
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان)

کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان) به قلم پارسا بامشادی و شادی انصاریان، شامل داستانک‌هایی با محتوای آموزشی و انگیزشی است که هر کدام به بهترین شکل درس‌هایی را به کودکان و نوجوانان آموخته و آنان را به سوی نگرش و طرز فکر درست و انسانی هدایت می‌کنند.

داستان یکی از مهم‌ترین ژانرهای ادبی است و داستان‌سرایی و داستان‌گویی از کهن‌ترین و تاثیرگذارترین شیوه‌های آموزش به شمار می‌آیند. شما با خواندن یک داستان‌ گویی خود را به جای شخصیت‌های آن قرار می‌دهید و در آن زندگی می‌کنید. از این رو، ارتباط احساسی و ذهنی تنگاتنگی میان شما و شخصیت‌های داستان به وجود می‌آید و ناخودآگاه از آن الهام و تاثیر می‌پذیرید. این تاثیرپذیری در سنین پایین به مراتب بیش از سنین بالاتر است و به همین دلیل کودکان و نوجوانان علاقۀ بیشتری به داستان‌ دارند و ارتباط بیشتری با آن برقرار می‌کنند.

داستانک‌های این کتاب در زمینه‌های مختلف همچون خودشناسی، ایمان به خدا، نیکی به پدر و مادر، انگیزه، تلاش، بردباری، مسئولیت‌پذیری، قدرشناسی، احترام، صداقت، مهربانی، وفاداری، بخشندگی، امیدواری و دیگر موضوعات اخلاقی، مطالب آموزنده‌ای را به شما ارائه می‌دهند.

در پایان هر داستانک، بخش کوتاهی به نام «آموزه» آمده است که دربرگیرندۀ پند اخلاقی نهفته در داستان است و به زبانی ساده مهم‌ترین نکتۀ آموزشی و انگیزشی داستان را بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان) می‌خوانیم:

در آن هنگام پسر دومش به سویش دوید و به او گفت: «چه کار می‌کنید پدر؟ خانه در حال سوختن است و شما فقط نگاه می‌کنید؟». پدر گفت: «تو خبر نداری. دیروز برادرت خانه را فروخته است». پسر گفت: «ولی ما فقط نیمی از پول آن را گرفته‌ایم و هنوز کاملاً تسویه نکرده‌ایم. شک دارم که با این وضعیت آن مرد هنوزم قصد خرید اینجا را داشته باشد».

دوباره اشک به چشمان پدر آمد و ضربان قلبش تندتر شد. تا اینکه پسر سومش آمد و گفت: همین الان از پیش آن مرد می‌آیم. او به من گفت: مشکلی نیست که خانه سوخته است یا نه. این خانه مال من است و می‌خواهم پولی را که قبلا قرار گذاشته بودیم بپردازم. نه شما و نه من هیچکدام نمی‌دانستیم که ممکن است خانه آتش بگیرد». پس همه بدون نگرانی به تماشای خانۀ در حال سوختن ایستادند.

آموزه: طبیعت و ذات انسان بسیار پیچیده است و به راحتی نمی‌توان آن را توصیف کرد. مرد این داستان با این که خانه‌اش را بسیار دوست می‌داشت، همین که فهمید خانۀ در حال سوختن دیگر مال خودش نیست آرامشش را به دست آورد. تا زمانی که خانه زیبا بود، مرد به هیچ قیمتی نمی‌خواست آن را بفروشد. اما همین که زیبایی خانه از بین رفت و سوخت، به خاطر سود و منفعت خودش از فروش خانه خوشحال شد.

او با هر سخنی که پسرانش به او می‌گفتند شاد یا اندوهگین می‌شد. اما مهمترین نکته این است که احساسات خود را به سخنان دیگران وابسته کرده بود و سود و زیانش باعث می‌شد که احساسش نسبت به خانه‌ای ‌که خیلی دوستش داشت تغییر پیدا کند. یاد بگیریم که شادی و خوشبختی خود را با سود و زیان نسنجیم و آن را وابسته به پیشامدها و اتفاقات نکنیم.

 ۱۴۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-235-457-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
1) کمک خداوند
2) مرد تنبل و نقشۀ خداوند
3) برگۀ امتحانی سفید
4) ارزیابی کار پسر بچه
5) مهر مادر به فرزند
6) زود قضاوت کردن
7) رهگذران و درخت چنار
8) آرزوهایت را نگهدار
9) مرد رویاپرداز
10) دو قورباغه
11) هرگز دست از تلاش برندار
12) نگاه کردن به آینه
13) الاغ تنبل
14) کلاغ تشنه
15) کوزۀ ترک‌خورده
16) سزای عمل
17) بازتاب اعمال
18) باربر پیر
19) بادکنک
20) فرصتی برای خوب بودن
21) پسربچه و تیرکمانش
22) قورباغه در آب جوش
23) دانش‌آموز و شکلات
24) شادی و اندوه
25) طاووس و کلاغ
26) اتاق عمل
27) ببر و دو دوست
28) کشمکش زندگی
29) بیسکویت سوخته
30) باور نادرست
31) مرد و گربۀ کوچک
32) قاشق‌های بهشت و دوزخ
33) کشتی دوستی
34) صندوق پول
35) پنج دقیقه بیشتر
36) دارا و ندار
37) شلوار خیس
38) پیرمرد دانا
39) بهترین دوست
40) کنترل خشم
41) مرد ساده‌لوح
42) شیر و بردۀ بینوا
43) چهار دوست
44) عشق نابینا
45) ازخودگذشتگی پدر و مادر
46) روباه و خوشۀ انگور
47) پل
48) شامی با پدر
49) سخت‌کوشی
50) کاسۀ چوبی

راهنمای دانلود کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان)

برای دانلود کتاب پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  پنجاه داستانک آموزشی و انگیزشی (برای کودکان و نوجوانان)