معرفی و دانلود رایگان کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن

عکس جلد کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن

کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن، دلایل و انگیزه کسانی که به این جرم مرتکب می‌شوند را بررسی می‌کند، انواع سرقت خودرو را معرفی می‌کند و توصیه‌های موثری را برای پیشگیری از وقوع این جرم پیشنهاد می‌دهد.

سرقت اموال از جرایمی است که هم سبب ایجاد مشکلات مالی برای مال باختگان می‌شود و هم باعث ایجاد احساس ناامنی برای آن‌ها و اطرافیانشان می‌شود. سرقت در لغت به معنی ربودن مالی است که به دیگران تعلق دارد و یکی از قدیمی‌ترین جرم‌هایی است که انسان‌ها به آن مرتکب شده‌اند و در همه فرهنگ‌ها و ادیان ناپسند شمرده شده است.

بی‌عدالتی اجتماعی، نابرابری اقتصادی، فقر فرهنگی و توجه نکردن به هشدارها و توصیه‌های جمعی از جمله دلایلی است که بستر لازم برای ارتکاب به جرم سرقت را فراهم می‌کند.

مطالعه کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی و حقوقی درباره قوانین کشور و ایجاد امنیت بیشتر در سطح جامعه به همه افراد توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن می‌خوانیم:

سرقت خودرو ممکن است به دلایل متعددی انجام شود. در اینجا به برخی از علت‌های سرقت خودرو اشاره می‌شود:

1. فروش خودرو سرقتی: دلیل اصلی اغلب سرقت‌های خودرو، کسب منفعت است. خودرو سرقتی معمولاً در درون مرزها به فروش می‌رسد. بنابراین جهت سهولت در فروش مال مسروقه عموماً شماره‌ی شاسی وسیله‌ی نقلیه ممکن است تغییر یا حذف شود یا رنگ وسیله‌ی نقلیه برای جلوگیری از شناسایی خودرو تغییر داده شود.

2. فروش قطعات خودرو سرقتی: یکی دیگر از دلایل سرقت خودرو، فروش قطعات آن است. فروش قطعات خودرو، می‌تواند برای سارق بسیار سودآور باشد. گروه‌های سرقت خودرو، مجموعه‌هایی را با عنوان گورستان ماشین به منظور اوراق و جدا کردن اجزای خودرو اختصاص می‌دهند. در این مکان‌ها قطعات مختلف خودرو خیلی سریع جدا می‌شود. در بعضی مواقع نیز سارقان با تعمیرکاران متقلب همکاری می‌کنند. این تعمیرکاران اجزای خودروهای سرقتی را با قیمت بسیار نازل خریداری و سپس به مشتریان به قیمت اصلی می‌فروشند.

3. استفاده از خودرو سرقتی: گاهی اوقات خودروی سرقتی صرفاً جهت استفاده شخصی به کار گرفته می‌شود. گاهی اوقات نیز برای ارتکاب جرایم دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل ضروری است که بلافاصله بعد از سرقت خودرو، موضوع به نزدیکترین واحد نیروی انتظامی (پلیس 110) اطلاع داده شود.

4. تجارت مواد مخدر از طریق خودرو سرقتی: این نوع از سرقت به "خودرو در مقابل مواد " اشاره دارد. معتادان خودروی سرقتی را در قبال مواد مخدر معامله می‌کنند. خریدار خودرو که حرفه او فروش مواد مخدر است از خودرو برای انتقال مواد مخدر یا حتی شرکت در جرایم دیگر استفاده می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
بیان مسأله، ضرورت و اهمیت آن
مفاهیم و تعاریف
سرقت خودرو و لوازم آن
گونه شناسی سرقت خودرو و لوازم آن
علل فنی سرقت خودرو و لوازم آن
عوامل مؤثر در ارتکاب سرقت
توصیه‌های پیشگیرانه
چگونگی پیگیری سرقت خودرو
اینفوگراف سرقت خودرو (دلایل و راه‌های پیشگیری)
منابع ومآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن
ناشر چاپیانتشارات گیوا
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱
زبانفارسی
شابک978-600-451-286-2
موضوع کتابکتاب‌های حقوقی جزا و جرم شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن

حسن غلامدوست
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
بخش توصیه‌های ایمنی کتاب بسیار مفید و کاربردی است.
حسین دنیوی
۱۴۰۰/۶/۳
جالب است راهکارهایش عالیست
علیرضا زینی
۱۴۰۰/۱/۲۴
ممنونم لطف کردید خدا به شما سلامتی بده
پریوش محمدی
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
خسته نباشیدمفیدبودمتشکرم
محسن استواری
۱۴۰۰/۱/۱۰
حرف نداشت ممنونم
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن

برای دریافت کتاب پیشگیری از سرقت خودرو و لوازم آن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.