دانلود کتاب یادداشت‌های مادرانه

عکس جلد کتاب یادداشت‌های مادرانه
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یادداشت‌های مادرانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یادداشت‌های مادرانه

کتاب یادداشت‌های مادرانه، حاصل مطالعه، تحقیق و تجربیات مادری است که آرزو دارد تمامی بانوانی که پا در جاده پر فراز و نشیب مادری می‌گذارند، گام‌های خود را آگاهانه و با اطلاعات بیشتر برداشته تا در آینده فرزندانی با اعتماد به نفس، شاداب، مسئولیت پذیر و موفق تربیت نمایند. این کتاب توسط تکتم مزدگیر روزانه به رشته تحریر در آمده است.

مطالب به صورت نکته وار و کوتاه، در سه فصل که هر فصل مربوط به دورانی خاص است (دوران پیش از بارداری، دوران بارداری و دو سال اول پس از زایمان) طبقه‌بندی شده تا مطالعه آن برای همه، در هر زمان و مکان راحت باشد.

در بخشی از کتاب یادداشت‌های مادرانه می‌خوانیم:

1- اصلاح رابطه زن و شوهر: تا حد امکان اختلافات را حل کنید، آن‌ها را کنار نگذارید چون جایی که فکرش را هم نمی‌کنید از کنار به میدان می‌آیند.

2- بر سر بچه‌دار شدن با یکدیگر تفاهم کنید: بچه‌دار شدن با تصمیم یکی از والدین مشکلات بعدی را به دنبال خواهد داشت، از جمله عدم همکاری والد مخالف در نگهداری و تربیت فرزند در ماه‌ها و سال‌های اول زندگی.

3- مسائلی را که کودک همراه خود می‌آورد بشناسید: از افرادی که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند، در مورد مشکلات مرتبط با نگهداری کودک و تغییراتی که او با آمدنش در زندگی شما ایجاد خواهد کرد بپرسید، واقع‌بین باشید و صادقانه ببینید می‌توانید از عهده آن‌ها بربیایید یا خیر.

4- اصلاح اقتصاد خانواده: میزان درآمد خانواده بر میزان هوش و زیبایی کودک تأثیرگذار است. درآمد پایین تغذیه نامناسب را به همراه دارد و تغذیه مناسب نیز از عوامل رشد هوش و زیبایی کودک است.

5- سن مناسب بارداری را فراموش نکنید: سعی کنید قبل از 18 سالگی باردار نشوید زیرا در این سن هنوز خودتان در حال رشد هستید و ضرر بچه‌دار شدن در سن پایین کم‌تر از سن بالا نیست هم برای خودتان و هم برای کودکتان. پس از 35 سالگی نیز احتمال داشتن فرزندی سالم و باهوش کم می‌شود. در هر دو حالت باید زیر نظر مراقبت‌های ویژه پزشک قرار گرفت.

6- نکته: به خاطر داشته باشیم که هر زنی توانایی باردار شدن را ندارد و هر زنی هم که باردار شد شایسته مادر بودن نیست، پس باید با کسب مهارت‌های لازم برای مادر خوب بودن این شایستگی را کسب کنیم.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: توصیه‌هایی برای دوران پیش از بارداری
فصل دوم: توصیه‌هایی برای دوران بارداری
فصل سوم: توصیه‌هایی برای زایمان و دو سال اول زندگی کودک
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یادداشت‌های مادرانه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نظری
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-600-289-091-7
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب الکترونیک
موضوع کتابکتاب‌های مادر و بارداری

نظرات کتاب یادداشت‌های مادرانه

Mahdiyar 24
۱۳۹۸/۴/۵
نسخه‌ی نمونه را مطالعه کردم.
توصیه‌های کاربردی خوبی داشت.
مشاهده همه نظرات ۱