دانلود کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها

  • از: جان جیمز، امیرپویا چراغی
  • ناشر: نشر نوین
  • ۲۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها

کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها، نوشته جان جیمز، راهنمای جامعی برای سرمایه‌گذاران مشتاق املاک و مستغلات است زیرا به زبانی ساده، مفاهیم و نکات مورد نیاز برای آغاز این نوع سرمایه‌گذاری را پوشش داده است. این کتاب شیوه‌ی دستیابی به رؤیایتان را نشان می‌دهد!

بسیاری از مردم رؤیای خرید، فروش و اجاره دادن املاک و مستغلات را در سر دارند. سرمایه‌گذاری املاک برای سال‌ها یکی از بهترین روش‌های پول درآوردن بوده و افراد زیادی ثروت و دارایی فراوانی از آن کسب کرده‌اند.

بی‌گمان سرمایه‌گذاری در املاک، همانند سرمایه‌گذاری در همه‌ی صنعت‌های دیگر، ریسک‌هایی به همراه خود دارد. هنگامی که این کار را به درستی انجام دهید، می‌تواند دستاوردهای قابل توجهی داشته باشد؛ هدف کتاب، ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها (Real estate investing: The ultimate beginners guid to real estate investing)، کمک به موفقیت شما در این مسیر است:

- نشان دادن چگونگی شروع کار در املاک
- برآورد شرایط بازار
- پیدا کردن املاک مناسب
- تامین مالی
- به کارگیری مشاورین و مدیران املاک
- محافظت از دارایی‌های شما
- اجتناب از اشتباهات متداول
و خیلی چیزهای بیشتر…

سرمایه‌گذاری در املاک یکی از بزرگ‌ترین و جذاب‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایران است که همواره افراد زیادی را به سمت خود می‌کشاند. بدیهی است شاید بخشی از مطالب این کتاب، بر پایه‌ی شرایط کشور نگارنده، نوشته شده باشد. اما چارچوب سرمایه‌گذاری املاک در بیشتر کشورهای جهان یکسان است.

جان جیمز (John James) در فصل‌های آتی این کتاب هر چیزی که برای شروع سرمایه‌گذاری در املاک نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. سرمایه‌گذاری در املاک روش فوق‌العاده‌ای برای پول درآوردن و در عین حال لذت بردن است و گزینه‌های متعددی وجود دارند که می‌توانید در این سرمایه‌گذاری انتخاب کنید به صورتی که به راحتی بتوانید سبد سرمایه‌گذاری کل متنوعی داشته باشید و همچنان از این بازار خارج نشوید.

این کتاب راهنما قرار است روی چگونگی کار در املاک تمرکز کند. ما درباره‌ی نحوه شروع در این صنعت، چگونگی تامین بودجه‌ی مورد نیاز سرمایه‌گذاری، چگونگی کار با یک مدیر املاک و مشاور املاک، چگونگی انتخاب اجاره‌نامه برای سرمایه‌گذاری خود و خیلی چیزهای دیگر صحبت خواهیم کرد. کار در املاک وجوه زیادی با خود دارد و معمولا همه چیز به نوع ملکی که قصد استفاده دارید و جهت‌گیری شما به سمت خرید و فروش یا اجاره آن به دیگران بستگی دارد. این کتاب راهنما بدون اهمیت به این که چه کاری در نظر دارید با این سرمایه‌گذاری انجام دهید برای شما همه چیز را فراهم خواهد کرد.

در بخشی از کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک می‌خوانید:

اولین نوع اجاره‌نامه‌ای که می‌خواهیم نگاهی بیاندازیم، اجاره‌نامه‌ی ملک مسکونی می‌باشد. این نوع اجاره‌نامه‌ها با چیزی که به مستاجر در املاک تجاری ابراز می‌کنید، متفاوت خواهند بود. بعضی مواقع این نوع اجاره‌نامه‌ها می‌توانند بسته به ملک تغییر کنند. برای نمونه، زمانی که با یک خانه‌ی تک خانوار کار می‌کنید، می‌توانید در نظر بگیرید که علاوه بر اجاره‌بها، خود مستاجرین بهای آب و برق و از این قبیل را بپردازند. بعضی از مالکین آپارتمان‌ها آن هزینه را هم در قالب اجاره می‌آورند تا کار را راحت‌تر کنند. همچنین می‌توانید تصمیم بگیرید که اجاره‌نامه‌ی کوتاه‌مدت بنویسید یا بلندمدت. اجاره‌نامه‌های کوتاه‌مدت آن‌هایی هستند که به مدت یک سال اعتبار خواهند داشت. البته می‌توانید اجاره‌نامه‌هایی با مدت زمان کوتاه‌تر از آن هم ارائه کنید، مثلا شش ماهه. حتی افرادی هستند که آپارتمان‌هایی فقط برای اقامت موقت چند ماهه نیاز دارند. در این صورت باید وقت بیشتری صرف پیدا کردن مستاجر کنید، اما در این نوع قرارداد می‌توانید اجاره‌ی بسیار بیشتری برای هر ماه بگیرید تا زمانی که شخصی برای مدت یک سال یا بیشتر بماند.

همچنین می‌توانید اجاره‌نامه‌های بلند‌مدت بنویسید. بیشتر مردم اجاره‌نامه‌های یک ساله را ترجیح می‌دهند. حتی اگر برای چندین بار مجبور به تمدید اجاره‌نامه خود شوند، آن‌ها تمایل دارند برنامه‌ی اقامت‌شان انعطاف‌پذیری داشته باشد. اما بعضی افراد می‌خواهند به مدت دو سال یا بیشتر در ملک اقامت داشته باشند تا در ازای این کار تخفیفی روی اجاره پرداختی دریافت نمایند. این حالت یک درآمد ثابت دو یا سه ساله‌ای را برای شما تضمین می‌کند و مستاجر هم قادر خواهد بود تخفیفی روی پرداختی خود دریافت نماید.

