دانلود کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان

امیر حیات مقدم در کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان، آمار و اطلاعات پایه‌ای و مستند درباره خوزستان را جمع‌آوری کرده تا با بهره‌گیری از آن‌ها تنظیم سیاست‌ها، برنامه‌ها و راهبردها در زمینه‌های مختلف به صورت بهتری انجام پذیرد.

خوزستان در دوره پیشرفت و عدالت، راهبرد منسجمی ندارد؛ راهبردی که این استان را از وضعیت ناهنجار فعلی که به آن دچار است رها کند و راه پیشرفت و عدالت را برای تمامی مردمش باز کند.

گاه شاهد هستیم که یک مدیر یا مسئول کاری انجام می‌دهد و مسئولان بعدی 180 درجه مخالف آن را انجام می‌دهند. امروز در برنامه‌های زیرساختی نباید دچار اعوجاج و سیاست‌زدگی شویم. برنامه‌های زیرساختی باید آنقدر محکم و استوار باشند که با تغییر دولت‌ها دچار کندی نشوند و شتاب بیشتری بگیرند، همچنین هر چه اطلاعات مردم شریف خوزستان بیشتر باشد، مطالبه‌گری بهتری خواهند داشت و امور مربوط به شهرشان بهتر انجام خواهد گرفت.

در بخشی از کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان می‌خوانیم:

مفهوم سرمایه‌ اجتماعی در سال‌های اخیر در حوزه‌های گوناگون علوم اجتماعی، ‌ اقتصاد و اخیراً در علوم سیاسی مطرح شده است. سرمایه ‌اجتماعی عبارت است از ارتباطات و شبکه‌های اجتماعی‌ که می‌توانند حس همکاری و اطمینان را در میان افراد یک جامعه پدید آورند. در این میان نباید از نقش نهادهای مدنی و دموکراتیک و نیز نقش دولت در گشودن چنین فضاهایی غافل شد. به هر روی، امروز بر جامعه‌شناسان ثابت شده که یکی از ابعاد مهم هر توسعه‌ای توجه به سرمایه‌های اجتماعی است. از این ‌رو سرمایه ‌اجتماعی، یکی از شاخصه‌های مهم رشد و توسعه هر جامعه‌ای به شمار می‌آید. مطلب حاضر در چند بخش به بحث درباره سرمایه اجتماعی می‌پردازد.

انسان به طور ذاتی در تعامل با دیگران نیازهای خود را برطرف و گذران امور می‌کند. اثرات این کنش‌های متقابل در نقش آن‌ها تا حدی است که حذف آن، زندگی را غیر ممکن می‌کند، اما در این میان دانشمندان علوم اجتماعی با نگرشی کنجکاوانه در جوامع به شناسایی این کنش‌ها پرداخته و به مجموع عواملی پی برده‌اند که آن را سرمایه ‌اجتماعی نامیده‌اند. مفهوم سرمایه ‌اجتماعی در برگیرنده مفاهیمی همچون اعتماد، همکاری و همیاری میان اعضای یک گروه یا جامعه است که نظام هدفمندی را شکل می‌دهد و آن‌ها را در جهت دست‌یابی به اهداف ارزشمند هدایت می‌کند. از این ‌رو، شناخت عوامل مؤثر در تقویت یا تضعیف سرمایه اجتماعی می‌تواند به گسترش ابعاد سرمایه اجتماعی کمک کند و موجب افزایش عملکرد اجتماعی و اقتصادی افراد در جوامع شود.

 ۲۳۹ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6350-48-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
دیباچه
فصل اول: کلیات و مفاهیم
فصل دوم: محیط‌شناسی خوزستان
فصل سوم: جغرافیای انسانی خوزستان
فصل چهارم: عوامل، بنیان‌ها و ظرفیت‌های پیشرفت و زیرساخت‌های اقتصادی در استان خوزستان
فصل پنجم: چالش‌ها در خوزستان
فصل ششم: مقایسه و تحلیل عملکرد بودجه‌ای دولت‌ها در خوزستان
فصل هفتم: ظرفیت‌های منطقه‌ای پیشرفت در خوزستان با تأکید بر عراق و کویت
فصل هشتم: دلایل توسعه‌نیافتگی خوزستان نسبت به سایر استان‌ها
فصل نهم: عوامل پیشرفت خوزستان
منابع

راهنمای دانلود کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان

برای دانلود کتاب گام دوم انقلاب در خوزستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گام دوم انقلاب در خوزستان