معرفی و دانلود کتاب هومیوپاتی چیست؟

عکس جلد کتاب هومیوپاتی چیست؟
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هومیوپاتی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هومیوپاتی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هومیوپاتی چیست؟

کتاب هومیوپاتی چیست؟ اثر ام. دبلیو. مونینگ و س. ر. وادیا، برای پزشکان و دانشجویانی مناسب است که مایل به پژوهش و آشنایی با شیوۀ کار در رشتۀ هومیوپاتی هستند. این رشته برای دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی مناسب است.

درمان به روش هومیوپاتی یعنی درمان بر مبنای همگونی: همگون، همگون را درمان می‌کند. برخی از مردم و حتی پزشکانی که آشنا به این روش درمانی نیستند به اشتباه بر این باورند که هومیوپاتی یعنی درمان توسط داروهایی که منشأ طبیعی دارد با مقدار (Dos) بسیار ناچیز که برخی باز حتی تأثیر این داروها را در اثر تلقین بیمار به خود می‌پندارند.

کتاب هومیوپاتی چیست؟ (?What Is Homeopathy) تنها به بخشی مختصر از موضوعی بزرگ مانند هومیوپاتی پرداخته است. در این کتاب سعی بر آن شده تا مطالب هر بخش در همان بخش تکمیل شود تا خواننده‌ای که صرفاً به دنبال آگاهی بیشتری است بتواند به بخش‌هایی که برای خودش مهم هستند مراجعه کند و خوانندۀ پژوهشگر مسلماً به تمامی کتاب می‌پردازد.

هانمن، بنیانگذار هومیوپاتی، سال‌ها قبل از کشف این روش درمانی، افشرۀ گیاهان تازه را به صورت محلول در الکل به نسبت 1/2 و 1/3 (یک بر دو یا یک بر سه) به بیماران خود تجویز می‌کرد تا این که با کشف هومیوپاتی و دینامیزیرن و پوتنسیرن کردن همین داروها، قدرت شفابخش آن‌ها را بیشتر و مؤثرتر کرد. با حل کردن افشرۀ گیاهان در الکل، هانمن توانست خاصیت گیاهان شفابخش را برای مدت‌های طولانی به صورت طبیعی حفظ کند. با وجودی که برای نخستین بار قانون همگون درمانی به صورت یک روش علمی دارو درمانی توسط هانمن به اثبات رسید، لیکن پیش از او در تاریخ پزشکی کهن از این نوع شیوۀ درمانی نام برده شده است. تیشنر در کتاب خود تحت عنوان تاریخ هومیوپاتی چنین عنوان می‌کند: «عملکرد جادویی هومیوپاتی عملکردی است سحرآمیز از نیروی همگونی.»

در بخشی از کتاب هومیوپاتی چیست؟ می‌خوانیم:

بزرگ‌ترین آرمان درمان، بازگرداندن سلامتی برای همیشه است در مدت زمانی کوتاه و با روشی ملایم و یا نابود کردن بیماری به طور کامل با شیوه‌ای کوتاه مدت، مطمئن، از راهی بی‌ضرر و بر پایۀ دلایلی روشن و مشخص.

این جمله دربرگیرندۀ یک برنامۀ کامل است و کسی که چنین می‌نویسد باید به روش درمانی خود بسیار مطمئن باشد. در اینجا می‌خواهیم تنها به بررسی آخرین قسمت جمله بپردازیم: «بر پایۀ دلایل روشن و مشخص» که معمولاً هر پزشکی برای درمان نیاز به آن دارد. هومیوپاتی از آن نوع روش‌هاست که به پزشک این اطمینان را می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
پیشگفتار
دکتر ساموئل هانمن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هومیوپاتی چیست؟
نویسنده،
مترجمسروش ابراهیمی، شاهین طلوع
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۷۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۵
زبانفارسی
شابک978-9646176-47-8
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هومیوپاتی چیست؟

موسی درگاهی
۱۳۹۷/۳/۲۲
برای شروع مطالعه بیشتر در مورد هومیوپاتی کتاب خوبیست
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب هومیوپاتی چیست؟

برای دریافت کتاب هومیوپاتی چیست؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.