معرفی و دانلود کتاب رازهایی درباره‌ی مردان

عکس جلد کتاب رازهایی درباره‌ی مردان
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب رازهایی درباره‌ی مردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب رازهایی درباره‌ی مردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رازهایی درباره‌ی مردان

کتاب رازهایی درباره‌ی مردان نوشته باربارا دی آنجلیس، نور تازه‌اى بر اسرار ناشناخته‌اى درباره مردان که زنان را همواره گیج کرده است، مى‌تاباند. این کتاب حاوى تمرین‌ها، جدول‌ها، توصیه‌ها، ابزارها و تکنیک‌هاى ارتباطى مؤثر و باارزشى است که مى‌توانند شما را به زنى به مراتب نیرومندتر تبدیل کنند.

باربارا دی آنجلیس (Barbara De Angelis) در کتاب رازهایی درباره‌ی مردان (Secrets about men every woman should know) که یکی از پرفروش‌ترین‌ها است، دانش و بینش خود را با شما در میان گذاشته و راهنمایى‌هایى را در مورد مردان به شما بازگو مى‌کند و به جهت خلق روابطى همیشگى و موفق با مردان زندگیتان یارى‌تان خواهد کرد.

فرض کنید که شما همراه یک گروه قصد عزیمت به سیاره‌اى دیگر را دارید و شما از ساکنان آن سیاره چیزى نمى‌دانید، و تنها که این سیاره یک مکان مسکونى است و اهالى آن از نظر فیزیکى شبیه به شما هستند. بعد از سفرى طولانى در فضا به نقطه‌اى دور افتاده از دنیا مى‌رسید. از سفینه خود خارج شده و با ساکنان زیباى آن سیاره آشنا مى‌شوید.

به نظرتان آن‌ها به گونه‌ى انسانى شباهت زیادى دارند و به زبان خودتان صحبت مى‌کنند و چند ساعتى با آن‌ها صحبت مى‌کنید. در ابتدا به نظرتان مى‌رسد که با آن‌ها به خوبى کنار مى‌آیید، اما پس از مدتى تضادهایى را بین خود و آن‌ها احساس مى‌کنید و تلاش شما براى ایجاد یک رابطه خوب با آن‌ها به سوء تفاهم مى‌انجامد. آن‌ها حرف‌هاى شما را جور دیگرى برداشت مى‌کنند. سعى مى‌کنید تا علاقه و اشتیاق خود را به آن‌ها بفهمانید اما تلاش شما را به منزله‌ى انتقادى گزنده دریافت مى‌کنند. شما براى ایجاد یک رابطه متقابل با آن‌ها تلاش مى‌کنید در حالى که روز به روز اختلاف‌تان بیشتر مى‌شود. به این نتیجه مى‌رسید که افراد گونه‌ى شما به همکارى کردن با هم و توجه به احساسات دیگران تربیت شده‌اند در حالى که آن‌ها همیشه در رقابت با یکدیگرند. دیگران را در احساسات خود شریک مى‌دانید در حالى که افراد این سیاره سخت کار مى‌کنند و علایق و احساسات خود را از همه پنهان نگه مى‌دارند. شما هر چه وقت بیشترى را صرف این افراد مى‌کنید بیشتر از قبل ناامید مى‌شوید.

در نهایت تیم اعزامى تصمیم به ترک این سیاره عجیب مى‌گیرد، در این هنگام احساس خوشحالى خواهید کرد چون قصد ترک سیاره‌اى را دارید که مردم آن عشق و محبت خود را به شما نشان نمى‌دادند. اما عجیب اینجا است که در کمال ناباورى خواهید دید وقتى شما به آن‌ها اعلام مى‌کنید قصد ترک آن‌ها را دارید، غمگین مى‌شوند. مى‌گویند مدتى را که با شما بوده‌اند فراموش نخواهند کرد و از شما مى‌خواهند که آن‌جا را ترک نکنید. با وجود اصرار و پافشارى آن‌ها، شما بر سفینه خود سوار شده و روى صندلى‌تان مى‌نشینید و در حالى که در فضا در حرکت هستید، به فکر فرو مى‌روید که با چه افراد عجیبى سر و کار داشتید. افرادى که گفته‌ها و احساسات آن‌ها با هم همخوانى نداشت. آن‌ها سعى مى‌کردند طورى وانمود کنند که انگار در کنارتان خوشحال نیستند در حالى که واقعا این طور نبود و هنگام خداحافظى از رفتن شما غمگین بودند.

