معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی: نگرشی نو به بی‌نظمی

عکس جلد خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی: نگرشی نو به بی‌نظمی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی: نگرشی نو به بی‌نظمی

چگونه می‌توان بی‌نظمی‌های موجود در زندگی را از بین برد؟ جردن پیترسون، نویسنده و روان‌شناس بالینی، در خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیاست، با الهام از علومی مثل تاریخ، روان‌شناسی و اسطوره‌شناسی راهکارهایی را برای خودشناسی و شیوهٔ زندگی بهتر به شما ارائه می‌کند.

درباره خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی:

حتماً تابه‌حال با کتاب‌های خودیاری زیادی مواجه شده‌اید که هریک سعی دارند به شیوهٔ خاص خود به شما کمک کنند تا زندگی بهتر و باکیفیت‌تری داشته باشید. اما ممکن است آن‌ها به‌صورت یک راهکار کلی برای همه مناسب نباشد و با سبک زندگی هرکسی نخواند. جردن پیترسون، استاد روان‌شناسی کانادایی، یک روز که در سایت پرسش و پاسخی عضو شده بود و به سؤالات مربوط به خودیاری پاسخ می‌داد، ایده‌ای به ذهنش رسید.

او شروع کرد به ضبط کردن ویدئوهایی از خود و در آن‌ها ایده‌ها و نظراتش دربارهٔ روان‌شناسی را بیان کرد. وقتی ویدئوهای او در اینترنت منتشر شد، افراد زیادی از او استقبال کردند. از این‌ رو، پیترسون تصمیم گرفت تمام چیزهایی را که درمورد موفقیت و خودیاری می‌داند به شکل قوانینی کلی درآورد و آن را به مخاطبان خود ارائه کند.

این نویسنده همهٔ نکات و سخنانش را در کتاب 12 قانون زندگی (12 Rules for Life) جمع‌آوری کرد و در آن نتیجهٔ مطالعات گسترده‌اش در حوزه‌های علمی، فلسفی، مذهبی، تاریخی، سیاسی و ادبیات و اسطوره‌ها را با شما در میان گذاشت. این کتاب صوتی به‌صورت خلاصه کتاب اصلی منتشر شده و سعی دارد مهم‌ترین نکات آن را که در زندگی روزمره کارایی بیشتری دارند، در اختیار شما قرار دهد.

جردن پیترسون تمام نتایجی را که از مطالعات تاریخی‌اش به دست آورده، با نتایج تحقیقات پیشرفتهٔ علمی ادغام کرده و با زبانی ساده به شما شرح داده است. کتاب حاضر بعد از انتشار در صدر فهرست‌های پرفروش در کانادا، ایالات متحده و بریتانیا قرار گرفت و بیش از پنج میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رفت.

هر یک از دوازده قانون زندگی که در این کتاب آمده است، به سبک داستانی خاصی و با زبانی طنزآمیز بیان شده است. اکثر قوانین اشاره شده در این اثر در ارتباط با مسئولیت‌های فردی هستند و به شما کمک می‌کنند در زمان تصمیم‌گیری به شکل مؤثرتری عمل کنید. ازجمله دروسی که کتاب 12 قانون زندگی به شما یاد می‌دهد، می‌توان به انتخاب عاقلانهٔ دوستان، تربیت بامحبت فرزندان و احترام به سنت‌ها اشاره کرد.

نویسنده عقیده دارد ما می‌توانیم فرایندهای منفی زندگی‌مان را تغییر دهیم. به طور مثال وضعیت ظاهری بدن ما تأثیر خیلی زیادی در میزان شکست یا ضعفمان دارد. اطرافیان شما بر اساس طرز ایستادنتان قضاوتتان می‌کنند و نوع ارتباطشان با شما را تعیین می‌کنند. با داشتن ظاهری برنده و با اعتمادبه‌نفس به دیگران این پیام را می‌رسانید که «من خودم را به‌خوبی می‌شناسم.»

