دانلود کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما

کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما نوشتۀ جوزیان کوبرت با بیانی شیوا به اطلاع‌رسانی در مورد علل، علائم و درمان وسواس در کودکان می‌پردازد و همان‌گونه که از عنوان کتاب مشخص است تمامی اطلاعات به صورت پرسش و پاسخ مطرح می‌شوند.

اختلال وسواس فکری - عملی یکی از اختلالات پیچیده در علم روان‌پزشکی و روان‌شناسی به شمار می‌رود. علائم این اختلال در هر سنی می‌تواند بروز کند اما بروز آن در کودک و یا نوجوان وضعیت را از آنچه هست پیچیده‌تر می‌نماید. متأسفانه تاکنون تحقیقات جامع و کاملی که در زمینۀ وسواس کودکان باشد انجام نشده و بیشتر تحقیقات در این زمینه با بزرگسالان انجام شده است.

کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما (100 Questions & Answers About Your Child's OCD) سعی دارد با زبانی ساده در ارتباط با وسواس کودک اطلاع‌رسانی کند، طبقه‌بندی منظم و ترتیب یافتۀ مباحث و دربرگرفتن تمامی مطالب مربوط به زوایای مختلف وسواس و درمان آن در کودکان از مزیت‌های بزرگ این کتاب است که در قالب 100 سؤال و جواب اما به صورت فصل‌بندی شده تنظیم گردیده است.

هنگامی که شما در حال مطالعۀ این کتاب هستید به خوبی از این مطلب آگاهی دارید که اختلال وسواس فکری - عملی (OCD) نه تنها برای فرزند شما بلکه برای بقیه افراد خانواده همچنین دوستان، همکاران، همکلاسی‌ها و حتی کارفرمای شما (در صورتی که مراقبت از فرزندتان با کار شما تداخل نماید) می‌تواند یک مشکل تخریب‌کننده باشد. همچنین به احتمال قوی شما با اختلال وسواس فکری - عملی و مسائل و درمان‌های مرتبط با آن، آشنایی نسبتاً خوبی دارید چرا که این مسئله‌ای است که شما 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته با آن زندگی می‌کنید.

هدف جوزیان کوبرت (Josiane Cobert) از نگارش کتاب حاضر این است که به صورت قابل فهم و ملموس، دانش شما را در ارتباط با این بیماری افزایش دهد. مباحثی که به صورت پرسش و پاسخ بین شما و پزشک، مشاور، پرستار و افراد دیگری که در مراقبت از فرزند شما دخیل هستند مطرح می‌شود. این کتاب بیشتر از آنچه یک کتاب تخصصی و حرفه‌ای باشد خلاصه‌ای است از آنچه دربارۀ تشخیص، علل ایجاد بیماری، درمان، پیش‌آگهی و کارهای تجربی اخیر در این زمینه که به صورت ساده و آسان و غیرتخصصی بیان شده است.

اختلال وسواس فکری - عملی می‌تواند در طیفی از خفیف تا شدید، به تنهایی و یا همراه با اختلالات دیگر روانی در کودک بروز نماید. در این زمینه قوانین واضح و روشن و قابل استفاده‌ای وجود ندارد و معمولاً پیش‌بینی دربارۀ سیر پیشرفت بیماری کار مشکلی است. با این وجود طی 20 سال گذشته اختلال وسواس فکری - عملی (و به طور کلی اختلالات روانی) بیشتر شناخته شده و درمان‌های رفتاری و دارویی جدیدی برای آن‌ها به وجود آمده است؛ خوشبختانه درک و تحمل بیشتری در جامعه و مدرسه برای کودک مبتلا به OCD ایجاد شده؛ بنابراین وضعیت این کودکان به طور خوش‌بینانه‌ای ارزیابی می‌شود، کودک مبتلا به وسواس و همچنین خانوادۀ او می‌توانند مورد حمایت قرار گرفته و زندگی شاد و موفقیت‌آمیزی داشته باشند.

