معرفی و دانلود PDF کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست

کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست حاوی معرفی، اصول و کلیات این رشته از حسابداری است. آزاده گودرزی معصومی و مهدی اتحادفرد ضمن آموزش سرفصل‌های مهم، با طرح سوالات کنکور سراسری آموخته‌های شما را به چالش می‌کشند و کمک می‌کنند تا درک درستی از آمادگی خود در این درس مهم پیدا کنید.

درباره کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست

تعیین هزینه واقعی، یکی از مهم‌ترین بایدهای هر شرکت و کارخانه تولیدی است که محاسبه آن بدون کمک حسابداری صنعتی امکان‌پذیر نیست. برای معرفی باید گفت حسابداری صنعتی، سیستمی است که تمام اطلاعات لازم درباره گردش مالی درون سازمانی و برون سازمانی را در اختیار مسئولان قرار می‌دهد و با کمک به گرفتن تصمیمات درست، منجر به خلق سود برای واحد تولیدی می‌شود. اگر تصمیم به فعالیت در این حوزه دارید، کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست (Cost Accounting I) نوشته آزاده گودرزی معصومی و مهدی اتحادفرد می‌تواند تمام سوال‌های اولیه‌تان پاسخ داده و شما را در برداشتن اولین گام در این حرفه یاری دهد.

کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست مناسب چه کسانی است؟

افرادی که در حوزه حسابداری فعالیت می‌کنند یا تصمیم دارند به این حرفه وارد شوند، مخاطبان اصلی این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست می‌خوانیم

در روش فایفو فرض می‌شود فروش یا مصرف کالاها به ترتیب تاریخ خرید یا تولید آن‌هاست؛ یعنی کالاهایی که ابتدا خریداری یا تولید شده‌اند نخست فروخته یا مصرف می‌شوند. ممکن است جریان فیزیکی واقعی کالا لزوماً به این شکل نباشد، اما این روش در موارد زیادی هم با جریان فیزیکی ورود و خروج کالاها سازگار است. نقطه قوت این روش در گزارش مبلغ موجودی قابل درج در ترازنامه است، چون فرض می‌شود کالاهای صادر شده، از محل موجودی‌های اول دوره یا خریدها و تولیداتی است که ابتدا انجام شده است.

هزینه آخرین خریدها یا تولیدات به موجودی پایان دوره اختصاص می‌یابد. بنابراین مبلغ موجودی پایان دوره در ترازنامه نزدیک به ارزش بازار است. این روش در صنایعی مانند غذا و دارو و شرکت‌هایی که محصولات فاسدشدنی دارند بیشتر به واقعیت نزدیک است. اما از سوی دیگر، بهای تمام شده فروش که در صورت سود و زیان گزارش می‌شود مبتنی بر قیمت‌های قدیمی‌تر است و در نتیجه هزینه‌های تاریخی قدیمی‌تر با درآمدها تطابق داده می‌شود.

این هماهنگی در تطابق بسته به گردش موجودی‌ها و میزان تورم یا تغییر قیمت‌های خاص ممکن است آثار عمده‌ای بر سود داشته باشد. نکته: به دلیل اینکه در روش فایفو ارزش موجودی پایان دوره بر اساس قیمت‌های جاری است این روش یک روش ترازنامه‌ای است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات و مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی
فصل دوم: گرایش‌های اقلام بهای تمام شده
فصل سوم: اقلام بهای تمام شده و صورت‌حساب سود و زیان در مؤسسات تولیدی
فصل چهارم: سربار پیش‌بینی شده، واقعی و جذب شده و اضافه یا کسر جذب سربار
فصل پنجم: حسابداری مواد، دستمزد و سربار
فصل ششم: تخصیص هزینه‌های سربار برحسب دوایر
فصل هفتم: هزینه‌یابی سفارش کار
فصل هشتم: هزینه‌یابی مرحله‌ای

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست
نویسنده،
ناشر چاپی موسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات177
زبانفارسی
شابک978-622-218-193-2
موضوع کتابکتاب‌های آموزش حسابداری
قیمت نسخه الکترونیک
120000 ت - 21.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست

برای دریافت کتاب حسابداری صنعتی 1 همراه با تمرین و تست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.