معرفی و دانلود کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌

عکس جلد کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌
قیمت:
۳۹۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌

رابرت باکمن و وندی دیر در کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌، حقایقی را درباره یائسگی و درمان جایگزین هورمونی یا HRT ارائه می‌کنند و همچنین عوارض جانبی این نوع درمان و راه‌های به حداقل رساندن آسیب‌های آن را نیز شرح می‌دهند.

در کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌ (What you really need to know about hormone replacement therapy) می‌خوانید که وقتی زنان به سن یائسگی نزدیک می‌شوند چه تغییرات‌ جسمی‌ و روانی‌ در بدن‌شان رخ می‌دهد. هم‌چنین‌ رابرت باکمن (Rob Buckman) و وندی دیر (Wendy Dear) می‌گویند که ‌درمان جایگزین هورمونی چیست و چگونه می‌تواند در‌ این مرحله از زندگی مفید واقع شود‌. در بخش‌های مختلف‌ کتاب روش‌های گوناگون درمان هورمونی توضیح‌ داده می‌شود که از بین این روش‌ها شما می‌توانید یکی از آن‌ها را استفاده‌ کنید‌.

تمامی خانم‌هایی که در دوران پس از یائسگی قرار دارند از منافع درمان جایگزین هورمونی‌ آگاه هستند. آن‌ها پس از استفاده‌ از این‌ روش درمانی اظهار داشته‌اند‌ که احساس‌ جوانی می‌کنند و از نظر جنسی نیز‌ فعال‌اند. هم‌چنین‌ این روش درمانی از زن‌های یائسه در برابر بیماری‌های قلبی و پوکی استخوان نیز‌ محافظت می‌کند‌. همان‌طور‌ که می‌دانید پوکی‌ استخوان وضعیت دردناکی است که می‌تواند منجر به شکستگی‌ استخوان‌ها و بد‌ شکل‌ شدن آن‌ها شود‌. حتی خانم‌هایی که دچار پوکی استخوان‌ پیشرفته هستند‌ نیز ممکن است با به‌ کار گرفتن از‌ این روش درمانی بیماری‌شان‌ بهتر شود‌.

درمان جایگزین‌ هورمونی‌ تاریخچه‌ای طولانی‌ دارد‌، اما در طی بیست سال گذشته این روش درمانی پیشرفت‌ قابل‌ توجهی‌ کرده است. یائسگی در زندگی هر زنی‌ رخ‌ می‌دهد و‌ همه‌ با آن رو‌ به‌ رو‌ خواهند شد‌ ولی تجربه هر‌ شخص‌ با فرد‌ دیگر متفاوت است. قطعاً یکی از اهداف درمان جایگزین‌ هورمونی کمک ‌به زنان در کنترل تغییرات به وقوع پیوسته در‌ هنگام یائسگی خواهد بود.

در طی سال‌های باروری، زن‌ها چه دارای فرزند باشند و چه نباشند مقوله سلامتی آن‌ها و نحوه عملکرد و میزان هورمون‌های بدن‌شان مهم‌ است. به موازات‌ انجام تحقیقات‌ زیادی‌ که بر روی اثرات هورمون‌ اصلی زنانه یا استروژن‌ انجام گرفته، نقش‌ پیچیده و بسیار پر اهمیت آن در سلامت بدن بیشتر آشکار شده است.

درمان جایگزین‌ هورمونی‌ به‌ طور عمده و اساسی‌ یک روش‌ چشمگیر در طب‌ است‌ که برای حمایت بدن در برابر بیماری‌های ناتوان‌ کننده‌ای‌ که می‌توانند در سال‌های پایانی‌ زندگی‌ ایجاد شوند‌، ‌مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. بنابراین‌ چگونه‌ می‌توان درباره نحوه شروع درمان جایگزین‌ هورمون تصمیم‌گیری کرد‌ و چگونه می‌توان خطرات استفاده از این روش درمانی را در برابر مزایای‌ آن سنجید و‌ تصمیمی‌ متعادل گرفت‌؛ ‌چنین‌ تصمیمی‌ باید یک‌ تصمیم‌ فردی و بر اساس‌ بهترین‌ اطلاعات‌ گرفته شده درباره‌ این روش باشد‌. ‌پزشکان‌ و پرستاران متخصص‌ می‌توانند از طریق بررسی وضعیت شما (از نزدیک‌) و با در نظر گرفتن شرایط‌تان شما‌ را راهنمایی‌ کنند.

