معرفی و دانلود PDF کتاب اینکوترمز 2020: قواعد اتاق بازرگانی بین‌‌المللی برای استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین‌المللی

عکس جلد کتاب اینکوترمز 2020: قواعد اتاق بازرگانی بین‌‌المللی برای استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین‌المللی
قیمت:
98000 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اینکوترمز 2020 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اینکوترمز 2020 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اینکوترمز 2020: قواعد اتاق بازرگانی بین‌‌المللی برای استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین‌المللی

کتاب اینکوترمز 2020 مجموعه‌ای کامل و جامع از قواعد تجارت بین‌الملل است که از سوی اتاق بازرگانی بین المللی تدوین شده و به بیان نقش‌ها و مسئولیت‌های اساسی فروشنده و خریدار، قراردادهای صادرات و واردات و تشریح بهترین قواعد موجود در موقعیت‌های تجاری گوناگون می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب اینکوترمز 2020

امروزه با رشد فراگیر اقتصاد جهانی، حضور کسب‌ و کارها در بازارهای بین‌المللی افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این مسئله سبب شده پیچیدگی امور تجارت جهانی و حجم معاملات نیز نسبت به گذشته بیشتر شود. در چنین شرایطی نیاز به تنظیم قراردهایی شفاف احساس می‌شود. در کتاب اینکو ترمز 2020 (Incoterms 2020)، قواعد تجاری با در نظر گرفتن هزینه‌ها و ریسک‌های موجود در قراردادهای گوناگون آمده است. این کتاب از سوی شرکت چاپ و نشر بازرگانی که در این حوزه کارنامه‌ی پررنگی دارد، منتشر شده و در دسترس علاقمندان قرار دارد.

اتاق بازرگانی بین المللی (International Chamber of Commerce) برای تسریع بیشتر تجارت جهانی از سال 1936 مجموعه‌ای از اصطلاحات استاندارد تجاری را بر مبنای 11 ماده‌ی اصلی تنظیم کرد که در حکم قراردادی پذیرفته در جهان، به‌طور مرتب به روزرسانی می‌شود تا با تغییرات و تکامل تجارت بین‌الملل همسو باشد و مورد استفاده‌ی بهینه‌ی فروشندگان و خریداران قرار بگیرد.

از ویژگی‌های کتاب اینکو ترمز 2020 باید به وجود قواعد شفاف و ساده، مقدمه و یادداشت‌های مفصل، «ارائه‌ی افقی» مطالب برای تشخیص بهتر مواد شبیه به هم اشاره کرد که به خوبی پاسخگوی نیازهای تجاری گوناگون است. این کتاب شامل مباحث مهمی چون مناسب‌ترین قوانین حمل‌ونقل، مشاوره برای استفاده از روش‌های الکترونیکی، صدور مجوزهای امنیت محموله‌ها و... می‌شود.

کتاب اینکوترمز 2020 مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به صادرکنندگان و واردکنندگان و کلیه‌ی فعالان در حوزه‌ی تجارت بین‌الملل توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب اینکوترمز 2020 می‌خوانیم