این موضوع باعث می‌شود آن‌ها نیز شما را جدی بگیرند و به‌عنوان یک فرد مهم با شما رفتار کنند؛ در نتیجه شما حس بهتری نسبت به زندگی خواهید داشت و احساس برنده بودن خواهید کرد. کافی است به خودتان احترام بگذارید و از خود مراقبت بیشتری به عمل آورید. تلاش شما در جهت بهبود کیفیت زندگی و مسئولیت‌پذیری بیشتر، به زندگی‌تان معنای بیشتری می‌بخشد.

اصلی‌ترین نکته‌ای که در کتاب صوتی دوازده قانون زندگی مطرح شده است، این است که درد و رنج در ساختار هستی نهادینه شده است و ما باید قدرت پذیرش آن را در وجودمان تقویت کنیم و یادآوری این مسئلهٔ مهم که شادی هدف زندگی ما نیست؛ چراکه اگر روزی رنج به سراغمان آمد احساس شکست می‌کنیم و معنای زندگی‌مان را از دست می‌دهیم.

در پایان کتاب پترسون راهکارهایی را به شما معرفی می‌کند که با کمک آن‌ها می‌توانید با غم‌انگیزترین تجربه‌های زندگی و رویدادهایی که از کنترل شما خارجند، آسان‌تر مواجه شوید.

جوایز و افتخارات خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی:

- پرفروش‌ترین کتاب ملی
- پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی
- پرفروش‌ترین کتاب آمازون
- نامزد جایزه منتخب Goodreads برای آثار غیرداستانی (2018)

نکوداشت‌های خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی:

- پترسون با ترکیب دانش گذشته با خوش‌بینی کامل و نگرش سخاوتمندانه نسبت به خوانندگان و شنوندگان خود، سطح قابل‌توجهی از قدرت فکری ایجاد می‌کند. (رابرت فولفورد - روزنامه‌نگار، سردبیر مجله و مقاله‌نویس کانادایی)

- این کتاب توصیه‌های عملی بالینی پترسون را با حکایت‌های شخصی و گزارش‌های آکادمیک او به‌عنوان یک روان‌شناس ترکیب کرده است. (هاری کونزرو - گاردین)

- روش پترسون روشی خشن است، اما روشی آرمان‌گرایانه است و برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان جواب می‌دهد. (دیوید بروکس - نیویورک‌تایمز)

- پترسون از خوانندگان خود دعوت می‌کند تا سفرهای فکری، معنوی و ایدئولوژیکی خود را در موضوعات و رشته‌های بسیاری که او به سراغ آن‌ها می‌رود، آغاز کنند. (تورنتو استار - روزنامه کانادایی)

- تفکربرانگیزترین کتاب خودیاری که در سال‌های اخیر خوانده‌ام. (دوروتی کامینگز مک‌لین)

- پترسون می‌تواند سخت‌ترین ایده‌ها را بپذیرد و آنها را سرگرم‌کننده کند. (آبزرور - قدیمی‌ترین روزنامهٔ چاپ یکشنبه در جهان)

خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید آرامش بیشتری در زندگی داشته باشید و در مقابل چالش‌ها با قدرت بیشتری پیش بروید، شنیدن کتاب صوتی 12 قانون زندگی می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

جردن پیترسون را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، استاد روان‌شناسی در دانشگاه تورنتو و روان‌شناس بالینی کانادایی، تحصیلات کارشناسی خود را در رشته علوم سیاسی ادامه داد و بعد از آن مدرک روان‌شناسی و دکترای بالینی خود را دریافت کرد. او اکنون در زمینه‌های روان‌شناسی دین و روان‌شناسی بالینی و اجتماعی فعالیت می‌کند. جردن پیترسون (Jordan Peterson) جزو یکی از جنجالی‌ترین و پرطرفدارترین چهره‌های یوتیوب به شمار می‌آید.

