معرفی و دانلود کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم

برای دانلود قانونی کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم

کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ‌نرم، به تالیف محمدرضا نایبی‌پور و حسن محمدنژاد و محمد کربلایی تاج‌الدین، از مجموعه کتاب‌های «یادداشت‌های موضوعی در حوزه جنگ نرم» است که در آنها سعی شده است با بررسی و تشریح ابعاد جنگ نرم به ارتقاء آگاهی عمومی در این حوزه کمک نماید. این کتاب نیز به موضوعات عمومی جنگ نرم پرداخته است.

با توجه به بررسی به‌عمل آمده از تاریخچه‌ی زندگی بشر از ابتدای خلقت تا کنون، اهمیت استفاده از عملیات‌روانی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین حربه‌ها به منظور ایجاد روحیه و انگیزه بین نیروهای خودی، پیشبرد و موفقیت آن‌ها در جبهه‌ی جنگ، حفظ روحیه‌ی مردم برای انجام دادن پشتیبانی‌های همه جانبه و از‌سوی دیگر ایجاد شک و تردید در بین مردم طرف مقابل و از بین بردن انگیزه‌ی نیروهای نظامی آنها اجرا می‌گردد.

در کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ‌نرم، مشخص شده که اهمیت فوق‌العاده‌ی عملیات‌روانی در پیشبرد اهداف مورد نظر بر هیچکس پوشیده نیست و در طول تاریخ، عملیات‌روانی به‌عنوان یکی از شیوه‌های شکست دادن حریف و کاهش توان رزمی او همواره مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین عملیات‌روانی می‌تواند به عنوان پشتوانه‌ی عملیات نظامی در راستای ارتقاء روحیه و آمادگی نیروهای مسلح و مردم یک کشور موثر باشد. با توجه به اینکه پژوهش‌های فراوانی در حوزه‌های دشمن‌شناسی، تهدید شناسی و عملیات روانی و شیوه‌های تهدیدات نرم انجام پذیرفته و کتب و مقالات فراوانی نیز در این زمینه منتشر شده است، لیکن جهت آشنایی با گستره موضوعات مرتبط با عملیات روانی، جنگ نرم و دشمن‌شناسی به صورت خلاصه و موجز، مجموعه یادداشت‌های موضوعی عملیات روانی با استعانت از الطاف الهی در پنج جلد تهیه گردید. که در ادامه به اختصار به معرفی آن می‌پردازیم:

جلد اول این مجموعه که با عنوان «موضوعات عمومی عملیات روانی و جنگ نرم» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌هایی در حوزه عملیات روانی و جنگ نرم به صورت خلاصه و اجمالی، اختصاص داده شده است.

در جلد دوم این مجموعه که با عنوان «ابزارها و شیوه‌های عملیات روانی» ارایه گردیده است؛ خلاصه‌ای از عملیات روانی، مطرح می‌گردد. همچنین در ادامه بحث، به نقش ابزارها، تکنیک‌ها و روش‌های مورد استفاده در عملیات روانی سخن به میان می‌آید.

جلد سوم این مجموعه که با عنوان «فرهنگ دفاعی در اسلام» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌های در حوزه فرهنگ دفاعی، نهضت امام حسین (ع) و شیوه‌های عملیات روانی در این حوزه می‌پردازد.

جلد چهارم این مجموعه که با عنوان «ایران هراسی و دین‌ستیزی» ارایه گردیده است؛ به یادداشت‌های در حوزه شیوه‌های عملیات روانی دشمن در راستای ایران هراسی و ایران ستیزی در این حوزه می‌پردازد.

جلد پنجم این مجموعه که به یادداشت‌های با عنوان «فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی» اختصاص داده شده است؛ به بررسی آسیب‌ها و عملیات روانی شبکه‌های اجتماعی و اینترنت به صورت خلاصه و اجمالی می‌پردازد. 

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
یادداشت 1: تبلیغات یا پروپاگاندا چیست؟
یادداشت 2: بررسی تعدادی از تاکتیک‌های جنگ نرم و عملیات روانی دشمن
یادداشت 3: آشنایی با شایعه و ویژگی‌های آن
یادداشت 4: شایعات شبکه‌های اجتماعی
یادداشت 5: آشنایی با اعلامیه های عملیات روانی
یادداشت 6: نگاهی به اعلامیه‌های عملیات روانی ضد داعش، منتشره در سوریه و عراق
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-8415-01-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰ ت - 0.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم

مرتضی طالعی
۱۴۰۱/۳/۱۲
تنها به کانال‌های مختلف جنگ نرم، مانند شبکه اجتماعی و اعلامیه‌ها و... و نحوه استفاده از این کانال‌ها پرداخته و به هیچ وجه به شیوه‌ها و تکنیک‌ها نپرداخته است
محمد امین فرید
۱۳۹۸/۱۲/۵
خیلی خوب بود اما برای بهره وری بهتر باید تمام کتاب‌های مربوطه‌ی این سازنده را خواند و ممکن است بعضی کلمات مفهوم سختی داشته باشند
آرش کماندار
۱۳۹۶/۸/۱۰
خوب بود
از تلاش نویسندگان محترم سپاس گذارم
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم

برای دریافت کتاب ابزارها و شیوه‌های جنگ نرم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.