موجودات شگفت‌انگیزى که در آن سفر فضایى با آن‌ها روبرو شدید، اکنون به زمین آمده‌اند و مرد نامیده مى‌شوند! به لحاظ تفاوت‌هاى بیولوژیکى، روانى و اجتماعى آنان، مى‌توانیم مطمئن باشیم که آن‌ها از سیاره دیگرى به زمین آمده‌اند.

حال شما باید با کسى کنار بیایید که از لحاظ تربیتى در خانواده‌اى متفاوت از خانواده شما تربیت یافته است و نحوه‌ى اندیشیدن و ارتباط برقرار کردن او با شما متفاوت است.

با توجه به وجود این تفاوت‌ها ما در حال زندگى و ایجاد ارتباط با چنین افرادى هستیم. در طول تاریخ همیشه تفاوت‌هایى بین زنان و مردان وجود داشته است و سال‌هاست که ما زنان این تفاوت‌ها را پذیرفته و همیشه براى سازگارى با این تفاوت‌ها تلاش کرده‌ایم. اما در اوایل قرن بیست و یکم در زمینه نگرش زنان نسبت به خودشان تحولى به وجود آمد. براى اولین بار زنان، متقاضى برابرى با مردها در تمام مراحل زندگى بودند که با این برابرى، از همه نقش‌هاى کلیشه‌اى که مادران‌شان پذیرفته بودند؛ بیرون آمدند. اولین قدم در این امر، ایجاد روش‌هاى کنترل باردارى بود که به زنان اجازه مى‌داد از لحاظ اقتصادى نقشى مؤثر و مستقل از مردان در جامعه داشته باشند و بدین شکل تحولى بزرگ در زمینه ارتباط زن و مرد به وجود آمد. پذیرش این تحول براى مردانى که انتظار داشتند زنان از آن‌ها اطاعت و فرمانبردارى داشته باشند بسیار سخت بود.

زنان عصر حاضر عقیده دارند که انجام این نقش‌ها براى آن‌ها رضایت‌بخش نیست، یعنى ما زن‌هاى عصر جدید از این نقش‌هاى تازه و نو راضى نیستیم. وضعیت جدید نه تنها خود ما، بلکه مردها را نیز گیج کرده است. ما همان فعالیت‌هاى قبلى را انجام مى‌دهیم اما قوانین، دیگر آن قوانین قبلى نیستند و هنوز قوانین جدیدى طرح نشده است. ما در یک لحظه خواستار آزادى و لحظه‌اى دیگر خواهان حمایت و محافظت هستیم. ما خواستار کار و فعالیت اجتماعى هستیم تا یاد بگیریم چگونه از حق و حقوق خود حمایت کنیم در حالى که هنوز توقع داریم وقتى به محل کارمان وارد مى‌شویم مردان درب را برایمان باز کنند. ما مى‌خواهیم مردها حقیقت و احساسات‌شان را با ما در میان بگذارند ولى وقتى این کار را کردند؛ آن‌ها در نظرمان انسان‌هاى ضعیف جلوه داده مى‌شوند. مى‌بینید که قوانین و ضوابط جدید نه تنها ما، بلکه مردان را نیز آزار مى‌دهد.

در سال 1990 زنان در مسیر استقلال حرفه‌ایى و اقتصادى‌شان به خوبى پیش مى‌رفتند اما وقتى به رابطه‌شان با مردان مى‌اندیشند ناامید و مأیوس مى‌شدند چون به این نتیجه مى‌رسیدند که هیچ گونه بهبودى در روابط‌شان نداشته‌اند.

دی آنجلیس در کتاب رازهایی درباره‌ی مردان، سعى در کوچک جلوه دادن نقش مردان ندارد و نمى‌خواهد آن‌ها را به خاطر اشتباه در نحوه‌ى برقرارى ارتباط‌شان سرزنش کند. بلکه این کتاب مجموعه اطلاعات با ارزشى از مردان است تا زنان به درک بهترى از مردان کوشش کنند و بتوانند ارتباط خوبى را با آن‌ها برقرار کنند.

در بخشی از کتاب رازهایی درباره‌ی مردان می‌خوانید:

علت این که ما در روابطمان به دنبال تفاوت بین زنان و مردان هستیم این است که آقایان به سختى مى‌توانند از حالت تفکر و تعقل به طرف احساساتشان بروند؛ زیرا گویى آقایان با ذهن‌شان بیشتر از قلب‌شان درگیرند. آقایان در مقایسه با خانم‌ها به فرصت بیشترى براى تغییر وضعیت نیاز دارند. فرض کنید شما با همسرتان مشغول گفت‌و‌گوى مسائل اقتصادى هستید. در آن هنگام شما دوست دارید با او عشق‌ورزى کنید و در آغوش‌تان بگیرید؛ اما، متوجه مى‌شوید او حوصله این کار را ندارد. دلیل اصلى آن، تغییر وضعیت از نیم‌کره مغز به نیم‌کره دیگر است که مردان نسبت به خانم‌ها داراى سرعت کمترى هستند و نیاز به مدت زمان بیشترى دارند.

