دانلود کتاب چگونه فضانورد شویم؟

  • از: محمدرضا رضایی
  • ۲۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب چگونه فضانورد شویم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب چگونه فضانورد شویم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب چگونه فضانورد شویم؟

محمدرضا رضایی در کتاب چگونه فضانورد شویم؟ سعی دارد تا به مهم‌ترین سوالات علاقمندان به فضانوردی پاسخ دهد و آن‌ها را با این شغل شگفت‌انگیز آشنا کند.

فضانوردی از مهیج‌ترین و عجیب‌ترین مشاغل دنیاست. از عجایب این شغل همان بس که تا به حال تنها حدود 550 نفر از جمعیت 7 میلیارد نفری جهان شانس سفر به فضا را داشته‌اند!

هر چند سال یک بار، بعضی سازمان‌های فضایی جهان مثل روسیه، آمریکا و اروپا برای جذب فضانورد فراخوان می‌دهند. در بعضی از این فراخوان‌ها گاه تا 18 هزار نفر داوطلب برای شرکت در کلاس‌های آموزش فضانوردی وجود دارد. ولی نکته قابل توجه این است که از این تعداد، در آخر تنها کمتر از 10 نفر از آزمون‌های سخت‌گیرانه سربلند بیرون آمده و به حلقه‌ی فضانوردان می‌پیوندند.

کتاب حاضر نخستین شروط پذیرش اشخاص برای ورود به کلاس‌های فضانوردی را توضیح داده‌ و سپس پاسخ می‌دهد که آیا داوطلبان ایرانی می‌توانند در صورت صلاحیت به این دوره‌ها بپیوندند؟ محتوای این کتاب براساس آخرین اطلاعیه‌ها و فراخوان‌های سازمان‌های فضایی آمریکا، اروپا و روسیه برای جذب فضانورد تدوین شده است.

در بخشی از کتاب چگونه فضانورد شویم؟ می‌خوانیم:

بر اساس تعریف فدراسیون بین‌المللی هوانوردی، اگر بتوانید به فراسوی ارتفاع 100 کیلومتری از سطح دریاهای آزاد بروید، می‌توان شما را فضانورد خطاب کرد. این ارتفاع مرز بین فضا و زمین بوده و به «خط کارمِن» مشهور است. زیرا این مرزبندی را برای نخستین بار دانشمندی به‌نام تئودور کارمن محاسبه و پیشنهاد کرد.

 ۲۵ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب چگونه فضانورد شویم؟

برای دانلود کتاب چگونه فضانورد شویم؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  چگونه فضانورد شویم؟
Returned ...
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
برای فضانورد شدن اول باید از ایران بری
جواد رازقندی
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
الان دوبی میخواد گردشگر به فضا بفرست ولی ایران میخواد از طریق فضا پیمای سایوز محقق به فضا بفرست و ایران هم میتواند در این قدم برداره
khatereh ghiasy
۱۳۹۸/۱۲/۱
اماده باشید برای رفتن به فضا
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۷)