معرفی و دانلود PDF نشریه مهرپارسه - شماره 19

عکس جلد نشریه مهرپارسه - شماره 19
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نشریه مهرپارسه - شماره 19

نشریه مهرپارسه - شماره 19، منتشر شد. آیا تهران شهر اسطوره‌ای است، ردپای جهان باستان در پایتخت، داستان نقشه‌های قاجاری، دروازه‌های طهران قدیم و کلنگ توسعه تهران، از جمله عناوینی هستند که در این شماره از نشریه می‌خوانید.

ماهنامه ایران‌شناسی مهرپارسه در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می‌کند و در هر شماره به پرونده‌ای خاص می‌پردازد که در شماره 19 به موضوع تهران پرداخته است.

شهرها پیشرفته‌ترین و کامل‌ترین سکونت‌گاه‌های انسان و دربر دارنده مراکز مهم اقتصادی، علمی، تفریحی، پزشکی و غیره هستند. افزون بر این‌ها شهرها از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی نیز برخوردارند و از این منظر از دیرباز یکی از جذاب‌ترین فضاها برای گردشگران بوده‌اند.

بر این اساس در بسیاری از کشورها توسعه گردشگری شهری ضمن حفظ هویت تاریخی و فرهنگی شهرها به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های برنامه‌ریزان و متولیان مدیریت شهری تبدیل شده است. در این مسیر بی‌تردید وجود جاذبه‌های متنوع همچون اماکن تاریخی، طبیعت و فضاهای سبز، مراکز فرهنگی، امکانات ورزشی، تسهیلات مهمان‌نوازی، مراکز خرید و بازارها جزء پارامترهای مهم شکل‌گیری گردشگری شهری است. تهران امروز، پایتخت 200 ساله ایران، با وجود پیشینه تاریخی و برخورداری از جاذبه‌های متنوع گردشگری، به دلایل مختلف نتوانسته است خود را به عنوان یک شهر گردشگر، حتی به ساکنانش معرفی کند تا از مواهب بی‌شمار آن برخوردار شوند. این در حالی است که این شهر در طول تاریخ همیشه میزبان اقوام مختلف از سراسر ایران بوده و از آن به عنوان شهر ۴۰ تکه یاد کرده‌اند و چنین موضوعی البته همیشه تهدیدی علیه هویت منسجم تاریخی و فرهنگی تهران بوده است.

تهران برخلاف تمام جاذبه‌های متنوعش در حوزه میراث تاریخی و طبیعی، هم چنان برای شهروندانش ناشناخته و کمتر شهروند تهرانی است که از روایت‌ها و تاریخ گذشته این شهر مطلع باشد. این‌ها و علت‌های دیگری همچون توسعه نامتوازن، آسیب‌هایی است که هویت فرهنگی و تاریخی تهران را تهدید می‌کند، پس بر ماست تا به شیوه‌های ممکن، تهران اصیل را احیاء و به تهران‌نشینان بازشناسیم تا کلانشهر شلوغ و پرهیاهوی ایران با تکیه بر پیشینه و اصالتش سرپا بایستد و در کوچه پس کوچه‌هایش خاطراتی شیرین برای همگان رقم بزند.

فهرست مطالب

میراث فرهنگی
موزه پژوهشی موسسه باستان‌شناسی دانشگاه تهران
پرونده
آیا تهران شهر اسطوره‌ای است
ردپای جهان باستان در پایتخت
داستان نقشه‌های قاجاری
دروازه‌های طهران قدیم
کلنگ توسعه تهران
عمارت گالری در کاخ گلستان نیست
سقاخانه‌های تهران
آب انبارها در تهران قدیم
لاله‌زار از مدرنیته تا هیاهو
نخستین‌هایی که دیگر نفس نمی‌کشند
اسرار جعبه جادو در تهران
پرسه‌های سینمای مستند در تهران
نگاهی به نخستین سالن موسیقی ایران
از مهرتاش تا شجریان
شیشه‌گری در تهران
صنایع دستی
حکایت حاشیه‌های یک خیابان تاریخی
صنایع دستی تهران فعلا ثبت نمی‌شود
گردشگری
اقامتگاهی سنتی در کوهپایه‌های کرمان
معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران
جشنواره رنگ‌ها و خوشمزه‌ها در گرگان
ziggurat of choqa zanbil

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابنشریه مهرپارسه - شماره 19
ناشر چاپیانتشارات مهر پارسه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۸۴
زبانفارسی
موضوع کتابمجله‌های هنری و فرهنگی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید مجله

نقد، بررسی و نظرات نشریه مهرپارسه - شماره 19

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه نشریه مهرپارسه - شماره 19

برای دریافت نشریه مهرپارسه - شماره 19 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.