معرفی و دانلود PDF کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند

عکس جلد کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند
قیمت:
23000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند

کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند نوشته‌ی حسن سعادتی برای کمک به دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان ایران نگاشته شده است تا نقش‌آفرینی مؤثرتری در تحولات حوزه‌ی اقیانوس هند داشته باشد.

جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان ‌یک کشور آسیایی با توجه به موقعیت ژئوپلیتیک خود ناگزیر به داشتن روابط مناسبی با کشورها و قدرت‌های آسیایی است و با نگاهی گذرا به تاریخ روابط ایران با کشورهای آسیایی می‌توان دریافت که همواره روابط با این کشورها در ابعاد مختلف و در سطحی مناسب برقرار بوده است، هرچند در مقاطعی با توجه به شرایط و تحولات سیاسی منطقه ‌این روابط فراز و نشیب‌هایی نیز داشته است. در همین رابطه موقعیت ژئوپلیتیک و توانمندی‌های ایران (خلیج چابهار) زمینه‌های مناسبی را در ابعاد گوناگون جهت اثرگذاری بر روابط میان دو کشور هند و چین و به تبع آن در تحولات اقیانوس هند خواهد داشت. از این رو نقش‌آفرینی که ایران در مناسبات قدرت میان هند و چین ایفا می‌کند می‌تواند درک سیستم بین‌المللی آینده را ارتقاء بخشیده و شناخت از تحولات آتی در حوزه اقیانوس هند را برای تصمیم‌گیری‌ها تسهیل نماید. کتاب پیش رو که در 5 فصل تنظیم شده است پژوهشی در همین خصوص است و این مسئله حیاتی را در ابعاد گوناگون به خصوص ژئوپلیتیک بررسی می‌کند.

در بخشی از کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند می‌خوانیم:

در ساختار نظام جهانی، بازیگران جهت حفظ بقا و بهزیستی خود به دنبال تسخیر فضا بوده و از این رو کنترل فضا به کانون رقابت میان بازیگران سیاسی تبدیل می‌شود؛ بنابراین زمانی که صحبت از ژئوپلیتیک می‌شود کنترل و مهار فضا محور بحث خواهد بود. انسان به‌عنوان یک موجود سیاسی به دنبال محلی سازی و فضایی بیشتر جهت اندرکنش‌ها برای حفظ بقا و بهزیستی خود، نیازمند بوده و هرچقدر فضای بیشتری در دسترس باشد تولید قدرت جهت دستیابی به منزلت طلبی نیز فزون‌تر خواهد شد؛ از این رو یک بازیگر سیاسی به دنبال حریم سازی برای تولید قدرت و تولید قدرت جهت حفظ بقاء و منزلت طلبی است؛ بنابراین کنترل فضا و نفوذ در آن اولویت اصلی هر بازیگر سیاسی خواهد بود.

کنترل فضا با توجه به ماهیت آن به اشکال مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علمی و... صورت می‌پذیرد و بازیگر سیاسی سعی کنترل فضا با یک یا چند عامل می‌باشند و در صورتی‌ که هیچ‌کدام از روش‌های مورد اشاره پاسخگوی نیاز کنشگر سیاسی نباشد وی تلاش خواهد کرد تا خیلی سریع و در سکوت رسانه‌ای با استفاده از قدرت نظامی کنترل فضا را در اختیار بگیرد و زمانی که یک کنشگر سیاسی به این سطح از اقدامات جهت کنترل فضا روی آورد فضا وارد عرصه رقابت ژئواستراتژیک خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتار
 مقدمه
فصل اول: اصول و مفاهیم بنیادین در ژئوپلیتیک
فصل دوم: ارزش‌های جغرافیایی خلیج چابهار
فصل سوم: اقیانوس هند صحنه رقابت قدرت‌ها و بازیگران
فصل چهارم: چشم‌انداز ژئوپلیتیکی خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات271
زبانفارسی
شابک978-622-6350-64-8
موضوع کتابکتاب‌های علوم نظامی، کتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
23000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند

برای دریافت کتاب ژئوپلیتیک خلیج چابهار و تحولات اقیانوس هند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.