در قواعد اینکوترمز 2010، الف3 مربوط به CIF و CIP این تعهد را به دوش فروشنده می‌گذاشت تا به هزینه خود بیمه محموله را که حداقل پوشش پیش‌بینی‌شده در قواعد «ج» شروط محموله‌ای انستیتوی بیمه‌گران لندن (اتحادیه بازارهای لویدز/اتحادیه بین‌المللی تعهدگران) یا هر شرط مشابه دیگری را فراهم می‌ساخت، تدارک بیند. شروط محموله‌ای انستیتو بیمه‌گران لندن (شرط C) برای تعدادی از ریسک‌ها پوشش ارائه می‌داد که مشروط بود به مستثنیات مربوط به اقلام. از طرف دیگر شروط محموله‌ای انستیتوی بیمه‌گران لندن (A) تمام ریسک‌ها را، مجدداً مشروط به مستثنیات مربوط به اقلام، پوشش می‌دهد. در جریان مشاوره‌هایی که به قواعد اینکوترمز 2020 منجر شد این مورد مطرح شد که از شروط محموله‌ای بیمه‌گران لندن (C) به شروط (A) برویم و به این وسیله پوشش خریداری شده به وسیله فروشنده را به نفع خریدار افزایش دهیم. این امر به این می‌انجامد که حق بیمه بیشتری پرداخت شود. حالت مخالف آن، یعنی ماندن در شروط محموله‌ای بیمه‌گران لندن (C) نیز به شدت به‌خصوص از طرف کسانی که در تجارت دریایی کالاها دخالت داشتند پیشنهاد می‌شد. بعد از بحث قابل ملاحظه در درون گروه تهیه‌کننده پیش‌نویس و خارج از آن، نتیجه این شد که در قاعده اینکوترمز CIF و قاعده اینکوترمز CIP، حداقل پوشش بیمه‌ای متفاوتی قائل شویم. مورد CIF که بسیار محتمل‌تر است در تجارت دریایی کالاها مورد استفاده قرار گیرد، وضعیت موجود حفظ شد که در آن شروط محموله‌ای انستیتوی بیمه‌گران لندن (C) را به عنوان وضعیت پیش فرض تلقی کنیم، اگرچه البته طرف‌ها آزاد بودند پوشش بیشتری بخواهند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار  
مقدمه بر اینکوترمز 2020
اینکوترمز 2020    
قواعد قابل استفاده برای هر شیوه یا انواع شیوه‌های حمل
EXW تحویل کالا در محل کار    
FCA تحویل کالا در محل مقرر به حمل‌کننده    
CPT پرداخت  کرایه حمل کالا تا مقصد    
CIP پرداخت کرایه حمل و بیمه کالا تا مقصد    
DAP تحویل کالا در محل مقرر در مقصد    
DPU تحویل کالا در محل مقرر بصورت تخلیه شده   
DDP تحویل کالا در محل مقرر با ترخیص و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی   
قواعد برای حمل‌ونقل دریایی و آب‌های درون سرزمینی
FAS تحویل کالا در کنار کشتی    
FOB تحویل کالا روی عرشه کشتی    
CFR قیمت کالا و کرایه تا بندر مقصد   
CIF قیمت کالا، بیمه و کرایه تا بندر مقصد    
متن ماده به ماده قواعد 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اینکوترمز 2020: قواعد اتاق بازرگانی بین‌‌المللی برای استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین‌المللی
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات206
زبانفارسی
شابک978-964-468-792-1
موضوع کتابکتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه الکترونیک
98000 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اینکوترمز 2020

پریسا صادقی
۱۴۰۲/۳/۵
واقعا بد بود. دقیقا انگار اینکوترمز را بزنی گوگل ترنسلیت ترجمه کنه بعد چاپش کنی، جمله بندی‌های ناقص و نامفهوم زیاد داره. اینقدر کپی پیست کرده که یه جاهایی یادش رفته تفاوت‌های کوچک را تغییر بده. فضای خالی کتاب خیلی زیاده تو ۱۰۰ صفحه شایدم کمتر میشد جمعش کرد.
از این انتشارات انتظار بیشتر میره.
Siavash Ghezelbash
۱۴۰۱/۹/۱۲
من این کتاب را به عنوان ابزار کارم خریدم و در مواقعی که مورد نیاز باشد مراجعه میکنم قبلا مجبور بودم کتاب را با خودم حمل کنم و خیلی اوقات در دسترسم نبود ولی حالا خیالم راحته که همیشه اینکوترمز همراهم هست
ممنونم از کتابراه
آنا سجادی
۱۴۰۲/۸/۱۰
خیلی عالیه ممنون از اپلیکیشن مخصوصا اینکه در اسرع وقت به کتاب میرسی، فقط تنوع بازم بیشتر بشه خیلی بهتر میشه.
حامد مهراد
۱۴۰۲/۸/۵
خوب ترجمه نشده و می‌توانستند مطالب را راحت‌تر توضیح دهند.
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب اینکوترمز 2020

برای دریافت کتاب اینکوترمز 2020 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.