معرفی و دانلود کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار

عکس جلد کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار

کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار نوشته‌ی کمدی‌نویس بریتانیایی، آدام کی، مجموعه‌ای‌ست از یادداشت‌های روزانه که او در طی دوره‌ی آموزشی پزشکی خود به نگارش درآورده است. این اثر بیش از یک سال پرفروش‌ترین کتاب ساندی‌تایمز بود و بیش از 2.5 میلیون نسخه فروخت. این شما و این هم خاطراتی از دوران فعالیت‌ در سرویس سلامت ملی بریتانیا، سر و کله زدن با‌ میخچه‌های پا و خیلی چیزهای دیگر!

درباره کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار:

در سال 2010 بود که پس از شش سال تحصیل در مقطع پزشکی و شش سال فعالیت در بخش‌های مختلف بیمارستان، آدام کی (Adam Kay) به عنوان یک پزشک جوان از شغلش استعفا داد! حذف شدن نامش از فهرست ثبت پزشکی، برای هیچکس هم خبر خوبی نبود، دست کم برای اتاقش فضای خالی ایجاد کرد. یک روز، در حالی که آدام در اتاقش نشسته بود و پرونده‌های پزشکی را سریع‌تر از محاسبات حسابداران ثروتمندترین شرکت‌های دنیا پاره می‌کرد، دفتر خاطرات دوران آموزشش را یافت...

در واقع باید از خداوند سپاسگزار باشیم که آن روز این دفترچه از نابودی نجات پیدا کرد. زیرا در غیر این صورت احتمالاً از کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار (Secret Diaries of a Junior Doctor) محروم می‌ماندیم. دفتری که او در آن، از سال‌های 2004 تا 2010، به ثبت خاطرات شخصی و حرفه‌ای‌اش پرداخته بود. لحن بامزه، طنز و گاهی ترسناک نویسنده از جمله ویژگی‌هایی‌ست که بر جذابیت این اثر دو چندان افزوده است.

آدام کی در کتاب به شما نشان می‌دهد که چه ضایعه‌ی وحشتناکی برای دنیای پزشکی است. اما دقیقا با مطالعه‌ی همین اثر است که متوجه می‌شوید او چه ارزش فراوانی برای کتابخانه‌ی شما دارد! هنگام مطالعه‌ی خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار، گاهی از فرط خنده نفس کم می‌آورید، گاهی نیز این کتاب برایتان دردناک می‌شود، اما ارزش آن را دارد.

نویسنده با روایت خاطراتش به شما نشان می‌دهد کار کردن در خط مقدم جبهه‎‌ی سلامتی چه شکل و شمایلی دارد و در نهایت چه عواقبی در زندگی‌اش به بار آورد. کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار اولین بار در سال 2017 منتشر شد و تاکنون به بیش از 37 زبان ترجمه شده است.

جوایز و افتخارات کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار:

- برنده جایزه پرفروش‌ترین کتاب ساندی‌تایمز در سال 2017
- برنده جایزه بهترین کتاب سال به انتخاب کمپین کتاب‌فروشی‌های انگلیس و ایرلند.
- برنده کتاب سال iBooks
- برنده کتاب سال Books Are My Bag

نکوداشت‌های کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار:

- اگر قرار باشد امسال فقط یک کتاب مطالعه کنید، این همان کتاب است! (دیلی اکسپرس)
- این کتاب به قدری مهم و خنده‌دار است که باید بدون نسخه پزشک برای همه تجویز شود. (گاردین)
- با خواندن این کتاب قلبتان می‌شکند. (جاناتان راس، بازیگر و کمدین انگلیسی)
- این کتاب به طرز دردناکی بامزه است. (استفان فرای، نویسنده و کمدین انگلیسی)

کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی خاطرات و کتاب‌‌های زندگینامه علاقه‌مند هستید، از این اثر غافل نشوید.

با آدام کی بیشتر آشنا شویم:

این پزشک سابق را می‌توان یکی از موفق‌‌ترین نویسندگان به شمار آورد. آدام کی تاکنون بیش از چهار بار موفق به دریافت جایزه‌ی کتاب ملی شده و آثارش اغلب جزو پرفروش‌ترین‌ها قرار می‌گیرند. از جمله دومین اثر او با عنوان «Twas the Nightshift Before Christmas» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های ساندی‌تایمز بود که در چند هفته‌ی اول بیش از 500000 نسخه فروش کرد. او در اکتبر سال 2020 اولین کتاب کودک خود را به چاپ رساند.