شاید مشاهده کرده باشید که آقایان بعد از ساعت کارى خود به وقت بیشترى براى وفق دادن خود با شرایط خانه نیاز دارند. اگر دقت کرده باشید همسرتان در روزهاى تعطیل توجه بیشترى به شما دارد و قابلیت جنسى او هم بهتر مى‌شود. در واقع، زمانى که مردى را از فعالیت‌هاى کارى‌اش دور نگه دارید، فشارها و اضطراب‌هاى کارى روى او کم است و تمرکز روى نیم‌کره راست کمتر مى‌شود و نیم‌کره چپ خود را براى به کارگیرى احساسات و علاقه به کار مى‌گیرد و حتى در آرامش بیشترى قرار مى‌گیرد. در این حالت همسرتان توجه بیشترى به شما مى‌کند؛ چون دیگر از وضعیتى به وضعیت دیگر تغییر نمى‌کند.

درباره این خصوصیت با بسیارى از خانم‌هایى که از شوهرانشان شکایت داشتند صحبت کردم و دریافتم که بیشتر آنان مى‌گویند: «رفتار شوهران‌شان در زمان تعطیلات در مقایسه با زمانى که پس از کار در منزل هستند، کاملا متفاوت است».

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: رازهایى درباره‌ى مردان
فصل دوم: 6 اشتباه بزرگ زنان براى ارتباط مردان
فصل سوم: از بین بردن احساسات پوشالى
فصل چهارم: سه راز درباره‌ى مردان
فصل پنجم: اسرارى درباره‌ى آقایان و مسائل جنسى
فصل ششم: 20 مورد از انحرافات جنسى آقایان
فصل هفتم: اسرارى درباره‌ى چگونگى ارتباط با مردان
فصل هشتم: چگونه در ابراز احساسات، به مردى که عشق را با او آغاز کرده‌ایم کمک نماییم؟
فصل نهم: به زنى پر توان و قدرتمند تبدیل شوید؟
تولد این کتاب

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب رازهایی درباره‌ی مردان
نویسنده
مترجمطاهره دانشور
ناشر چاپیانتشارات آئینه بهار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۰
زبانفارسی
شابک978-600-6477-45-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مسائل جنسی و زناشویی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب رازهایی درباره‌ی مردان

