معرفی و دانلود رایگان کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

عکس جلد کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

کتاب "چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟" اثر دکتر اسپنسر جانسون، راهی شگفت‌انگیز برای سازگاری با تحولات در کار و زندگی را به شما نشان می دهد.

"چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟" داستانی است درباره‌ تغییراتی که در یک راهروی پیچ در پیچ اتفاق می‌افتد و در آن چهار شخصیت وجود دارد که به دنبال پنیر هستند پنیر استعاره‌ای است از آن چه می‌خواهیم در زندگی داشته باشیم که ممکن است شغل، روابطمان با دیگران، پول، خانه‌ای بزرگ، آزادی، سلامتی، آگاهی، آرامش روحی یا حتی ورزشی همچون دو یا بازی گلف باشد.

هر کدام از ما در مورد پنیر دلخواه خود نظر خاصی داریم و برای به دست آوردن آن تلاش می‌کنیم، زیرا بر این باور هستیم که رسیدن به آن، ما را در زندگی به خوش‌بختی و سعادت خواهد رساند. اگر آن را به دست آوریم، اغلب دلبسته‌ آن می‌شویم و اگر آن را از دست بدهیم یا کسی آن را از ما بگیرد، شوکی بزرگ و تکان دهنده‌ به ما وارد می‌شود.

در این داستان، راهروی پیچ در پیچ نمایانگر مکانی است که شما برای رسیدن به اهداف خود در آنجا وقت می‌گذرانید. این مکان ممکن است محلی باشد که در آن کار می‌کنید، جامعه‌ای باشد که در آن زندگی می‌کنید یا روابطی باشد که در زندگی خود با دیگران دارید.

داستان پنیر، که شما در صدد خواندن آن هستید، در سراسر دنیا بارها در سخنرانی‌هایم بازگو کرده‌ام و بعد به کرّات از مردم شنیده‌ام که این داستان چه تأثیری در زندگی آن‌ها داشته است و تحولات زیادی را در زندگیشان به ارمغان آورده است.

چه باور کنید چه نه، این داستان کوچک تاکنون باعث نجات بسیاری از افراد در زمینه شغلی‌، روابط زناشویی و زندگی شده است.

تغییر همیشه اتفاق خواهد افتاد. در تمام این تغییرات شرایط عوض می‌شوند. گاها ممکن است تصور کنیم که این تغییرات بر ضرر ما می‌باشند و جایگاه قبلی که داشته‌ایم را از دست داده‌ایم. داستان پنیر به ما کمک می‌کند تا با تغییرات روبرو شویم، از آنها استفاده کنیم.

این کتاب برای کسانیکه در شرف تغییر هستند یا اینکه در جا می‌زنند قابل کاربرد می ‌باشد. این کتاب می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

فهرست مطالب کتاب

داستان پشت داستان
گردهم‌آیی: شیکاگو
چه کسی پنیر مرا جا به ‌جا کرد؟
گفتگو: یک روز بعد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟
نویسنده
مترجمجمشید هاشمی
ناشر چاپیانتشارات تجسم خلاق
سال انتشار۱۳۸۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-964-8561-60-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

فرهاد
۱۳۹۹/۶/۲۵
از بس تعریفش رو شنیده بودم خوندمش، تا کتاب رو‌ باز کردم وقتی تعداد صفحاتش رو دیدم با خودم گفتم مگه میشه یه کتابی که ۸۰ صفحه بیشتر نداره انقدر بخواد رو آدم تأثیر بزاره.
چون معمولاً کتاب‌های انگیزشی تعداد صفحات کمی ندارن؛ یعنی نویسنده کتاب انقدر حرفه‌ای عمل کرده که این همه بازخورد از این کتاب هست.

حالا درباره داستان: موضع داستان واقعاً یکی از موضوعاتی هستش که هیچ موجودی تکرار میکنم هیچ موجودی تو دنیا از اون در امان نیست و اون، چیزی نیست جز تغییر. تغییری که همیشه به سراغ همه موجودات میاد و نکته دیگه اینکه چندین بار هم میاد.
این کتاب به ما یاد میده چطور از تغییر نترسیم و از طرفی چطور خودمون خودمون رو تغییر بدیم قبل از اینکه سرنوشت ما رو تغییر بده و اگه تغییر نکنیم چه کسی ضرر میبینه.
در حالی که داشتم این کتاب رو میخوندم لحظه‌ای نبود که به جملات فکر نکنم و با خودم گفتم این کتاب از اون کتاب‌هایی هست که وقتی تموم شد دوباره میخونمش.
برای من بهترین جمله‌ای که از این کتاب یاد گرفتم جمله “اگر نمی‌ترسیدید چه می‌کردید؟ ” بود که واقعاً یکی از بهترین سوالایی هست که تا به حال ازم پرسیده شده.
در آخر من هم مثل بقیه که به من پیشنهاد کردن این کتاب رو بخونم به شما پیشنهاد میکنم حتماً این کتاب رو بخونید؛ چون اگر نخونید تو زندگیتون شکست میخورید.
Elmira Dadras
۱۳۹۶/۴/۱۷
عالی عالی عالی... واقعا کتاب موثری است و به یکی از بزرگترین عوامل موفقیت اشاره می‌کند.. تغییر در زندگی همه‌ی ما اتفاق می‌افتد یا بدست دیگری یا باید به دست خودمان برای بهبودی وضعیت فعلی ایجاد شود.. اگر همیشه در هر زمینه‌ای و هدفی همه‌ی جوانب خوب و بد را پیش بینی کنیم و فراسوی آنرا هم در نظر بگیریم و این تصور که همه چیز بدون رسیدگی ابدی است و همیشه خوب خواهد ماند را از فکرمان خارج کنیم علاوه بر اینکه تلاشمان در جهت نگهداری آن دوچندان خواهد شد ذهن ما نیز آمادگی وقوع تغییر را پیدا خواهد کرد و در هنگام رخ دادن تغییر مضطرب نخواهیم شد و بر ترسمان غلبه خواهیم کرد و شرایط ایجاد شده را به راحتی پذیرفته و به خوبی خودمان را با شرایط پیش آمده تطبیق داده و در جهتی درست تر و مطلوبتر حرکت کرده و بهبودیه خوشایندی زندگیمان را فرا خواهد گرفت.... همیشه بدانیم هرجایی در هر زمینه‌ای مایوس شدیم با تجسم وضعیت بهتر در مسیر جدید و افکار مثبت دیگر خود را مستاصل نمیبینیم و مشتاقانه و مصمم در مسیر جدید بسوی پنیر جدید حرکت میکنیم و همواره لذت میبریم..
حسین حسین1200
۱۳۹۶/۱۰/۲۲
این کتاب برای هرشخصیی ضروریه. ازتون خواهش میکنم بخونید چو مثل من از تا ثیرات این کتاب شگفت زده میشوید
فاطمه بابائی
۱۴۰۱/۸/۷
باید بگم یکی از اون دست کتابهایی هست که عجیب به دلم نشست. از خوندنش خیلی لذت بردم. حتما کتاب رو بخونید. در عین سادگی، در حالی که با خوندنش، از یک روایت داستانی ساده، لذت می‌برید، در ذهنتون با شخصیتهای داستان همزاد پنداری می‌کنید و پی می‌برید که اتفاقات این داستان، در کدوم قسمتهای زندگی شما مصداق و داره. نمی‌دونم چه رازی در این کتاب نهفته هست که به طرز عجیبی آدم رو جذب می‌کنه. اساسی‌ترین جمله کتاب اینه که اگر نمی‌ترسیدم چه کاری می‌کردم؟ همه ما این تجربه رو داریم که در خیلی از مقاطع زندگیمون یک ترس مزخرف، تا چه حد ما رو زمین گیر کرده بعدها چقدر برای ما پشیمونی به بار آورده و ما چقدر خودمون رو بابت این که اجازه دادیم اون ترس مزخرف بر ما چیره بشه، ملامت کردیم و افسوس خوردیم. پیشنهادم اینه که این کتاب رو به صورت یک برنامه منظم در دستور کارمون قرار بدیم و مداوم مطالعه بکنیم. چون همون طور که می‌دونید یک کتاب هرچقدر هم مفید باشه، بعد مدتی اگر دوباره نخونیمش از فضاش دور میشیم. پس چه خوبه مرتب، دوباره و دوباره بخونیمش و به راهکارهاش عمل بکنیم تا کم کم جزئی از زندگیمون بشه. به شخصه دیدم کسانی که در زندگی موفق هستن، از جملات یک کتاب به سادگی رد نمیشن. اونا این جملات رو زندگی می‌کنن و با ایمان راسخ بهش عمل می‌کنن. و این مورد به ظاهر کوچیک، تفاوت آدما رو مشخص می‌کنه. من یه کتاب رو می‌خونم، به فرض می‌گم‌ای بابا اینا به چه دردی می‌خوره، در عوض می‌بینم چند مدت بعد، یک نفر از اطرافیانم، چقدر با اعتقاد عمیق، به جملات کتاب عمل کرده و اون وقت تازه متوجه میشم تفاوت و شکاف بزرگ بین آدمها از این عملگرایی ایجاد میشه.