در بخشی از کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار می‌خوانیم:

امشب زندگی یک نفر رو نجات دادم. پیجرم بوق زد تا برم مریض 68 ساله‌ای رو ویزیت کنم که به اندازه‌ی کافی پاش لب گور بود -زنگ بالای تخت رو فشار داده بود و از پشت پنجره‌های یخ زده ورود فرشته‌ی مرگ رو به دقت نگاه‌ می‌کرد. عدد اشباع اکسیژنش 23 روی 73 درصد بود- شک دارم اگر دستگاه فروش خوراکی خراب نبود و شکلاتم رو‌ می‌خریدم، مریض نگون بخت زنده‌ می‌موند.

حتی یک ثانیه هم وقت نداشتم که برم سراغ نقشه‌ی مدیریت بحرانی که تو ذهنم داشتم، پشت سرهم به صورت خودکار کارها رو انجام‌ می‌دادم. نمی‌دونستم چنین قابلیتی دارم. براش اکسیژن گذاشتم. تزریق درون وریدی کردم. تست خون ازش گرفتم. تست گاز خون، تزریق داروی مُدر، نصب کاتِتِر. بلافاصله شروع به نفس کشیدن کرد، انگار طناب بلندی درست قبل از اینکه به لبه‌ی سیمانی برخورد کنه اونو بالا کشیده بود. شرمنده، جناب مرگ! اونی که امشب مهمونی شام دعوت نمیشه تویی. همون موقع هوگو رسید و من احساس‌ می‌کردم قهرمانم.

به طرز غریبی متوجه شدم این اولین دفعه‌ست که تو این پنج ماه به عنوان یه پزشک جوون یه مریض رو نجات دادم. آدم‌های اون بیرون فکر‌ می‌کنن ما تو بخش پرسه‌ می‌زنیم و مثل سوپرمن کارهای قهرمانانه انجام‌ می‌دیم. حتی منم وقتی کارمو شروع کردم چنین تصوری داشتم. واقعیت اینه که تو بخش‌های یک بیمارستان روزانه جون ده‌ها یا صدتا بیمار نجات داده‌ می‌شه، اما این اتفاق هربار بر اساس تلاش گروه درمان رخ‌ می‌ده، نه تلاش یک شخصیت کلیدی. نه توسط دکتری که فقط یک کار انجام‌ می‌ده، بلکه بر اساس نقشه‌ی حساسی که توسط کادر درمان جلو‌ می‌ره و تو هر قسمتش وظیفه‌ی دکتر اینه که حال بیمار رو بررسی کنه. اگر بیمار رو به بهبود باشه که چه بهتر، وگرنه نقشه تغییر‌ می‌کنه.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
1: رزیدنت تازه کار
2: رزیدنت ارشد
بخش اول
3: رزیدنت ارشد
مرحله دوم
4: رزیدنت ارشد
مرحله سوم
5: رزیدنت فوق ارشد
مرحله اول
6: رزیدنت فوق ارشد
مرحله دوم
7: رزیدنت فوق ارشد
مرحله سوم
8: رزیدنت فوق ارشد
مرحله چهارم
9: رزیدنت سال آخر
10: آنچه بعدا رخ داد
نامه‌ای سرگشاده به وزیر بهداشت
خاتمه
چند خاطره‌ی دیگر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار
نویسنده
مترجمنیلوفر حسن زاده
ناشر چاپینشر ستاک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-600-8883-29-6
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه الکترونیک
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار

Fateme D
۱۴۰۰/۸/۱۴
کتاب جذابی بود، طنزآمیز، گاهی تلخ، گاهی شیرین..
منم یک پزشک طرحیم و خاطرات دانشجوییشون برام کاملا ملموس و قابل باور بود.
فهمیدم که فقط پزشکی ایران و سیستم آموزشی معیوب اینجا نیست که رزیدنتا رو به خودکشی ترغیب میکنه، بریتانیا هم هست!!!!! 🤦‌♀️
البته چیزی که از کتاب متوجه شدم اونها بیشتر از فشار
کاری شکایت دارن و کمبود تفریحات و حقوق پایین.. اما اینجا به همه‌ی اینها فشار و توهین‌های سال بالا و اتند و سیستم هم اضافه میشه😒
پزشکایی که به فکر مهاجرت یا تغییر شغل‌اند مثل نویسنده‌ی کتاب که سال آخر تخصصشون و بعد اونهمه تحمل سختی نهایتا به قول خودشون گوشی پزشکی رو بوسیدن و گذاشتن کنار..
پ. ن: کاشکی میفهمیدم عاقبت اچ چی شد؟ 😅
Fatima
۱۴۰۲/۳/۲۶
خب راستش کتاب جالبی بود و با وجود کمدی بودن چیزهای مختلفی رو به من یاد داد (و البته بعضی خاطراتش خیلی خنده دار بود و من کلی خندیدم)
من همچین ذهنیتی از پزشک‌ها نداشتم حداقل اینطور فکر میکنم که تو ایران اینجوری نیست و فکر می‌کنم شرایط پزشک‌ها تو ایران خیلی بهتره
در پایان کتاب بهتر بود نویسنده از و
شرایط کنونی‌ش بیشتر توضیح بده
و اینکه اگه پزشکی اینطور که ما فکر می‌کنیم نیست چرا کسی چیزی نمیگه درموردش خوبه که این کتاب برای اولین بار پرده از این حقایق برداشت
bita
۱۴۰۲/۴/۲۰
کتاب خیییلی خوبی بود و راستش هرچقدر از سختیای رشته پزشکی میخوندم، بیشتر به این رشته علاقه مند میشدم😅
به محیط بیمارستان....
به خون...
به اون هیجانی که واسه نجات جون بیمارا میاد سراغ پزشک...
هرچقدر بیشتر اینو میخوندم بیشتر دلم میخواست پزشک شم🙂
Negar @&AGH
۱۴۰۰/۱۰/۹
کسانی که دلشون می‌خواد برای یه هفته یا بیشتر تبدیل بشن به یک متخصص زنان و زایمان که توی بیمارستان 97 ساعت در هفته کار میکنه، میتونن از این کتاب معرکه لذت ببرن... به شدت پیشنهاد میکنم به بچه‌هایی که میخان تو انتخاب رشته شون پزشکی بزنن💜
Narges Goudarzi
۱۴۰۲/۳/۹
طنز متن برای من خیلی دوست داشتنی بود. فکر میکنم خیلی مفیده اگر دانشجوهای پزشکی یا کنکوری‌هایی که با هدف پزشکی کار میکنن، زمانی رو برای مطالعه کتاب‌های اینچنینی بذارن تا با دنیای واقعی پزشکی آشنایی نسبی پیدا کنن
الهه مهتدی
۱۴۰۱/۸/۲۶
خیلی روان و خودمونی نوشته شده بود، توصیه میکنم حتما مطالعه کنید، به ویژه از نظر برخی شباهت‌هایی که به سیستم پزشکی خودمون داره برای کادر درمان جذاب تر خواهد بود
الهام نظاری
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
هراندازه بگم خوندن این کتاب رو توصیه میکنم بازهم حق مطلب رو به جا نیاوردم. در ژانر خودش بسیار تک و منحصر به فرد و جذابه.
Pardis Mohamadian
۱۴۰۱/۷/۱۲
کتاب جالبی هست و متوجه شدم شرایط کاری و زندگی یک پزشک صرفنظر از جامعه و کشوری که داره تاحد زیادی مشترک و شبیهه
صبا مومنی
۱۴۰۰/۱۲/۷
انگار خودم یه بار دیگه دارم کشیک میدم.... خاطرات اصلا اغراق شده نیست
بیان ساده همراه با طنز و بسیار قابل تامل
مینا جلالی زاده
۱۴۰۰/۱۱/۵
بسیار جالب و خنده دار بود البته چون با رشته کاری خودمم مرتبط بود بیشتر برام جالب بود
Mohamad
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
توضیح و شرح خاطرات رو نویسنده خوب بیان کرده بود حقایق زیبا و طنز ظریفی داشت.
ترجمه هم خوب بود.
Awin Khalandi
۱۴۰۱/۸/۱۰
خیلی از خوندنش لذت بردم.. در مورد رشته‌ی پزشکی دیدم بازتر شد و الان بیشتر درکشون می‌کنم
کوثر آزادبخت
۱۴۰۱/۵/۱۸
واقعا قشنگ بود تک تک لحظات شو اکثر پزشکها درک کردن کاشکی میشد این سیستم معیوب از یه جایی درست بشه
mahsa Bahar
۱۴۰۱/۴/۱۲
ترجمه عالی بود و متن روانی داشت.
خوشحالم که دکتر کی دفتر خاطرات خودشون رو دور ننداختن.
Firooze Banoo
۱۴۰۰/۹/۱۱
کتاب خیلی خوبی بود، واقعا از کتابایی بود که دلت نمیخواد تموم بشه
مشاهده همه نظرات 23

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار

برای دریافت کتاب خاطرات محرمانه یک پزشک تازه کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.