معرفی و دانلود PDF کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی

عکس جلد کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی
قیمت:
۱۹۵۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی

کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی نوشته‌ی سیلویا لوراگی و کلودیا پارودی، نظریه‌های با اهمیت حوزه نحو و افراد سرشناس و موفقی که در این حوزه مشغولند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی (Key Terms in Syntax and Syntactic Theory) منبع مناسبی برای کسانی است که به‌ تازگی می‌خواهند وارد حوزه نحو شوند، زیرا به صورت کامل اصطلاحات و مفاهیم کلیدی این حوزه را بیان می‌کند.

در پایان کتاب نیز فهرستی از آثار کلیدی حوزه نحو آمده و در تهیه واژه‌نامه و نمایه آن سعی شده تا واژه‌های پرکاربردتر انتخاب شوند تا شما بتوانید در صورت لزوم به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

سیلویا لوراگی (Silvia Luraghi) و کلودیا پارودی (Claudia Parodi) در مقدمه این کتاب که سابقه‌ای مختصر و کافی در حوزۀ «نحو» دارند، به بیان نظریه‌های نحوی می‌پردازند. بخش‌های بعدی هم به معرفی اصطلاحات مهم این حوزه و متفکرین اصلی و آثار کلیدی نیز پرداخته است.

در بخشی از کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی می‌خوانیم:

در برنامه کمینه‌گرا، نظریه روگرفت با ویژگی‌های حرکت در ارتباط است. در این نظریه، حرکت نتیجه عملیات روگرفت / حرکت به همراه ادغام است. حرکت، روگرفت‌هایی را از خود به جای می‌گذارد که باید از نمودار درختی حذف شوند. نظریه روگرفت همان نظریه رد در چارچوب حاکمیت و مرجع گزینی است، نظریه روگرفت نظریه رد را تکمیل می‌کند، زیرا عناصر نظری جدیدی معرفی نمی‌کند و می‌دانیم که ردها نیز در واژگان گزیده حضور ندارند (چرا که عناصر واژگانی نیستند). نظریه روگرفت تابع شرط جامع است.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه  
پیشگفتار مترجمان 
فهرست اختصارات    
علائم مقدمه  
نظریه‌های کلیدی   
کلیدواژه‌ها 
متفکرین برجسته  
آثار کلیدی   
کتابنامه  
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی
نویسنده،
مترجممحبوبه نادری، ایفا شفائی
ناشر چاپیانتشارات نویسه پارسی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۹۹
زبانفارسی
شابک978-600-7030-82-0
موضوع کتابکتاب‌های زبان شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۵۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی

برای دریافت کتاب کلیدواژه‌های نحو و نظریه‌های نحوی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.