mohiii
۱۴۰۱/۳/۲۳
یک اثر برجسته و تاثیرگذار
داستان کتاب درمورد دو موش که زندگی را ساده میگیرند اما بسیار تلاش میکنند و دو موجود با خصایص شبیه انسانها ک اتفاقات پیرامونشان را بشدت تجزیه و تحلیل میکنند میباشد، هردو گروه به دنبال پنیر هستند، در بین داستان یکی از موجودات تصمیم میگیرد که مانند موشها برای پیدا کردن پنیر
تلاش کند و از فکر کردن زیاد دست بکشد و در میان راه نیز به نکته‌های مهم تلاش و ثبات قدم داشتن اشاره میکند و درپایان نیز به ثروت که همان پنیرهای فراوان است میرسد
داستان کوتاه اما بشدت تاثیرگذار و پرمفهوم است، خیلی از ما زندگی را پیچیده میکنیم و از لحظه و شادی خود لذت نمیبریم، آنقدر در گذشته گیر کرده ایم که یادمان میرود قدر زمان حال و داشته هایمان را بدانیم.
هربار که کتاب را خواندم به نکته‌های جدیدی دست یافتم.
ممنونم 🌹
Mahtab G
۱۳۹۷/۶/۱۵
سلام میخوام تاثیر این کتاب رو براتون بنویسم
دیروز سرما خوردگی داشتم و بدن درد شدیدی رو تحمل میکردم
5 تا بشقاب کثیف و چرب تو ظرف شویی جمع شده بود
ناهار نداشتم و لباسای کثیف تو لباس شویی مونده بودن
خونه گرد و غبار بود و نیاز به گرد گیری داشت
به حدی بی‌حوصله بودم که به زور یه بشقاب میشستم و و از
برمیگشتم دراز میکشیدم
چند صفحه این کتاب رو خونده بودم تصمیم گرفتم ادامش بدم تا صفحه 58 خوندم و تاثیر این کتاب در حدی بود که خونم رو تمیز کردم ناهارمو پختم یه کیک شکلاتی پختم لباسا رو شستم و پهن کردم و حموم کردم و هیچ احساس خستگی هم نکردم حتی سرما خوردگیم هم قابل تحمل شد
این کتاب دقیقا مغز و ذهن رو هدف قرار میده
و یه کتاب فوق العادست
رضا فدایی
۱۴۰۱/۸/۱۷
این کتابی هست که دوست دارم واقعا به کسانی که میشناسمشون معرفی کنم.
چرا؟
یک شب پر گریه رو سپری کرده بودم از کسب و کارم نتیجه‌ای نگرفته بودم و تجربه تلخی برام داشت از خدا کمک خواستم...
از کتاب خوندن بدم میومد
یه جایی خوندم یه کاری کنید حالتون خوب بشه دیگه حوصله فیلم و سریال و بیرون رفتن و گوش
اهنگ دادن نداشتم واقعا نداشتم...
تصمیم گرفتم کتاب داستان بخونم
سرچ کردم کتاب داستان....
اولین کتابی بود که روی صفحه قرار گرفت.
فقطم به این دلیل انتخابش کردم که تعداد صفحش کم بود....
این کتاب زندگیمو تغییر داد و من خودمو پیدا کردم و پاشودم و دست به کاری زدم...
از بی حالی و بیحوصلگی و افسردگی نجاتم داد....
SEIRAN SADEGHI
۱۳۹۶/۸/۶
با درود و سپاس
در قالب داستانی جالب نکاتی آموزنده رو به خواننده منتقل میکنه... از جمله غلبه بر ترس در قالب سوال "اگر نمیترسیدید چه کاری انجام میدادید؟" جهت تغییر درست و به موقع برای رسیدن به موفقیت!
Mobina Zarei
۱۴۰۰/۵/۱۵
خیلی کتاب خوبی بود واقعا کاش زندگی کسانی مثل (ها) بیشتر و هیچکس مثل (هم) نداشته باشه
من تو زندگیم از تغیر نمیترسیدم و نخواهم ترسید ولی خوندن کتاب باعث شد به فکر پیدا کردن پنیر‌های جدید باشم درحالی که‌پنیر‌های قدیمیم رو هم دارم
باعث شد دلم یک تغیر اساسی تو زندگیم بخاد حتی یک تغیر کوچیک که مقدمه‌ای
برای تغیر‌های بزرگ باشه
ترس از تغیر کردن برای اونایی که میترسن عادیه و من درکشون‌میکنم ولی همونقدر که میترسن باید قدرت مقابله باهاش رو هم داشته باشن و اجازه بدن زندگیشون وارد مرحله‌ای جدید بشه و از کارهای تکراری روزهای تکراری و حرف‌های تکراری فاصله بگیره
Shila Heydari
۱۴۰۱/۱/۵
