معرفی و دانلود کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری

عکس جلد کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری

کتاب شهروندی فرهنگی، در سال 2003 نوشته شده اما شاید هیچ زمانی مانند حالا، نمونه ‏ها و مثال ‏های واقعی در دنیای ما برای درک این کتاب موجود نبوده ‏است.

انسان‎‏ها می‏ توانند به شیوه‏ های کاملا متمایز، با ارزش ‏های به کلی متفاوت و در چارچوب نظم‏ های اجتماعی کاملا متفاوت زندگی کنند. اما همواره فشاری از جانب کوته ‏نظرانِ هر دورانی برای جلوگیری از ایمان به این باور وجود دارد.

ماجرای مجله فرانسوی شارلی ابدو، یکی از نمونه ‏های عینی است که برای درک مطالب این کتاب بسیار مفید خواهد بود. گویی در این کتاب پیش‏بینی شده ‏است که اگر موضوع شهروندی فرهنگی در دنیای تغییریافته امروز جدی گرفته نشود، با واقعه ‏ای مانند آنچه در پاریس روی داد رو به ‏رو خواهیم شد. این روزها و بعد از اتفاقات پاریس، اروپایی‏ ها به دنبال تعریف دوباره ملیت، شهروندی، مدارا، حقوق اقلیت، حد و مرز آزادی بیان و چگونگی تحقق آرمان زندگی در کنار هم، باوجود تفاوت‏ ها هستند. اینجاست که این کتاب همچون ستاره ‏ای می‏درخشد.

شهروندی مسئولیت دشواری است و اهمیت آن در دنیای امروز از همیشه بیشتر شده است. دنیای جدید با دنیای سابق کاملا متفاوت است. پیشرفت‏ های علمی و تکنولوژیک، در هم ریختن بعد زمان و مکان با ظهور رسانه‏ های جدید که شما را درحالی که روی مبل خانه‏ تان نشسته ‏اید از حال شهروند جنگ‏ زده آفریقایی یا شهروند سیل‏ زده فیلیپینی کاملا با خبر می‏ کند و همچنین تغییر معناهایی که ما قبلا فکر می‏ کردیم ثابت هستند (مانند جنسیت و رابطه ما با طبیعت) همه و همه ما را به این نتیجه می ‏رساند که به شهروندی از دریچه‏ ای جدید نگاه کنیم و برایش تعهدات و توقعات جدید تعریف نماییم. اگر چنین نکنیم، از این به بعد بیشتر شاهد اتفاقاتی مانند آنچه در پاریس و دیگر شهرهای اروپایی در حال روی دادن است خواهیم بود. آنچه با حمله به مجله شارلی ابدو روی داد، همه را متوجه روندی کرد که در جهان در حال روی دادن است. جهانی که با ویژگی‏ های جدیدش یعنی از بین رفتن مرزها، افزایش مهاجران، انفجار اطلاعات و ارتباطات، نیازمند تربیت و نظم اجتماعی فرهنگی جدید است. این کار را دولت‏ ها و ارتش ‏ها و حتی سازمان‏ های بین ‏المللی به تنهایی نمی ‏توانند انجام دهند. این کار باید از دل مطالعات فرهنگی جامعه ‏شناسی و تحقیقاتی بیرون بیاید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیش‏گفتار ویراستار انگلیسی
قدردانی
مقدمه
فصل اول: شهروندی فرهنگی
فصل دوم: جهان‏ شهری و شهروندی چند فرهنگی: جهان، ملت، شهر و خود
فصل سوم: شهروندی زیستی و شهروندی فرهنگی: مابین تقسیم ‏بندی طبیعت و فرهنگ
فصل چهارم: رسانه، شهروندی فرهنگی و سپهر عمومی
فصل پنجم: مصرف‏ گرایی، سیاست فرهنگی و شهروندی
فصل ششم: شهروندی فرهنگی: دستور کار کوتاهی برای آینده
کتاب‏نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری
نویسنده
مترجمنیلوفر قدیری
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۶۲
زبانفارسی
شابک978-600-8004-85-1
موضوع کتابکتاب‌های علوم اجتماعی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری

برای دریافت کتاب شهروندی فرهنگی: پرسش‌هایی از منظر جهان شهری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.