معرفی و دانلود PDF کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر

عکس جلد کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر

مهدی فقیهی در کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر قصد دارد شما را با نحوه‌ی صحیح به کارگیری مواد منفجره در صنعت معدن آشنا کند تا عملیات خود را با ایمنی بالاتری به پایان برسانید.

درباره‌ی کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر:

مواد منفجره و انفجار در نگاه اول، تخریب و خسارت را تداعی می‌کند. اما امروزه در مقیاسی وسیع به‌ عنوان ابزاری ایمن، ارزان و قابل انعطاف برای شکستن سنگ در عملیات عمرانی و معدنی به‌ کار می‌رود. به همین دلیل همگام با توسعه و عمران در دنیا، ‌مصرف مواد منفجره صنعتی روز‌به‌روز بیشتر می‌شود.

برای اکثر فعالیت‌های مهندسی مانند راه‌سازی، ایجاد شکاف‌های زیرزمینی، حفاری و استخراج معادن، تونل‌سازی، گودبرداری و... از انواع مواد منفجره بهره‌گیری می‌شود. در واقع هدف اصلی از انفجار تبدیل کردن توده‌های اصلی سنگ به ذرات شکسته و خردشده برای حمل‌ونقل و جابه‌جایی است.

قبل از اینکه عملیات انفجار صورت بگیرد بسیاری از جزئیات باید مورد توجه قرار گیرند، زیرا در لحظه‌ی انفجار هیچ‌چیز قابل کنترل نیست. لذا ملاحظات و اقدامات خاصی لازم است تا انفجار بدون خسارت و نتیجه‌ی آن مطابق طرح موردنظر باشد. دانش این اقدامات از طریق مطالعه و تجربه به‌ دست می‌آید.

جامعه‌ی امروزی در زمینه‌ی صنعت و مهندسی رو به توسعه و پیشرفت است. به خصوص در 50 سال اخیر به صورت تصاعدی شاهد موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه‌ها بوده‌ایم. به همین دلیل توسعه‌ی بزرگراه‌ها، بهره‌برداری صحیح از منابع انرژی، توسعه خطوط انتقال گاز و آب، تأسیس سدهایی برای ذخیره‌ی آب، تخریب ساختمان‌هایی با بافت قدیمی و... بیشتر از قبل اهمیت یافته است.

در تمامی موارد فوق، تکنیک آتشکاری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌توان از آن به عنوان یک روش کلیدی استفاده نمود. امروزه به دلیل وجود فناوری‌های جدید، این تکنیک متحول شده و بهره‌وری از آن افزایش یافته است. در این میان سامانه‌هایی به نام شروع‌کننده انفجار نقش بسیار مهمی دارند. این سامانه‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که بخش شوک‌بر یکی از پیشروترین آن‌هاست.

با بکارگیری سامانه شوک‌بر، طراحان انفجار قادر خواهند بود با توجه به مشخصات سنگ و اهداف و شرایط محیطی انفجار، الگوهای متفاوتی را با در نظر گرفتن ملاحظات اقتصادی طراحی کنند. در این کتاب نکات مهمی در زمینه‌ی بکارگیری این سامانه با در نظرگرفتن نکات ایمنی و فنی انفجار ارائه شده است.

کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب به مهندسان معدن و علاقه‌مندان به این حوزه توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر می‌خوانیم:

در برخی از سامانه‌های شوک‌بر از بلوک اتصال سطحی استفاده می‌شود که افزون بر اتصال‌مدار انفجاری، در بیشتر مواقع تأخیردهی مدار را نیز برعهده دارند. این بلوک‌ها لااقل شامل یک گیره پلاستیکی رنگی هستند که درون آن یک کپسول انفجاری کوچک تعبیه شده است و به یک تکه تیوب شوک‌بر وصل شده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: تاریخچه و بررسی آغازگرهای انفجار
فصل دوم: آشنایی با سامانه‌های شوک‌بر
فصل سوم: چاشنی‌های شوک‌بر
فصل چهارم: روش‌های فعال‌سازی مدار انفجاری شوک‌بر
فصل پنجم: مبانی طراحی الگوهای آتش‌کاری زیرزمینی
فصل ششم: مبانی طراحی الگوهای آتش‌کاری سطحی
فصل هفتم: الگوهای انفجاری سطحی با سامانه‌های شوک‌بر
فصل هشتم: پیوست‌ها
فهرست منابع
واژه‌نامه
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سخنوران
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات341
زبانفارسی
شابک978-600-383-563-4
موضوع کتابکتاب‌های مهندسی معدن، کتاب‌های مهندسی عمران
قیمت نسخه الکترونیک
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر

برای دریافت کتاب مهندسی انفجار با آغازگرهای شوک بر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.