معرفی و دانلود PDF کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب

عکس جلد کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب

کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب اثر حسن گرامی و حمیدرضا شفقی است که در آن به تاریخچه گشایش مسیرها و زنده نگه داشتن یاد افرادی که بی‌منت نسبت به گشایش این مسیرها اقدام کرده‌اند، پرداخته شده است.

کتاب‌های راهنما برای مسیرهای سنگ‌نوردی، یکی از عوامل حفظ تاریخچه مسیرها و نحوه گشایش آن‌ها و عامل برجاماندن نام پیشگامان صعود و همچنین زمینه‌ای برای هدایت سنگ‌نوردان داخلی و خارجی به‌سوی مسیرهای گشایش شده هستند. بارها شده است که از کنار مسیری گذشته‌ایم ولی به‌دلیل نداشتن اطلاعات آن مسیر، از صعود آن صرف‌نظر کرده و به مسیرهای تکراری خود روی آورده‌ایم.

دیواره پل خواب در کیلومتر 36 جاده چالوس کرج و در منطقه‌ای خوش آب و هوا، بیش از 100 مسیر زیبا را در دل خود جای داده و می‌توان گفت که یکی از سایت‌های خوب سنگ‌نوردی در ایران است. از نظر کارشناسی پل خواب در واقع «پُلْخْ اُوْ» بوده است «پلخ» به‌معنی حلق و گلو و «او» به‌معنی آب است. چون این مکان در واقع تنگه راه و گلوگاه آب رودخانه کرج است به «پلخ او» معروف شده و به‌مرور زمان به پل خواب مبدل شده است.

دیواره پل خواب در صورت مساعد بودن شرایط در چهار فصل قابل صعود است. در فصل تابستان عصرها دیواره برای صعود مناسبت‌تر است، زیرا سایه دیواره از شما در برابر تابش سوزان آفتاب حمایت می‌کند. در فصل زمستان فعالیت از صبح تا ساعت 3 بعدازظهر امکان‌پذیر است. این دیواره در احاطه قله‌های منار، کرچان، هفت‌خوان و ناز و کهار قرار گرفته است و به‌همین‌دلیل در هنگام بارش برف در ارتفاعات این منطقه سرمای شدیدی دیواره را فرا می‌گیرد.

می‌توان گفت این دیواره یکی از بهترین دیواره‌های تمرینی ایران برای انجام صعودهای دیواره‌ای بلند است. همچنین معرفی این منطقه به همه سنگ‌نوردان ایرانی و خارجی و بهره‌گیری از پتانسیل‌های این دیواره ضروری می‌نماید و به‌همین‌دلیل بر خود لازم دیدیم علاوه بر صعود و تمرین در این منطقه زیبا و دیدنی سنگ‌نوردی، نسبت به ثبت مسیرهای آن برای استفاده همگان نیز اقدام نماییم. در کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب (A Rock Climbing Guide To POL-E-KHAB) سعی کردیم اطلاعات مربوط به گشایش مسیرها با حفظ امانت‌داری و با نهایت دقت به خواننده منتقل شود. همچنین کوشیده‌ایم با صعود از بیشتر این مسیرها و ثبت اطلاعات دقیق آن‌ها امکان صعود نفرات بیشتری را فراهم کنیم.

فهرست مطالب کتاب

گرده پل خواب
مسیر آموزشی
نیش‌ترمز
خوب، بد، زشت
چکش
فلاش‌تانک
رکاب‌خور سی‌سخت
محمد پل خوابی
لانه پرستوها
کمان
کلاهک داودی
خلیلی، کشوری
راست نگین
پروژه
گیدیلیخ
کتدرال
آندیا
با من مهربان باش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات خیزش نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۱۷
زبانفارسی
شابک978-600-94659-1-0
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب

Morteza Norouzi
۱۳۹۹/۵/۲
بنظرم کتاب خیلی خوبیه و خیلی براش زحمت کشیده شده، می‌تونه چراغ راه باشه برای ساخت کتب سایر سایت‌های سنگنوردی کشور
یه نکته‌ای که هست اینه که صفحه فهرست خیلی واضح نیست و عکس‌ها خیلی از دور گرفته شدن
حسین عباس نژاد
۱۳۹۸/۸/۸
کتاب بسیار خوبی است و در ایران نمونه ندارد فعلا. اما نیاز به ویرایش ‌تخصصی و طبیعتا تجدید چاپ دارد.
محمدرضا آب برین
۱۴۰۰/۷/۲۳
به نظرم خیلی شفاف بود ولی یک مقدار طولانی بود ممنون میشم ادیت کنید🙏
امیر طبسی
۱۴۰۰/۱۰/۱۸
بهترین کتاب راهنما برای صعود در منطقه پلخواب است
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب

برای دریافت کتاب راهنمای سنگ نوردی دیواره پل خواب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.