در هنگام گزینش اجاره‌نامه‌ای که الزامات شما را به بهترین شکل فراهم می‌کند، تمام چیزهایی که قرار است پوشش دهید را مد نظر داشته باشید. برای مستاجرین خانه‌های تک خانوار مرسوم است که هزینه‌ی آب و خدمات رفاهی را پرداخت کنند و مالک مسئول چیزهایی مثل نگهداری خانه و پرداخت هر گونه مالیات خواهد بود. اگر در حال اجاره دادن مجتمع‌های بزرگ‌تر هستید، شاید جمع کردن خدمات رفاهی و سپس اضافه‌ی آن مبلغ به اجاره‌بها آسان‌تر باشد و مستاجرین هم برای ترکیب همه آن‌ها قدردان شما خواهند بود. قبل از اجاره باید تصمیم بگیرید که کدام یک از موارد مازاد، شامل آن‌هایی هم که در بالا گفته نشد، را قصد دارید برای مستاجر مهیا کنید.

همچنین، اجاره‌نامه باید تمام مسئولیت‌های مستاجر را در بر‌ گیرد. مستاجر باید در پرداخت اجاره به موقع مسئول باشد، در غیر این صورت مالک حق دارد فرآیند تخلیه خانه را شروع کند. مستاجر همچنین مسئول مراقبت از ملک در زمان زندگی درون آن و آسیب نرساندن بیش از حد معمول به ملک در زمان ‌اقامت می‌باشد. اگر مستاجر موارد موجود در مبایعه‌نامه را رعایت نکند، مالک منابع قانونی‌ای جهت پیگیری خواهد داشت.

مالک نیز متقابلا مسئولیت‌هایی دارد. برای مثال اگر مشکلی در ملک به وجود بیاید، مثلا آب قطع شود، برق یا سیستم گرمایش کار نکنند یا موارد مشابه، آنگاه مالک مسئول بر طرف کردن فوری آن‌ها می‌باشد. همانطور که مالک منابع قانونی‌ای برای زمانی که مستاجر مطابق اجاره‌نامه به درستی رفتار یا پرداخت نکند دارد، مستاجر هم منابع قانونی‌ای برای مواقع عدم مسولیت‌پذیری مالک در قبال نگهداری درست خانه خواهد داشت.

 ۵۹ صفحه، ۱۵۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8738-64-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی مترجم
پیشگفتار
فصل 1: شروع سرمایه‌گذاری در املاک
املاک مسکونی
املاک تجاری
املاک صنعتی
املاک تجاری کوچک
املاک با کاربری ترکیبی
خرید و فروش خانه
فصل 2: چگونه وضعیت بازار می‌تواند سرمایه‌گذاری شما را مشخص کند؟
فصل 3: چگونه املاکی پیدا کنید که برای شما تولید پول کنند؟
استراتژی خرید و نگهداری
خرید و فروش خانه
عمده فروشی
فصل 4: چگونه بودجه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری خود را تهیه کنید؟
وام مسکن
وام 203k
سخت‌بها
پول شخصی
مشارکت
فصل 5: چگونه اولین ملک خود را در بازار املاک بخرید؟
فصل 6: چگونه مشاورین و مدیران املاک می‌توانند کار شما را آسان‌تر کنند؟
مشاورین املاک
کار با یک مدیر املاک در املاک اجاره‌ای
فصل 7: محافطت از دارایی‌هایتان
موسسه‌ی انفرادی
شرکت با مسئولیت محدود
ابرشرکت
شرکت کسب‌وکار کوچک
کدام یک را انتخاب کنم؟
فصل 8: چگونه در هنگام اجاره املاک، اجاره‌نامه خود را مدیریت کنید؟
اجاره‌نامه‌های املاک مسکونی
اجاره‌نامه‌های املاک تجاری
اجاره‌نامه‌ی خدمات کامل
اجاره‌نامه‌ی خالص
فصل 9: چگونه از اشتباهات متداول اجتناب کنید؟
بی‌توجهی به برنامه‌ی بازاریابی
استفاده نکردن از منابع موجود خود
جنگ مناقصه
خرید یک خانه بدون بازدید از آن
عدم درک بودجه‌ی خود
بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها

برای دانلود کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها

نظرات کتاب ‌‫سرمایه‌گذاری املاک: بهترین راهنمای سرمایه‌گذاری املاک برای تازه‌کارها

Mohammad Pezhman
۱۳۹۸/۲/۲۱
کتابی جامع و بسیار زیبا، باقابلیت فهم اسان، به دور از بزرگنمایی، میشه گفت کمک زیادی می‌کنه که خیلی تجربیات دیگران در زندگیت کاربردی تر بشه
امیر س
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
بنظرم کتاب خوبی برای آشنا شدن با انواع املاک و سرمایه گذاری املاک است و کمک به تصمیم گیری علمی در خصوص سرمایه گذاری در املاک می‌نماید
فهیمه فدا
۱۳۹۸/۱/۱۸
حیف خوندن واقعا همه اینارو خودمون بلدیم و اینکه این کتاب بدرد ایران نمیخوره چیز خاصیم یاد نمیده
مشاهد همه نظرات (۱۳)