《اگر یک روز نمی‌ترسیدید چه کاری انجام میدادید؟! 》
طبیعتا اگر ما ترس از شکست رودر درون خودمون بکشیم، قادر به رسیدن به موفقیت‌های چشمگیری هستیم...
چه بسا همواره در زندگی ترسیدیم، در آزمون کنکور، در انتخاب رشته مورد علاقه اما بدون بازار کار!، مستقل شدن، در شهر دور تحصیل کردن و... بسیاری دیگر که اگر
غلبه میکردیم، معجزه میشد!
به موقع این کتاب رو مطالعه کردم، و توصیه میکنم تا فرصت هاتونو از دست ندادین مطالعه‌اش کنیم.
بدون شک هر کس در زندگی دچار لغزش‌هایی خواهد، که این کتاب میتونه مانع بزرگی در سر راهش باشه. مانا باشید
Mohammad Parsa Khosravi
۱۳۹۸/۱۰/۶
کتابی بسیار بسیار عالی، من این کتابو توی این نرم افزار نخوندم خود کتابشو از نشر آبتین خوندم. داستانی فوق العاده و خیلی آموزنده که فکر می‌کنم همه مردم جهان باید بخوننش، این کتاب می‌تونه دیدگاه یک جامعه رو و یا یک کشور رو کاملا عوض کنه. من این کتاب رو به همه مردم و مخصوصا مردم کشور ایران پیشنهاد من و می‌کنم. نزدیکترین اشخاص در این داستان شخصیت (هیم) رو داشتند ولی خودم فکر می‌کنم شخصیت (اسکاری) رو داشتم. این داستان را برای افرادی که از تغییر می‌ترسند حتما تعریف کنید بیینید که دیگران و خودتان کدام شخصیت هستید. با تشکر از توجه شما🌷
فاطمه کرمی
۱۴۰۰/۶/۵
💙جستجو در گذرگاه پیچ در پیچ ایمن تر از ماندن در وضعیت بی پنیری است💙
من یه هدفی داشتم که برای رسیدن به ان خیلی تلاش کردم ولی نشد به خاطر همین خیلی افسرده شدم دوست نداشتم تغییر کنم منتظر یک معجزه بودم ولی حالا با خوندن این کتاب تصمیم گرفتم که تغییر کنم وگرنه اگر تغییر نکنم هیچی درست نمیشه
یک هدف
دیگ برای خودم در نظر گرفتم و برای رسیدن به ان تلاش می‌کنم با این که میدونم مسیرم پر از پیچ هست
این جمله رو هم خیلی دوست داشتم 💙غلبه بر ترس یعنی آزادی💙
asma alizehii
۱۴۰۰/۱/۶
بهترین کتابی که خوندم به همه توصیه میکنم تا بخونن و تغییر در زندگی خود ایجاد کنن کتابی هست که میتونیم با تغییرات کنار بیاییم افکار نگرش و عقیده‌های خود را عوض کنن این کتاب ارزش هزارن بار خوندن رو داره این که بیاییم تصمیم‌ها و تغییر هارو به روی دیوار بزنیم بهترین راه واسه انگیزه گرفتن برای حرکت به و جلو هست که از این کتاب یاد گرفتم ممنون از نویسنده که با نوشتن این کتاب باعث تغییر خیلی از مردم شد همچنین ممنون از کتابراه که کتاب‌هایی خوب و اموزنده در اختیار ما قرار میدهند
mona khrami
۱۳۹۹/۱۱/۱۸
من باخودم فکرکردم کدوم شخصیت داستانم ومن‌ها هستم چون به گذشتم نگاه میکنم وقتی میبینم یه جایگاه وشغل‌های پرسودی رو رها کردیم باهمسرم وبزور اونو کشیدم بیرون واون واقعا میترسیده وراه روهای تاریکی که پیش روم بوده ترس‌های زیادی برای من داشته ولی وقتی به پنیر جدید ولذتاش فکرکردم رهاش کردم وسختی‌های زیادی هم کشیدم وهرروز تو راهروهای تاریک شعار مینوشتم وبالاخره هم بهش رسیدم واز تغییرات جدید هم اسنقبال میکنم هرچند لازم به رها کردن این جای نرم وگرم وپر پنیر باشه
امیر حسین حسینی
۱۳۹۷/۱۱/۱۳
واقعا این کتاب روی خیلیا تاثیر گذاشته!؟
اولا نویسنده داستان درست شخصیت پردازی نکرده.
دوما تخیلات موجود در داستان بسیااااار ناشیانه و غیر واقعی و کلیشه هست.
سوما دوستانی که کتاب رو خوندین!حواستون باشه قضیه‌ی لباس لخت پادشاه براتون اتفاق نیفته... چونکه حقیقتا کتاب چیزی نداشت ولی برای اینکه ژست روشن فکری بگیریم میایم و ازش تعریف میکنیم.
لطفا انصاف رو رعایت کنیم.
منتظر نظراتتون هستم... سپاس
مشاهده همه نظرات ۱۹۲۷

راهنمای مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

برای دریافت کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.