دانلود کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی

کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی نوشته‌ی سیلویا لوراگی و کلودیا پارودی، نظریه‌های با اهمیت حوزه نحو و افراد سرشناس و موفقی که در این حوزه مشغولند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی (Key Terms in Syntax and Syntactic Theory) منبع مناسبی برای کسانی است که به‌ تازگی می‌خواهند وارد حوزه نحو شوند، زیرا به صورت کامل اصطلاحات و مفاهیم کلیدی این حوزه را بیان می‌کند.

در پایان کتاب نیز فهرستی از آثار کلیدی حوزه نحو آمده و در تهیه واژه‌نامه و نمایه آن سعی شده تا واژه‌های پرکاربردتر انتخاب شوند تا شما بتوانید در صورت لزوم به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

سیلویا لوراگی (Silvia Luraghi) و کلودیا پارودی (Claudia Parodi) در مقدمه این کتاب که سابقه‌ای مختصر و کافی در حوزۀ «نحو» دارند، به بیان نظریه‌های نحوی می‌پردازند. بخش‌های بعدی هم به معرفی اصطلاحات مهم این حوزه و متفکرین اصلی و آثار کلیدی نیز پرداخته است.

در بخشی از کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی می‌خوانیم:

در برنامه کمینه‌گرا، نظریه روگرفت با ویژگی‌های حرکت در ارتباط است. در این نظریه، حرکت نتیجه عملیات روگرفت / حرکت به همراه ادغام است. حرکت، روگرفت‌هایی را از خود به جای می‌گذارد که باید از نمودار درختی حذف شوند. نظریه روگرفت همان نظریه رد در چارچوب حاکمیت و مرجع گزینی است، نظریه روگرفت نظریه رد را تکمیل می‌کند، زیرا عناصر نظری جدیدی معرفی نمی‌کند و می‌دانیم که ردها نیز در واژگان گزیده حضور ندارند (چرا که عناصر واژگانی نیستند). نظریه روگرفت تابع شرط جامع است.

 ۳۹۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7030-82-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۵۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه  
پیشگفتار مترجمان 
فهرست اختصارات    
علائم مقدمه  
نظریه‌های کلیدی   
کلیدواژه‌ها 
متفکرین برجسته  
آثار کلیدی   
کتابنامه  
واژه‌نامه

راهنمای دانلود کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی

برای دانلود کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی