دانلود کتاب یک فنجان چای داغ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب یک فنجان چای داغ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب یک فنجان چای داغ

آنچه در کتاب یک فنجان چای داغ، توسط سید ابراهیم نبوی آمده، اختصاص دارد به مطالب ستون طنزى در روزنامه آریا و در مجموع وقایع مهمی هستند که در گذشته اتفاق افتاده و در اینجا با حفظ شرایط تاریخی با زبان طنز ذکر شده‌اند.

بعضى از آدم‌ها دوست دارند زیاد تعجب کنند. آن‌ها با دیدن هر چیزى لب ور مى‌چینند یا چین به پیشانى مى‌آورند یا سرشان را تکان مى‌دهند و مى‌گویند: «عجب!» و بعد یک علامت تعجب جلوى جمله‌شان مى‌گذارند. این آدم‌ها بعد از مدتى که خیلى تعجب کردند دلشان مى‌خواهد این کار را ادامه دهند. بنابراین همیشه دنبال سوژه‌اى براى تعجب‌کردن مى‌گردند. کسانى که گفتیم معمولاً طنزنویس مى‌شوند، مگر این‌ که کار خاصى داشته باشند، یا این‌ که خجالتى باشند، یا خیلى به خودشان احترام بگذارند. 

وقتى قرار شد ستون طنز آریا راه بیفتد به دنبال نامى بود که طنز از سر و روى آن نبارد. اساسا او فکر مى‌کرد اسم نباید مانع ارتباط شود، یا قضاوت پدید بیاورد. نبوی معتقد است اسم هر چه عادى‌تر و معمولى‌تر باشد بهتر است. بنابراین فکر کرد اسم نوشته را بگذارد «یک فنجان چاى گرم در یک بعداز ظهر پاییزى»، بعدا که زمستان آمد نام نوشته‌ تغییر کرد به «یک فنجان چاى داغ در یک شب زمستانى» و در بهار هم شد «یک فنجان چاى در یک صبح بهارى»...

در بخشی از کتاب یک فنجان چای داغ می‌خوانیم:

صبح: صبح‌ها بخش مردمى وجودمان دچار انبساط اساسى مى‌شود. آگاهان علت این امر را در آن مى‌دانند که ما مردم را مى‌بینیم. ما اساسا یک طورى هستیم که وقتى تعداد زیادى آدم مى‌بینیم به نقش مردم و ملت پى مى‌بریم و به همین دلیل وقتى مدتى در خانه مى‌مانیم یا در هر جاى دربسته - به میزان دربستگى بستگى دارد - مقادیرى مستبد مى‌شویم. این روزها دو نظریه اساسى در باب ملت مطرح است:

1 هر عمل یا نهاد سیاسى وقتى مقبولیت و مشروعیت دارد که مورد تأیید ملت باشد.

2 ملت وقتى مقبولیت و مشروعیت دارد که مورد تأیید نهادهاى سیاسى باشد.

عکس‌العمل سریع: واى! چه تفاهمى!

واکنش درازمدت: دو خط موازى هرگز به هم نمى‌رسند مگر این‌ که:

الف به افق هزار ساله چشم بدوزیم.

ب - از پلیس راهنمایى استفاده کنیم.

ج اوضاع خط خطى باشد.

ظهر: آقاى لاریجانى اساسا یک طورى است که هر روز مى‌توان یک جمله قصار طلایى از وى نقل کرد. ایشان اخیرا فرموده‌است: «چپ و راست فرقى ندارد».

دو دیدگاه این نظریه را تأیید مى‌کند:

1 چپ و راست فرق ندارد، هر دو خوبند.

2 چپ و راست فرقى ندارد، هر دو بد هستند.

 ۳۲۷ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-6176-96-8 

چاپ ۱۳۷۸، قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
فصل اول پاییز
فصل دوم زمستان
فصل سوم بهار

راهنمای دانلود کتاب یک فنجان چای داغ

برای دانلود کتاب یک فنجان چای داغ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  یک فنجان چای داغ

نظرات کتاب یک فنجان چای داغ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.