اگر چه عنوان کتاب به سوال و جواب درباره وسواس کودکان اشاره می‌کند اما اطلاعات و محتویات موجود در کتاب برای افراد نوجوان و بزرگسال مبتلا به وسواس نیز مفید و کاربردی است. با تهیه این کتاب کمک‌های روان‌شناختی لازم و ضروری در خصوص اختلال وسواس را با خودتان همراه کنید. این اقدام در کنار استفاده از کمک‌های تخصصی روانپزشکی و جلسات روان‌درمانی، برای شما بسیار اثربخش خواهد بود.

خواندن کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعۀ کتاب حاضر نه تنها به والدین کودکان مبتلا به وسواس، بلکه به معلمان، پرستاران، مراقبین کودکان و دانشجویان روان‌شناسی که علاقه‌مند به کار با کودکان هستند، توصیه می‌شود. بدون شک آگاهی و مطالعه می‌تواند یاری‌دهندۀ شما در زمینۀ کمک به تسریع روند درمان و اتخاذ روش‌های مناسب رفتار با کودکان مبتلا به وسواس باشد.

در بخشی از کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما می‌خوانیم:

کودک برای تشخیص OCD باید دارای وسواس‌های فکری باشد (به معنای تصاویر ذهنی، تکانه‌ها و افکار مقاوم و تکراری) که برای او مزاحمت ایجاد می‌کنند و کودک قادر به چشم‌پوشی از این افکار نیست. وسواس‌های فکری ساخته‌ی ذهن کودک هستند یا وسواس‌های عملی که اعمالی ذهنی یا انجام رفتارهای تکراری هستند. این اعمال تلاشی است برای کاهش اضطراب. این نشانه‌ها بیشتر وقت کودک را به خود اختصاص داده و در عملکرد روزانه کودک اختلال ایجاد می‌کند.

همچنین این نشانه‌ها نمی‌توانند در اثر مصرف مواد، داروها و داروهای روان‌گردان ایجاد شده باشند و نمی‌توانند حاصل یک اختلال جسمی باشد. کودک ممکن است قادر به تشخیص این‌که افکار و رفتارش غیرعادی هستند نباشد (در مقایسه با بزرگسالان که معمولاً دارای بینش هستند و می‌توانند تشخیص دهند که در آنان مشکلی وجود دارد.)

ایوا 15 ساله می‌گوید:

"زمانی که با برادر یا مادرم بحث می‌کنم احساس گناه به من دست می‌دهد. اغلب مواقع تنها یک نگاه کردن بد به دوستم، مرا بیمار می‌کند. همیشه احساس می‌کنم که باید عذرخواهی کنم و اطرافیانم از این بابت معذب و ناراحت هستند زیرا دلیل این کار من را نمی‌دانند. من حتی پیش کشیش رفتم که به گناهم اعتراف کنم اگرچه به کشیش گفتم گناهی نکرده‌ام، اما شاید این کار باعث شد که احساس بهتری پیدا کنم. من احساس می‌کنم که هیچ کس در خانواده و دوستانم مرا درک نمی‌کند. دوستانم از من دوری می‌کنند و این باعث می‌شود که احساس تنهایی کنم. گاهی به جای عذرخواهی کردن به شمارش اعداد می‌پردازم یا در ذهنم و یا با صدای بلند که اگر تنها باشم شمردن با صدای بلند بهتر است. زیرا خداوند بهتر صدای مرا می‌شنود و مرا می‌بخشد. هنگامی که شمردن را شروع می‌کنم باید فقط از اعداد خوب (خوش‌شانس) مثل 1 یا 3 یا 7 استفاده کنم. این کار مرا آرام می‌کند. اما زمانی که یک عدد دیگر به ذهنم می‌آید تمامی شمارش‌ها را از اول آغاز می‌کنم."

 ۱۷۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-95417-0-6 

چاپ ۱۳۹۵: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
سخنی از مترجم
مقدمه
فصل اول: عوامل اساسی OCD
فصل دوم: تشخیص OCD
فصل سوم: درمان اختلال وسواس – مفاهیم کلی
فصل چهارم: درمان وسواس – درمان غیر داروئی CBT
فصل پنجم: درمان وسواس – دارو درمانی
فصل ششم: نقش خانواده و اطرافیان در کمک به درمان وسواس
واژه‌نامه
Index

راهنمای دانلود کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما

برای دانلود کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما

نظرات کتاب 100 سوال و جواب درباره وسواس کودک شما

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.