وی تابه‌حال به وکلا، پزشکان و سرمایه‌گذاران زیادی مشاوره داده و به مراجعان بالینی خود نیز کمک کرده تا افسردگی، اختلال وسواس فکری، اضطراب و اسکیزوفرنی را در خود مدیریت و درمان کنند. دکتر پیترسون همچنین تابه‌حال بیش از صد مقالهٔ علمی در نشریات دانشگاهی مختلف به انتشار رسانده است.

ازجمله کتاب‌های پرفروش این نویسنده و روان‌شناس برجسته می‌توان به «طرح‌واره‌های معنا»، «دوازده قانون زندگی»، «اسم این سخنرانی چه بود؟» و «فراسوی ساختار» اشاره کرد.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی می‌شنویم:

هیچ ارزشی ندارد که بی‌ملاحظه بگوییم دنیا پر از چالش و رنگ است. این امر دلیلی برای ناامیدی نیست. بااین‌وجود افراد بسیاری در تمام مدت عمرشان زندگی را چنان بی‌رحم و بی‌انصاف دیده‌اند که واکنش‌های شدید را موجه جلوه می‌دهد. «لئو تولستوی»، نویسندهٔ روسی، زندگی را به طرز مضحک چنان ناعادلانه می‌دید که تنها چهار واکنش موجه برای آن ارائه داد:

1- کودکانه رفتار کنید و نادیده‌اش بگیرید. 2- فقط به لذت و شادی بگذرانید. 3- یا خودکشی کنید 4- یا باآن‌همه ناملایمات دست‌وپنجه نرم کنید. تولستوی این چهار موقعیت را در کتاب خود به نام «اعتراف» تحلیل کرده و این نتیجه را گرفته است که صادقانه‌ترین واکنش خودکشی است و دست‌وپنجه نرم کردن با مسائل نشانه‌ای از ناتوانی برای اقدامی مناسب است.

دیگرانی که به شیوه‌ای مشابه عمل کردند، علاوه بر زندگی خود به زندگی دیگران هم خاتمه دادند که به خودکشی پس از قتل معروف است. تیراندازی دبستان سندی هوک یا کشتار دبیرستان کلمباین از آن جمله است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۳ دقیقه
بخش یک
۲۸ دقیقه
بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابخلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی: نگرشی نو به بی‌نظمی
نویسنده
مترجمزهرا احمدی
گویندهمحسن پاک پناه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی

nazanib
۱۴۰۱/۹/۱۸
اگر میخوایید نسخه اصلی کتاب رو بخونید و تردید دارید و برای شناخت اون کتاب میخوایید این کتاب رو‌بخرید خوبه
اما خود این خلاصه نمیتونه حق مطلب رو برسونه
نگار مردی
۱۴۰۱/۳/۴
کتابی مفید و مختصر در مورد موفقیت شخصی و تکاپو در یافتن نشاط و شادی در رابطه با مشکلات روزمره زندگی و توام با سلامتی و صداقت در کردار و گفتار می‌باشد.
معین خلیلی
۱۴۰۱/۷/۲۲
نسخه اصلی این کتاب حدود ۴۵۰ صفحه و دارای جزئیات بیشتر بود و خلاصه کردن کتاب در این حد برای من اصلا جالب نبود و نپسندیدم!
yasamin shabani
۱۴۰۱/۳/۴
خیلی ساده سادی شده نوشته شده یه سری از گفته‌ها طبق تحقیقات جدید تغییر کردن روان انسان پیچیده تر ازین گفته هاست
عزیز کوهی
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
با سلام کتاب خوبی بود
از نظر من تکرار مطالب کوثر برای تغییر نگرش به سمت مثبت در این کتاب مشهود بود
hsn 369
۱۴۰۱/۹/۲۳
کتاب جالبی است اما بنظر برای همه تایپ‌های شخصیتی مطلب ارزشمندی ندارد...
جواد مهرابی
۱۴۰۱/۷/۱۷
نه خیلی خوب نبود
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی

برای دریافت خلاصه کتاب صوتی 12 قانون زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.