Zahra Hamidi
۱۴۰۱/۶/۸
این کتاب مناسب خانوم‌هایی هست که مشکلاتی که در جوامع مرسوم هست با همسر یا پارتنر خودشون دارن. از جمله نقاط مثبت کتاب تشریح مسائل در قالب داستان‌های متفاوت هست و شما با خوندن داستان‌ها ایده میگیرید که در کجای زندگی ازین نکات استفاده کنید. بعضی نکات کتاب رو به شخصه قبول نداشتم و فکر میکنم تاثیر عکس و هم داشته باشه. پس موقع خوندن کتاب با حواس جمع بخونید روی هر نکته تعقل کنید. جزو بهترین کتاب‌هایی نبود که درباره روابط خوندم و کتاب‌های خیلی بهتری مثل "چرا مردان زنان زیرک را دوست دارند؟ " یا کتاب "محکم در آغوشم بگیر" رو پیشنهاد میکنم.
Sahar M
۱۳۹۸/۶/۱۰
کتاب خیلی خوبی بود و درواقع نکته‌هایی میگه که ممکنه فکر نکنیم اشتباهه و اون هارو پای علاقه بذاریم
چیزهایی که با انجام دادنش بیشتر به خودمون آسیب میزنیم و فکر می‌کنیم وظیفه ماست... درحالی که یاد آوری میکنه زندگی مشترک به معنی وقف خودتون و یا نادیده گرفتن خودتون نیست
آزمون‌هایی که نویسنده در نظر کمک
گرفته میکنه راحت تر مسیر رو پیدا کنید
حین خوندن کتاب میتونین حسی که نویسنده بیان میکنه رو راحت درک کنین
مشکلات رو پیدا کنین و راه حل هم پیش‌نهاد داده
سکینه حاجی خدازاده
۱۳۹۸/۸/۳۰
این کتاب برای شناخت کامل مردان با زندگی ایرانی که روابط خانوادگی و فامیلی پررنگ تر هست کافی نیست. در کل اکثر کتاب‌های روانشناسی از نویسنده‌های خارجی برای زندگی ایرانی‌ها کافی نیست. اما خیلی خوبه که تا به این حد ریز بینانه زندگی اجتماعی شون رو مطالعه میکنن. از رواننشناسای ایرانی خواهش میکنم که این رویه رو پیش بگیرن که به شناخت کاملتری نسبت به خودمون با سبک زندگی خودمون برسیم. که بیشتر برای خودمون فایده داشته باشه
حامد رمضانپور
۱۳۹۹/۲/۲
این آمریکایی‌ها همشون عالم بی‌عملن همین خانم باربارا دی آنجلیس مشاوره بعد رفته با یه نویسنده مشاور معروف دیگه که کتاب معروفش مردان مریخی و زنان ونوسی هستش ازدواج کردن و بعد طلاق گرفتن خخخخ حالا مرده ( (جان گری) ) تو ازدواج بعدش موفق بنظرم میرسه ولی این خانوم چندین بار ازدواج کرده و طلاق گرفته خخخ خواستم بگم تا بعضیا ایشون و بت خودشون قرار ندن...
Elham Ghalamzan
۱۴۰۱/۷/۷
بی نظیر وبی نظیر انگار که صحبتا ب قلب و ذهن ادم نفوذ میکنه انقدر که عجین با زندگی واقعی ماست... کمک میکنه که زنی با عزت نفس باشیم و در عین حال علت رفتارها را درک کنیم.. کمتر برچسب بزنیم وواقعا موثر و مفید روابطمون رو در ارتباط با مردان سامان دهی کنیم.. فوق العاده عالی ومفید بود
aty anaraki
۱۳۹۹/۲/۲۹
بخش زیادی از مفهوم ازدواج ب معنای دادو ستد، گذشت و سازش، زندگی کردن و دادن زندگی ب همسر خود است! (البرت الیس، راهنمای ازدواج) ممنون از مترجم و کتابراه با آرزوی بهترین‌ها برای همه عزیزان
ترانه کرمی
۱۴۰۱/۹/۱۱
با سلام
واقعا کتاب خوبی هست باعث میشه شناخت بهتری از مردها داشته باشید و در کتاب تجربه‌های مراجعین خانم باربارا گفته شده که خیلی به شما در شناخت آقایون کمک میکنه
سمانه خورشیدپور
۱۳۹۹/۳/۳۱
این کتاب یکی از عالی‌ترین کتاب‌هایی بود که تا حالا خوندم. و اونقدر صریح و زیبا توصیح میده که متوجه خیلی از اختلاف نظر‌ها و برخورد هامون میشیم. عالی عالی عالی
Ahya Masumkhani
۱۳۹۸/۱۰/۸
فوق العاده.... با اینکه اوایل کتاب هستم می‌بینم تمامی رفتارهام با مردان اشتباه بوده و قطعا علت اصلی شکست در ارتباطم همین بوده... به تمام خانومها اکیدا توصیه میشه ک مطالعه کنن
هانیه یوسفی
۱۳۹۸/۵/۱۶
من تا صفحه ۶۳ فعلا خوندم و خیلی‌ام راضی ام، تا این جا فهمیدم برا همسر خود مادری نکنیم به دلیل این که مردا از ناتوان بودن بدشون میاد از شمام سرد میشن
سمیه شریعتی
۱۴۰۰/۱۲/۹
کتاب خوبیه، برای شناخت تفاوتهای زن و مرد و رسیدن به مرحله‌ای که این تفاوتها رو بپذیریم و راحت تر زندگی کنیم، پیشنهاد میدم بشندین و لذت ببرین
rominna ice queen
۱۴۰۰/۶/۲۰
خیلی بهم کمک کرد و خیلی خوشحالم که نسخه‌ی شنیداریش رو دانلود نکردم چون اینجوری میتونستم بعضی از نکاتش رو اسکرین بگیرم و چندین بار تو روز بخونم
شادی گوگونانی
۱۳۹۸/۶/۱۳
واقعا عالیه. هر کی میخواد رابطش عااااالی بشه واقعا کتاب خوبیه. کتابهای خانوم باربارا دی آنجلس محشره😍😍
کاربر Mahdiyon
۱۳۹۹/۱/۱۹
خوندن این کتاب به هر مرد و زنی جز واجباته پیشنهاد میکنم حداقل برای شناخت خودتون و شریک زندگیتون مطالعه کنید
مریم صدر
۱۳۹۹/۱/۱۰
خیلی آنچنان کمکی نکرد حداقل برای من! خیلی تاثیر گذار نبود بنظرم کتاب‌های بهتری وجود دارن که ارزش وقت گذاشتن داره من خیلی خوشم نیومد
مشاهده همه نظرات ۵۷

راهنمای مطالعه کتاب رازهایی درباره‌ی مردان

برای دریافت کتاب رازهایی درباره‌ی مردان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.