دانلود کتاب یادداشت‌های مادرانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یادداشت‌های مادرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یادداشت‌های مادرانه

کتاب یادداشت‌های مادرانه، حاصل مطالعه، تحقیق و تجربیات مادری است که آرزو دارد تمامی بانوانی که پا در جاده پر فراز و نشیب مادری می‌گذارند، گام‌های خود را آگاهانه و با اطلاعات بیشتر برداشته تا در آینده فرزندانی با اعتماد به نفس، شاداب، مسئولیت پذیر و موفق تربیت نمایند. این کتاب توسط تکتم مزدگیر روزانه به رشته تحریر در آمده است.

مطالب به صورت نکته وار و کوتاه، در سه فصل که هر فصل مربوط به دورانی خاص است (دوران پیش از بارداری، دوران بارداری و دو سال اول پس از زایمان) طبقه‌بندی شده تا مطالعه آن برای همه، در هر زمان و مکان راحت باشد.

در بخشی از کتاب یادداشت‌های مادرانه می‌خوانیم:

1- اصلاح رابطه زن و شوهر: تا حد امکان اختلافات را حل کنید، آن‌ها را کنار نگذارید چون جایی که فکرش را هم نمی‌کنید از کنار به میدان می‌آیند.

2- بر سر بچه‌دار شدن با یکدیگر تفاهم کنید: بچه‌دار شدن با تصمیم یکی از والدین مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت، از جمله عدم همکاری والد مخالف در نگهداری و تربیت فرزند در ماه‌ها و سال‌های اول زندگی.

3- مسائلی را که کودک همراه خود می‌آورد بشناسید: از افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، در مورد مشکلات مرتبط با نگهداری کودک و تغییراتی که او با آمدنش در زندگی شما ایجاد خواهد کرد بپرسید، واقع‌بین باشید و صادقانه ببینید می‌توانید از عهده آن‌ها بربیایید یا خیر.

4- اصلاح اقتصاد خانواده: میزان درآمد خانواده بر میزان هوش و زیبایی کودک تأثیرگذار است. درآمد پایین تغذیه نامناسب را به همراه دارد و تغذیه مناسب نیز از عوامل رشد هوش و زیبایی کودک است.

5- سن مناسب بارداری را فراموش نکنید: سعی کنید قبل از 18 سالگی باردار نشوید زیرا در این سن هنوز خودتان در حال رشد هستید و ضرر بچه‌دار شدن در سن پایین کم‌تر از سن بالا نیست هم برای خودتان و هم برای کودکتان. پس از 35 سالگی نیز احتمال داشتن فرزندی سالم و باهوش کم می‌شود. در هر دو حالت باید زیر نظر مراقبت‌های ویژه پزشک قرار گرفت.

6- نکته: به خاطر داشته باشیم که هر زنی توانایی باردار شدن را ندارد و هر زنی هم که باردار شد شایسته مادر بودن نیست، پس باید با کسب مهارت‌های لازم برای مادر خوب بودن این شایستگی را کسب کنیم.

 ۸۰ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-289-091-7 

چاپ ۱۳۹۳: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: توصیه‌هایی برای دوران پیش از بارداری
فصل دوم: توصیه‌هایی برای دوران بارداری
فصل سوم: توصیه‌هایی برای زایمان و دو سال اول زندگی کودک
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب یادداشت‌های مادرانه

برای دانلود کتاب یادداشت‌های مادرانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یادداشت‌های مادرانه
Mahdiyar 24
۱۳۹۸/۴/۵
نسخه‌ی نمونه را مطالعه کردم.
توصیه‌های کاربردی خوبی داشت.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)