دانلود کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها

  • از: امیر عربلو
  • ناشر: انتشارات قصه باران
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها

کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه به قلم جمعی از نویسندگان است که به همت امیر عربلو جمع‌آوری و منتشر شده.

در روزگار افول ادبیات و کتاب نخوانی، نویسندگان از آینده‌ی داستان‌نویسی خود دلسرد و ناامید خواهند شد و کنار رفتن نویسندگان، یعنی مرگ ادبیات و خاموشی ادبیات، پایانی جز جامعه‌ای ناآگاه و بی‌تدبیر نخواهد داشت. یکی از عوامل به شدت تاثیر گذار در فرهنگ و آگاهی جامعه، بی‌شک داستان‌نویسی و پژوهش‌های ادبی‌ست و ادبیات همواره در خدمت جامعه‌شناسی، فلسفه، روانشناسی و دیگر شاخه‌های مهم علوم انسانی بوده و هست.

همچنین ادبیات و به ویژه داستان‌نویسی، علاوه بر انتقال تجربه و جهان‌بینی و مفاهیم، احساس لذت را در شما ایجاد می‌کند که می‌تواند افق دید و معنای تفکرتان را به ساده‌ترین شیوه در جهت مثبت دگرگون کند.

در بخشی از کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها می‌خوانیم:

سال 78 بود. بهمن 78. اون سال‌ها تب ساخت و ساز و تبدیل خونه‌های قدیمی با آپارتمان‌های جدید و یا برج سازی در زمین‌های پر وسعت املاک ویلایی بدجوری افتاده بود به جان این پایتخت و زندگی آدم‌های اون و در هر خیابان و کوچه پس‌کوچه‌ای و هر منطقه‌ای، شمال، جنوب، شرق و غرب هر روز شاهد این گونه صحنه‌ها بودیم. تخریب، گودبرداری، خالی کردن تیرآهن، پی ریزی با بتون، شمع زدن اینها کلماتی که دیگه آشنا با هر گوشی شده بود و در این گیر و دار و این روزگار من چه می‌دونستم که به زودی همه این‌ها نه تنها آشنا با گوش بلکه حس قابل لمسی در زندگی ما خواهد شد. حسی ناخوشایند که همیشه چون جای زخمی عمیق با ماست.

در همان زمان پدر مادرم در سفر خارج از کشور بودند و من و برادر کوچکترم به امید مراقبت‌های خواهر و برادرهای بزرگتر روزگار می‌گذراندیم. خواهر بزرگ به رسم بزرگی بیشتر از همه حامی و مراقب ما بود. حتی روزهایی که نمی‌توانست به ما سر بزند با تلفن جویای حالمان می‌شد. ولی چند وقتی بود که علاوه بر رسیدگی و سر زدن به ما ذهن‌اش را ساخت و ساز خانه همسایه درگیر کرده بود. صدای پتک و ضربه‌های پی در پی به دیوار، ریزش آجرهای قدیمی، تخریب اسکلت آهنی فرسوده و بعد صدای بلدوزر و گودبرداری که شکاف‌های روی دیوار پذیرایی خانه ایجاد کرده بود. با حرکت بلدوزر و خاک برداری عمق و طول شکاف‌های دیوار بیشتر و بیشتر می‌شد و ذهن خواهرک من نیز درگیرتر و نگران‌تر. دیگه گاهی روزها به جای اون من جویای حالش می‌شدم. و پیش قدم در تلفن زدن بهش که نکنه خدای نکرده آسیبی به خونه شون وارد بشه. چون اخبار هر روزه در روزنامه‌ها و صفحه حوادث شون یا تلویزیون و برنامه در شهرش خبر از ریزش ساختمانی در همسایگی با ساخت و سازها را می‌داد. مساله ساختمان سازی بی اصول و متعاقب آن ویرانی خانه‌ها و زندگی آدم‌هایی که ناخواسته درگیر همجواری این پدیده ناظهور شهرداری و شهرسازی شده بودند، گریبان خیلی‌ها را گرفته بود و یکی از آن هزار، خانه خواهر من بود.

 ۱۶۲ صفحه، ۲۹۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-7006-08-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

هذیان منطقی
ترس
او قرار نبود بیاید
پیله‌های یواشکی
پروانه
اسیر
مردی که رفت
گهواره‌ای در برف
بر نفس بد لعنت
ویرانی
عشق و اعتقاد
آلما
در بی تکیه گاهی
سنگ صبور
آرامش این دل
فراتر از تصور
بن بست
کوچه‌ی نیستان
بعد از ظهر رویایی
خودم را می‌سپارم به راه، به سرنوشت
هیس
ملی خانوم از فرنگ برگشته
سال‌ها گم شده‌ام
کوچه پس کوچه‌های خاطره

راهنمای دانلود کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها

برای دانلود کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها

نظرات کتاب گمشده در کوچه‌ی قصه‌ها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.