معرفی و دانلود کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی

عکس جلد کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی

کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی نوشته‌ی کیوان مرادی زاده، نشان می‌دهد که آموزه‌های دین اسلام و رهنمودهای پیامبران الهی چگونه مانع از ارتکاب جرم می‌شوند و امنیت جامعه را حفط می‌کنند.

درباره‌ی کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی:

دانشمندان با توجه به دانش خود، وصف‌های گوناگونی برای جرم در نظر گرفته‌اند. جرم از نگاه جامعه‌شناختی، منحرف شدن و انجام فعالیتی بر خلاف قوانین جامعه و هنجارهای اجتماعی‌ست که به آن ناهنجاری می‌گویند. بعضی‌ها جرم را عملی نابه‌هنجار و مجرم را فردی را تلقی می‌کنند که منجر به بر هم زدن نظم جامعه می‌شود. حقوق‌دانان هر عملی که نظم، آرامش و صلح اجتماعی را برهم زند و قانون برای مجرمان مجازاتی را در نظر بگیرد، «جرم» می‌دانند. مطابق عقاید روانشناسان جرم به معنای خارج شدن از تعادل روحی و روانی و داشتن رفتاری منحرفانه است. عالمان دین، جرم را تخطی کردن از تعالیم مذهبی و سرکشی در برابر امور الهی تلقی می‌کنند.

در جرم‌شناسی پیشگیری به معنی پیش دستی کردن یا پیشی گرفتن است؛ یعنی باید با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف جهت جلوگیری از بزه‌کاری به استقبال جرم رفت و از آن پیشی گرفت. در مورد پیشگیری از جرم میان صاحب نظران اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد که منجر به پیدایش دو بینش متفاوت شده است.

چرا هر کشوری در تکاپو است تا از ارتکاب جرم جلوگیری کند؟ زیرا پیشگیری از جرم منجر به سالم ماندن فضای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و در نتیجه ایجاد امنیت می‌شود و نقش اساسی دارد. مرتکب شدن به هر جرمی آثار و تبعات سنگینی برای هر جامعه دارد. حتی اگر مجرم محاکمه شود و عبرت بگیرد اما به هیچ وجه قادر نیست تا اثرات زیان‌باری را که به کشور زده جبران کند و جامعه را به شرایط قبل از وقوع جرم برگردارند.

شاید به همین دلیل است که دین اسلام برای اثبات برخی جرایم سخت‌گیری‌های زیادی می‌کند. با نگاهی به مسائل دینی متوجه می‌شوید که آنچه که امروزه به عنوان پیشگیری از جرم یاد می‌شود در تاروپود پیام‌های آسمانی و رهنمودهای پیامبران بوده است. در واقع پیشوایان دینی قبل از مبارزه با مجرم با علت و زمینه‌ی گناه مبارزه می‌کردند تا فردی مرتکب به آن نشود. اینطور که به نظر می‌رسد با یکی کردن آموزه‌های دین اسلام و استفاده از راه‌های پیشگیری از جرم، یک سیستم بسیار جامع و خوب برای جلوگیری از وقوع جرایم ایجاد خواهد شد.

کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به حوزه‌ی حقوق علاقه‌مند هستید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی می‌خوانیم:

شناخت «راز هستی» و حقیقت انسان به عنوان دو محور اساسی، مبنای تمامی تفکرات، تأملات، و تلاش‌های علمی اندیشمندان در طول تاریخ بوده است. در این میان، انسان از جنبه‌های گوناگون موضوع مطالعه و تحقیق در علوم مختلف قرار گرفته است؛ روان شناسی؛ جامعه‌شناسی؛ تاریخ؛ پزشکی زیست شناسی؛ اخلاق؛ حقوق و از جمله جرم‌شناسی؛ همگی علومی هستند که هر یک از دیدگاه و منظر خویش، وجود انسان را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند. اما چیزی که در این میان اهمیتی ویژه دارد، شناخت پیچیدگی روحی و اسرار درونی اوست. بر این اساس، بسیاری از اندیشمندان به خوبی دریافته‌اند که در شناخت انسان با پدیده‌ای همسان با سایر پدیده‌ها رو به رو نیستند، بلکه با موجودی معمایی و اتهام آمیز مواجه‌اند که هر گونه اظهار نظر در مورد آن را به ورطه‌ی احتیاط و تردید بدل می‌نماید.

دعوت به شناخت و این موجود پنهان و پیچیده از اصلی‌ترین تعالیم بسیاری از ادیان و مکاتب فلسفی و عرفانی به شمار می‌آید. در ادیان توحیدی به ویژه دین مبین اسلام، تأکید و اصرار خاصی بر معرفت و شناسایی نفس و لزوم تهذیب آن وجود دارد؛ به گونه‌ای که خویشتن شناسی، به عنوان سودمندترین معارف مورد شناسایی قرار گرفته و آگاهی یافتن و شناخت حقیقت انسانی، مصادف با رسیدن به بزرگترین رستگاری دانسته شده است. بالاتر از آن این که بر حسب برخی از آموزه‌های دینی، معرفت مفس و میزان آشنایی با حقیقت وجود آدمی، پیش در آمد و عامل درک حقیقت مطلق وجود حق تعالی بر شمرده شده است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
بخش اول: بررسی، تعریف و شناخت پیشگیری از جرم و انواع آن
بند اول: انواع پیشگیری
بخش دوم: ارتباط پیشگیری از ارتکاب جرم با انسان شناسی
بند اول: بررسی و شناخت انسان شناسی
بند دوم: پیشگیری از جرم و ارتباط آن با اخلاق
فصل دوم: تحلیل و واکاوی پیشگیری از جرم از منظر اسلام و علم جرم شناسی
بخش اول: پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم از منظر علم جرم شناسی
بند اول: مفهوم کنترل اجتماعی
بند دوم: نظریه‌های کنترل اجتماعی
بخش دوم: پیشگیری اجتماعی از وقوع جرم از منظر اسلام
بند اول: خود کنترلی در اسلام با تکیه بر توجه دادن به ارزش‌های وجودی
بخش سوم: خود کنترلی با تکیه بر پرورش نگرش توحیدی
بند اول: نگرش ایمانی در اسلام و نقش آن‌ها در کنترل درونی رفتار
بند دوم: ایمان به معاد
فصل سوم: بررسی پیشگیری وضعی و اسلامی از ارتکاب جرم با مداقه در علم جرم شناسی
بخش اول: پیشگیری از ارتکاب جرم از راه تغییر وضعیت فرد در معرض بزهکاری
بند اول: نظارت و کنترل اجتماعی
بند دوم: نظارت و کنترل اجتماعی
بخش دوم: جرائم مانع یا بازدارنده
بخش سوم:پیشگیری از ارتتکاب جرم از طریق تغییر وضعیت افراد در معرض بزه دیدگی و ارتکاب جرایم
بند اول: تقویت آماج‌های جرم از طریق مصون سازی و جاذبه زدایی
بخش چهارم: محافظت از اشیاء در معرض وقوع جرم
بخش پنجم: پیشگیری از طریق تغییر شرایط محیطی
بند اول: از بین بردن یا ضبط آلات و ادوات
بند دوم: کنترل مکان‌های ارتکاب جرم
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات قانون یار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۰
زبانفارسی
شابک978-622-229336-9
موضوع کتابکتاب‌های حقوقی جزا و جرم شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی

برای دریافت کتاب پیشگیری از جرم از دیدگاه جرم شناسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.