معرفی و دانلود کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی

عکس جلد کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی

با به‌کارگیری چه فنونی می‌توانیم به تمرکزمان در هنگام درس خواندن بیافزاییم؟ کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی نوشته‌ی توحید اکبری طارسی و علی راستگو، به بررسی مشاوره و فنون آن، تمرکز بر انگیزش تحصیلی، حواس و حافظه، کسب آگاهی از مدیریت زمان و شیوه‌های مطالعه در دانش‌آموزان می‌پردازد.

درباره کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی:

انجمن نظارت و تدوین برنامه ریزی آمریکا هدف‌های آموزش و پرورش را 9 مورد اعلام کرده است: تربیت یادگیرندگان مادام العمر، تربیت افراد با انگیزه، آمادگی ریسک پذیری، توانایی حل مسئله، تفکر انتقادی، توانمند کردن افراد برای اینکه به طور متفاوت نگاه کنند، خوب صحبت کردن و نوشتن و خواندن، خلاقیت و شجاعت، پشتکار و یکپارچگی می‌باشد. با توجه به این مسائل، در این کتاب به بررسی این توانایی‌ها و ارائه راه‌کارهایی در رابطه با آن پرداخته می‌شود.

یکی از مشکلات عمده‌ای که دانش‌آموزان در رابطه با تحصیل خود دارند، بی‌برنامگی است. آنان در دوران تحصیل خود مدام در حال مطالعه برای کنکور هستند و فرصت آزاد کمی دارند. حال دانش‌آموزان پس از ورود به دانشگاه به دلیل رهایی از مسئله کنکور، بیشتر وقت خود را صرف خوش‌گذرانی می‌کنند و آن‌طور که باید به مسئله تحصیل و برنامه‌ریزی برای مطالعه دروس نمی‌پردازند یا زمان مناسب و درستی برای آن در نظر نمی‌گیرند. مثلا زمان درس خواندن خود را به نیمه شب موکول می‌کنند و این زمان در میزان یادگیری و تمرکزشان تاثیر منفی دارد.

بسیاری از محصلان تصور می‌کنند که با برنامه‌ریزی صحیح برای درس‌هایشان آشنایی کامل دارند. اما در بیشتر مواقع آنان، شب امتحان به دنبال جزوه‌های درسی می‌گردند و ساعت زیادی را صرف خواندن می‌کنند و این در حالی است که در طول ترم و یا سال تحصیلی زمان بسیار کمی را به درس خواندن اختصاص داده‌اند. شما در کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی (Academic guidance and counseling) با برنامه‌ریزی دقیق، کاربردی و حساب شده‌ای روبه‌رو هستید که می‌تواند تاثیر مثبت چشم‌گیری در میزان موفقیت شما داشته باشد.

کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از نوع درس‌خواندن و نتیجه کارتان رضایت ندارید، ما این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی می‌خوانیم:

«افت تحصیلی» در یک تعریف کلی عبارت است از : وقوع ترک تحصیل زود رس و تکرار پایه تحصیلی در نظام آموزش و پرورش یک کشور. این تعریف کلی را می‌توان در مصداق‌های زیر تشریح نمود؛ "به کاهش ظرفیت یادگیری دانش آموزان در هنگام تحصیل بعد از یک دوره موفقیت تحصیلی و یا پیشرفت در حد متوسط به تدریج کاهش یافته و یا تکرار پایه تحصیلی ویا اینکه نمرات او نسبت به ماه قبل یا سال‌های قبل سیر نزولی محسوسی از خود نشان بدهد را می‌توان مصداق‌هایی برای افت تحصیلی در نظر گرفت".

افت به یکدفعه ایجاد نمی‌شود بلکه امری‌ست تدریجی و در گذر زمان از خود بروز داده می‌شود. علائم و عوامل زیادی در جریان افت تحصیلی دخیل‌اند که د ادمه به مواردی چند از آن‌ها اشاره می‌کنیم. علائم افت تحصیلی: از جمله مهم‌ترین علائم افت تحصیلی عبارت‌اند از؛
1) انجام ناقص تکالیف
2) انباشتگی وظایف و تکالیف تحصیلی یا پیچیده شدن و مشکل شدن دروس
3) حضور نامرتب در مدرسه
4) خواب آلودگی و احساس گرفتگی
5) عدم رغبت تحصیلی
6) فاصله گرفتن با عوامل آموزشی مدرسه
7) همراه نبردن کتاب درسی به کلاس
8) به مرور مورد بازخواست قرار گرفتن از جانب معلمان
9) دست کشیدن ناگهانی از تلاش و سعی خود برای موفقیت تحصیلی و...

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: کلیات و مفاهیم
فصل دوم: نظریات و فنون مشاوره
فصل سوم: افت تحصیلی، انگیزش تحصیلی
فصل چهارم: تمرکز حواس و حافظه
فصل پنجم: مدیریت زمان
فصل ششم: شیوه‌های مطالعه
فصل هفتم: برنامه‌ریزی تحصیلی
کتاب‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات ندای الهی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۶
زبانفارسی
شابک978-600-6113-69-2
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی

Shayan Naseri Naseri
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
واسه من که دانش آموزم زیاد به درد نخورد.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی

برای دریافت کتاب راهنمایی و مشاوره تحصیلی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.