دانلود کتاب کلام فرزانگان

دانلود کتاب کلام فرزانگان
بزرگنمایی
  • از:
  • (۸)
  • چاپ ۱۳۹۳: ۱۴۰۰۰ تومان
  • قیمت: ۲۰۰۰ تومان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب کلام فرزانگان

عمر انسان محدود است، دوران جوانی زمان تجربه اندوزی و دوران میانسالی زمان  بهره گیری از تجربیات می باشد تا در ادامه مسیر زندگی به راه روشنتر و بهتری بروند و البته مدت زمان کوتاه از میانسالی تا خاتمه عمر محدودیت های زیادی را در جهت بهبود وضعیت و استفاده مناسب از موقعیتهای موجود ایجاد می نماید.

انسان غالبا به این مساله فکر می کند که اگر در جوانی تجربه و دید امروز را داشتم، شاید موقعیت مناسبتری از وضعیت فعلی برایم فراهم می شد.

اما خداوند متعال این توان و اختیار را به انسان داده است که از اندوخته ها، تجربیات، پند و اندرزهای بزرگان، علما و قدما (و حتی متاخرین دانشمند و فرهیخته) استفاده کند و میزان این بهره مندی بستگی کامل به میزان علاقمندی، درک، هوش، ذکاوت هر فرد دارد. خداوند متعال در قرآن کریم به دفعات به ارائه داستان های پیامبران، اقوام و ملل گذشته پرداخته و تاکید بر پند گرفتن از این حکایات نموده است.

در این دوران، با پیشرفت امکانات موجود از قبیل رسانه های جمعی، کتب، اینترنت، مقالات و ... ما می توانیم به تجربیات بزرگان، پیشینیان، دانشمندان و نخبگان و علما دسترسی داشته باشیم.

این کتاب خلاصه ای از سخنان علما و بزرگان و فرزانگانی از ایران و جهان است که از منابع مختلف جمع آوری و بصورت موضوعی دسته بندی شده است و با عنایت به اینکه مطالب از کلام و گفتار کسانی انتخاب شده که از مناصب و موقعیت های متفاوت و متنوعی (دانشمند، حاکم، پیشوای دینی، نویسنده، شاعر، جنگاور و.... ) برخوردار بودند، لذا این کتاب مجموعه کاملی از مطالب و موضوعات را شامل می شود.

ادامه
مهدی تمدن رستگار
۱۳۹۶/۸/۲۱
۰
۰
عالی
aliasghar mirjalili
۱۳۹۶/۶/۷
۰
۰
عالی
مهدی عبدی نیا
۱۳۹۶/۲/۱۵
۰
۰
بد نیست
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه