دانلود کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی)

  • از: Ellen Churchill Sample
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی)

الن چرچیل سمپل

انسان محصولی از سطح زمین است. این بدان معنی نیست که اوتنها  کودکی بر روی زمین، یا غباری از غبار خودش است، بلکه زمین حکم مادر اورا دارد که، غذایش را فراهم می کند، وظایفش را مشخص می کند،افکارش را جهت می دهد، اورا با مشکلاتی روبرو می سازد که باعث تقویت جسم و عقلش می شود و در همان زمان نکاتی را برای حل این مشکلات جهت یافتن راه درست در اختیار وی می گذارد.

گذرگاه باز الن چرچیل سمپل کار تاثیر گذار واساسی،" اثرات محیط جغرافیایی" است که به طور بنیانی نظریه جبر محیطی سمپل را تبیین می کند که به مدت نیم قرن  به حوضه  های جغرافیایی،انسان شناسی،جامعه شناسی وتاریخ کمک نمود.

سمپل در تاریخ 8 ژانویه 1983در خانواده ای ثروتمند در لوئیز ویل کنتاکی به دنیا آمد. وی چهار خواهر بزرگ تر از خود داشت.یکی از آنها به نام پتی در زمانی که الن در دبیرستان واساربود فارغ التحصیل شد. توضیحات پتی  درخصوص یک دوره جدی وجامع مطالعاتی به شدت جذاب، در واساربه سمپل کنجکاوپیشنهاد گردید والن در سن شانزده سالگی از مدرسه ای خصوصی در لوئیزویل در دبیرستان واسار ثبت نام نمود.

سمپل همیشه خودرا به عنوان یک دانشمند می دانست و دوره ی واسار در علوم طبیعی واجتماعی بار سنگینی بردوش اوبود.به تعبیرشرح حال نویس وی استادممتاز جغرافیا هاروی فلد"جغرافیا برای سمپل" ترکیب کاملی از علوم وجامعه شناسی بود، این رشته جایی بود که اوبیش ترین حس در خانه بودن احساس می کرد وجایی بود که او واقعا" استعدادهای خودرا پرورش داد.او همچنین به رشته های اقتصادی، تاریخ وزبان علاقه مند بود. روت ای باوغ که استادجغرافیای دانشگاه کالیفرنیا واز شاگردان سابق  سمپل در دوره کارشناسی ارشد، نوشت که سمپل با شور وشوق از آموزشهای خود به زبان لاتین وانگلیسی در واسار سخن می گفت.اوتاکید ویژه بر نگارش موثر وسلیس داشت وآن را مورد ستایش قرار می داد.

اولین کتاب سمپل" تاریخ امریکا وموقعیت جغرافیایی آن"در سال 1903 منتشر شده است،که برای  نظریه ها ی او اعتبار ملی به ارمغان آورد. این کتاب مبنایی علمی برای شیوه هایی است که حرکت پیشگامان واسکان متعاقب آن مبانی فرهنگ امریکایی وعادات غیر متعارف آن را شکل داده است، می باشد. من این را یک سنت مدرن در نظر می گیرم، این کتاب مورد استفاده موسسات آموزشی، نمونه ای بود که، تاریخ امریکا را تا سالهای 1950 در دبیرستانها ودانشکده ها توسط تاریخ دانان و جغرافیدانان آموزش داده می شد.

سمپل در سال 1906 کرسی استادی خودرا در دانشگاه شیکاگو که نخستین دپارتمان جغرافیایی در کشور بودتنها 3سال  بعد از 1903 آغز کرد. سمپل به لحاظ توانایی فوق العاده در تدریس در شیکاگو مشهور بود. اوبه فعالیتهای میدانی وپژوهش پایه اهمیت می داد واغلب شاگردان خودرادعوت به تحقیق شخصی وورود به فعالیتهای میدانی می کرد.

او با انتشار دومین کتاب خود تاثیرات محیط جغرافیایی(کتاب حاضر) درسال 1911 اثبات نمود که موثرتر از کتاب اول او است. در اینجا بود که سمپل این بیانیه جسورانه را که" انسان محصول سطح زمین است "نظریه ای که اقلیم و محیط عوامل اصلی رفتار اشخاص اند و بنابر این فرهنگ برخاسته از رفتار انسانی وتعامل او است، در کشورفوق العاده بحث برانگیزشد واین موضوع به شهرت بین المللی سمپل انجامید.

اما نظریه او گاهی اوقات برای اهداف شریرانه تر به کار گرفته شد. به عنوان نمونه حزب نازی آلمان نظریه سمپل در خصوص جبر محیطی رابه عنوان مدرکی مستند برای تحقیر نژاد یهود قرار دادوگفت که نظریه اواثبات می کند که مردم و جوامع معینی متمدن تر وبهتر از بقیه هستند.این البته عقیده واقعی سمپل نبود، بلکه سمپل برتنوع فرهنگی برخاسته از تنوع زیست محیطی تاکید داشت وهرگزبه شیوه های سلسله مراتبی اعتقادی نداشت.

کتاب حاضر در زمانی توسط سمپل نگاشته شده است که تعداد کشورهای جهان حدود یک چهارم کشورهای کنونی بوده وتحولاتی ازقبیل جنگ جهانی اول ودوم انقلاب کمونیستی اکتبر روسیه، انقلاب مائو در چین ، آزادی شبه قاره هند از سلطه انگلستان  بوقوع نپیوسته وبخش عمده خاورمیانه تحت تسلط دولت عثمانی بوده است وشاید تعداد کشورهای مستقل افریقا به تعداد انگشتان یک دست نمی رسید. شاید در این کتاب کمتر نامی از کشور های فعلی، مذاهب، قومیت ها، نژاد و تاثیرات محیط طبیعی برده نشده باشد.

به هر صورت این کتاب در زمان خود تاثیر گذار بود و نظریه جبر محیطی هنوز هم در سطح دنیا طرفدارانی را دارد.

کتاب در 17 فصل نگاشته شده است. از آنجا که فایل اولیه اچ تی ام ال از انتشارات گوتنبرگ بوده وسپس به ورد ودر آخر به پی دی اف تبدیل شده است، صفحه بندی مطابق کتاب اصلی نیست و در صورت دادن ارجاع، به صورت فصلی ارجاع داده شود.

 ۸۰۰ صفحه، ۷۵۸ کیلوبایت، زبان انگلیسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۳، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

CHAPTER I-THE OPERATION OF GEOGRAPHIC FACTORS IN HISTORY
CHAPTER II-CLASSES OF GEOGRAPHIC INFLUENCES
CHAPTER III-SOCIETY AND STATE IN RELATION TO THE LAND
CHAPTER IV-THE MOVEMENTS OF PEOPLES IN THEIR GEOGRAPHICAL SIGNIFICANCE
CHAPTER V-GEOGRAPHICAL LOCATION
CHAPTER VI-GEOGRAPHICAL AREA
CHAPTER VII-GEOGRAPHICAL BOUNDARIES
CHAPTER VIII-COAST PEOPLES
CHAPTER IX-OCEANS AND ENCLOSED SEAS
CHAPTER X-MAN'S RELATION TO THE WATER
CHAPTER XI-THE ANTHROPO-GEOGRAPHY OF RIVERS
CHAPTER XII-CONTINENTS AND THEIR PENINSULAS
CHAPTER XIII-ISLAND PEOPLES
CHAPTER XIV-PLAINS, STEPPES AND DESERTS
CHAPTER XV-MOUNTAIN BARRIERS AND THEIR PASSES
CHAPTER XVI-INFLUENCES OF A MOUNTAIN ENVIRONMENT
CHAPTER XVII-THE INFLUENCE OF CLIMATE

راهنمای دانلود کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی)

برای دانلود کتاب Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  Influences of Geographic Environment (تاثیرات محیط جغرافیایی)
یاسین نگهداری
۱۳۹۴/۹/۱۱
من این کتاب رو تازه دانلود کردم ولی باید دید کلی فهمیدم خیلی آموزنده و علمیه♣ممنون♣
یسرا رحیمی
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
کتاب خوبیه ولی اگه زبان اصلش رو یعنی انگلیسی رو هم میزاشتین خوب بود من به امید اینکه متنش انگلیسیه دان کردم
کیوان حسینقلی زاده
۱۳۹۴/۱/۳۱
Veryyyyyyyy good
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)