دانلود کتاب کودکی عیسی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب کودکی عیسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب کودکی عیسی

کتاب کودکی عیسی رمانی فلسفی به قلم جان ماکسول کوتسی است که داستان پسر نوجوانی به نام دیوید را در سرزمینی بیگانه روایت می‌کند.

در کودکی عیسی (The chilldhood of jesus)، جهانی آرمانی با مردمی فارغ از غم نان، مسکن و کار را شاهد هستید. افراد ابتدا با شستشو و تطهیر ذهنشان قدم به این دنیا می‌گذارند و گسسته از گذشته خویش راه آینده را در پی می‌گیرند.

در این میان مردی و کودکی که هنوز چنگ در گذشته دارند وارد این دنیای به ظاهر بدون نقص می‌شوند و ماجراهایی را در پی دارند که مفهوم بسیاری از مسائل زندگی را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و نتیجه‌ی این کنش‌ها ماهر شدن در بازی زندگی است که در پایان شروع مجددی را آغاز می‌کند.

جان ماکسول کوتسی (John Maxwell Coetzee)، نویسنده‌ی اثر این را گوشزد می‌کند که فقط مغز جایگاه خاطرات نیست که با تطهیر آن گذشته از بین برود. خاطرات ما در جاهای مختلف از بدن ما خانه گزیده‌اند. وقتی کودک لباس‌های تازه شسته را بو می‌کند و از بوی آن لذت می‌برد، یقیناً این حس خوب در مشامش جای دارد. سوای مغز و سیستم عصبی او در مورد نام اثر شاید تمثیل‌هایی در اثر وجود دارد که انسان را ناخودآگاه به یاد عیسی بن مریم می‌اندازد و خود اثر شاید روایتی برای این امر است که یک مادر باکره چگونه شکل می‌گیرد.

طرز فکر کودکانه‌ی دیوید که مایه‌ی بسیاری از گرفتاری‌های پایان داستان است، اینگونه به نظر می‌آید که زیادی جدی گرفته شده است. شاید منظور نویسنده از این امر زیادی جدی گرفته شدن افکاری دیگر باشد که تنها حرف‌هایی کودکانه بوده و خیالاتی کودکانه بیش نیست. نظیر آن‌جا که کودک می‌خواهد اسبی مرده را زنده کند و یا تصویری که از نامرئی شدن به او دست می‌دهد. اگر نیک نظر کنیم همه‌ی این‌ها در آئین مسیحیت سابقه دارند. پس می‌توان گفت بخشی از خاطرات کودک که مربوط به مذهب او بوده نیز کاملاً تطهیر نگشسته است.

آنچنان که خود نویسنده‌ی کتاب گفته زبان او از نوع گفتگو نیست بلکه زبان ادبیات است و او توسط ادبیات ارتباط برقرار می‌نماید و این موضوع خود ترجمه‌ی آثارش را دشوار می‌سازد. مترجم ضمن حفظ امانت گفتار می‌بایست ادبیات را نیز به زبان فارسی منتقل نماید.

در این مورد مترجم اثر تمام تلاش خود را برای امین بودن در هر دوی این جوانب به عمل آورده‌ است. با توجه به اینکه این اولین ترجمه‌ی وی در زمینه‌ی متون ادبی محسوب می‌شود و کتاب سرشار از تلمیحات و استعاره‌هاست، تلاش نموده تا ضمن حفظ الفاظ این نکات از دیده پنهان نماند.

در بخشی از کتاب کودکی عیسی می‌خوانیم:

به تندی شروع به راه رفتن در طول مسیری که پارک را قطع می‌نمود کرد. یک زن جوان جذاب اینو انکار نمی‌کنم اگرچه لباس‌هایی که پوشیده داد می‌زنند که مال خودش نیست. یک دامن تیره بد فرم یک بلوز سفید با یقه تنگ و کفش‌های پهن.
اگر مرد به خودش بود به او می‌رسید اما با بچه‌ای که در آغوش داشت نمی‌توانست. فریاد زد: لطفاً این‌قدر تند نروید!

فریاد او را نشنیده گرفت در فاصله‌ای که هر آن بیشتر می‌شد او را دنبال کرد پارک را قطع کرد یک خیابان را قطع کرد و همین‌طور خیابان دوم را جلوی یک خانه‌ی ساده و باریک او ایستاده بود و منتظر بود.
این جای منه قفل در جلویی را باز کرد. دنبالم بیایید.

او آن‌ها را از یک کریدور تاریک به سمت در پشتی عبور داد. از پله‌های چوبی شکننده پایین رفتند و وارد یک حیاط کوچک پوشیده از علف و خزه شدند که از دو طرف با نرده‌های چوبی محصور شده بود و طرف سوم هم با زنجیری با حلقه‌های سیمی.
او گفت: بگیر بشین و یک صندلی آهنی زنگ زده که نیمی از آن با علف پوشیده شده بود را نشان داد. می‌روم یه چیزی بیارم بخوری.

مرد مایل به نشستن نبود وی و پسرک کنار در منتظر ماندند.
دختر زود برگشت با یک بشقاب و یک پارچ. پارچ حاوی آب بود. بشقاب حاوی چهار تکه نان که رویش را مارگارین زده بودند. این دقیقاً چیزی بود که آن‌ها به عنوان صبحانه در ایستگاه خیریه خورده بودند.

او گفت: به عنوان یک تازه وارد قانوناً ضروری است در اقامتگاه‌های تأیید شده سکنی داده شوید در غیر این صورت در مرکز. اما اشکالی ندارد اگر شب اول تو اینجا سپری کنی. چون من استخدام مرکزم می‌توانیم این‌جور تلقی کنیم که خانه‌ی من اقامتگاه تأیید شده است.

 ۲۶۴ صفحه، ۸۴۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-310-584-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۵۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب کودکی عیسی

برای دانلود کتاب کودکی عیسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  کودکی عیسی

نظرات کتاب کودکی عیسی

علی ارشاد
۱۳۹۸/۴/۲۵
نگارش کتابی فلسفی در قالب یک رمان سبکی بسیار جذاب و قابل توجه است که کمتر در کتابهای دیگر دیده میشود
پرداختن به فلسفه زندگی در قالب شخصیتهای و داستانی قابل تصور
خواندن کتاب را توصیه میکنم
AmiR HosseiN ErshaD
۱۳۹۷/۱۲/۱۱
بسیار عالی. انشاالله موفق باشید.
صدرا تلخابی
۱۳۹۷/۱۲/۹
کتاب خوبی است
مشاهد همه نظرات (۳)