معرفی و دانلود PDF کتاب شهرهای هوشمند آینده

عکس جلد کتاب شهرهای هوشمند آینده
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شهرهای هوشمند آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شهرهای هوشمند آینده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شهرهای هوشمند آینده

پرونده ویژه «شهرهای هوشمند آینده» در شماره بهمن ماه 1394 ماهنامه شبکه (شماره 177) منتشر شده و به بررسی آینده شهرهای هوشمند، فناوری‌ها و امکاناتی که بدان‌ها افزوده می‌شود؛ می‌پردازد. موضوع‌هایی مانند نقش شبکه‌های موبایل و 5G، اینترنت اشیا، خودران‌ها، مجازی‌سازی، زیرساخت‌های شبکه و فناوری‌های دیگر در این پرونده ویژه بررسی شده‌اند.

طی دو دهه اخیر فناوری گره محکمی با شهر و شهرنشینی خورده است؛ به‌طوری‌که در برخی زمینه‌ها نمی‌توان یک شهر را بدون فناوری مدیریت کرد یا برعکس، یک فناوری خاص را فقط در بستر شهرهای مدرن قابل‌تعریف و استفاده دانست. به همین دلیل، واژه «شهرهای هوشمند» را زیاد می‌شنویم و چند سالی می‌شود که به یک حوزه مستقل و اختصاصی در دنیای فناوری بدل شده است.

هنوز برچسب شهرهای هوشمند گنگ و مبهم است. هیچ‌کس دقیقاً نمی‌داند یک شهر هوشمند باید چه مختصاتی داشته باشد یا چه خدماتی ارائه بدهد. بازیگران بزرگ فناوری در این حوزه به همراه مدیران شهری تمام تمرکز خود را روی توسعه و حرکت به جلو گذاشتند و اعتقاد دارند همانند روزهای اولیه پیدایش کامپیوتر، علی‌رغم وجود نگرانی‌هایی، زندگی بهتر و راحت‌تری در انتظار انسان‌ها و شهروندان است. بخش هیجان‌انگیز این ماجرا این است که نمی‌دانیم درباره شهرهای هوشمند چه چیزهایی را می‌دانیم و چه چیزهایی را نمی‌دانیم!

پرونده‌ای که پیش‌رو دارید، تلاش می‌کند تا به جنبه‌هایی از مفهوم شهرهای هوشمند بپردازد و نمونه‌هایی از کارهایی که در این زمینه انجام شده است را مورد بررسی قرار دهد.

فهرست مطالب کتاب

آرمان‌ شهرهایی به نام «شهر هوشمند»
تجهیزات هوشمند در شهرهای هوشمند
ده مرحله‌ای که برای ساختن شهرهوشمند باید طی کنید
شبکه‎های 5G برای ما چه خواهند کرد؟
حملات سایبری در کمین شهرهای هوشمند
آیا قطار هوشمندسازی به کانزاس سیتی خواهد رسید؟
چهار شهر هوشمند دنیا در سال 2030

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شهرهای هوشمند آینده
ناشر چاپی ماهنامه شبکه
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات25
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های آموزش کامپیوتر
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شهرهای هوشمند آینده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب شهرهای هوشمند آینده

برای دریافت کتاب شهرهای هوشمند آینده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.