از آن‌ جایی‌ که پس از دوران یائسگی، سلامت بدن، حفظ‌ استقلال‌ جسمانی و روحی را تضمین‌ می‌نماید‌، حفظ‌ سلامتی بدن در این دوران مهم‌ترین و حیاتی‌ترین‌ دغدغه‌ زندگی‌ خواهد. درمان جایگزین‌ هورمونی‌، چه مورد استفاده‌ قرار‌ گیرد‌ و چه به آن‌ هیچ‌ توجهی‌ نشود‌، یکی از مهم‌ترین‌ تصمیماتی است که در دوران پس‌ از یائسگی باید توسط کلیه‌ زنان گرفته‌ شود‌. ‌این روش درمانی به اندازه تغذیه خوب و سالم‌ و نیز به اندازه‌ فعالیت‌های‌ فیزیکی‌ و ورزشی مهم و با ارزش است.

در بخشی از کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌ می‌خوانیم:

هر چه‌ شما پیر‌تر‌ می‌شوید‌ آنتی‌اکسیدان‌ها‌ و ویتامین‌های‌ A، C، E و سلینیوم‌ نقش‌ مهم‌تری‌ در محافظت‌ از سلول‌های‌ بدن شما‌ ایفا‌ می‌کنند‌. ‌ مصرف‌ صحیح‌ ویتامین‌ها بسیار‌ اهمیت‌ دارد‌. ‌ این نکته‌ مهم است‌ که از مصرف‌ بی‌رویه‌ ویتامین‌ A پرهیز کنید‌ و مصرف‌ زیاد‌ کلسیم‌ منجر‌ به رسوبات‌ کلیوی‌ می‌شود‌. ‌ مکمل‌های‌ موجود‌ جهت‌ بهبود‌ نسج‌ استخوانی‌ از ترکیب‌ ویتامین‌ D و کلسیم‌ ساخته شده و هم‌چنین‌ فرمولاسیون‌ کلسیم‌ به همراه‌ گلوکز‌ آمین و کندرو‌تین‌ نیز موجود‌ می‌باشد‌. ‌ به‌طور‌کلی بدن کلسیم‌ اضافی‌ را ‌دفع می‌کند‌، ولی‌ در صورتی‌که‌ مشکوک‌ هستید‌ باید‌ از پزشک‌ و یا متخصصین‌ تغذیه‌ خود سؤال‌ کنید‌ و‌ با گذشت‌ زمان‌ فعالیت‌ خود را کاهش‌ ندهید‌.

کم‌تحرکی‌ در نهایت‌ منجر به ناتوانی‌های‌ مختلفی‌ می‌گردد‌. بهترین‌ نوع‌ تحریکات‌ ورزشی‌ در نهایت‌ منجر‌ به افزایش‌ قدرت‌ و توان‌ بدنی، افزایش‌ انعطاف‌پذیری‌ و کمک‌ به حفظ‌ تعادل‌، ‌ قدرت و‌ تمرکز‌ خواهد‌ شد‌. ‌ بهبود‌ تراکم‌ استخوانی‌ و قدرت‌ عضلانی‌ باید یک‌ اولویت‌ در زمان‌ یائسگی‌ تلقی‌ شود‌. این امر با ورزش‌هایی از قبیل‌ تنیس‌، ‌ پیاده‌ روی منسجم‌ و منظم‌، کوه‌نوردی‌، ‌ آیروبیک‌ و بد‌مینتون‌ حاصل‌ می‌شود‌. شنا‌ گرچه ورزش مناسبی‌ جهت حفظ‌ وزن‌ بدن می‌باشد‌ ولی از‌ فعالیت‌های بدنی که‌ منجر‌ به حفظ‌ فاکتور‌های‌ مطلوب‌ شما می‌باشد نیست‌. ‌ شما باید سعی‌کنید‌ نفس‌ عمیق‌ بکشید‌ و بدن خود را به نرمی‌ جا‌ به‌ جا‌ کنید‌. این امر‌ منجر‌ به بالا‌ بردن روحیه‌ و افزایش‌ سطح‌ هورمون‌ سروتونین‌ بدن شما می‌شود‌. ‌

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل‌اول‌: نشانه‌ها و علل‌
چه‌ چیزی باعث یائسگی می‌شود
اثرات‌ یائسگی‌
نقش‌غدد‌ داخلی
اثرات‌ کاهش‌ هورمون‌ها در بدن‌
نشانه‌های‌ کاهش‌ هورمون‌ کافی‌ در بدن‌
هورمون‌ها و رژیم‌ غذایی‌ شما
فصل‌دوم‌: ارزیابی‌ وتشخیص‌
آزمایش‌هایی‌که ممکن‌ است‌ پزشک‌ درخواست‌ نماید‌
چرا بررسی‌ تراکم‌ استخوان‌ انجام‌ می‌شود‌؟
فصل‌سوم‌: انتخاب‌ و استفاده صحیح‌ روش‌ درمانی
آیا‌ درمان‌ جایگزین‌ هورمونی‌ برای من‌ مناسب‌ است‌؟
چه زمانی‌ باید درمان جایگزین‌ هورمونی‌ را شروع‌ کنم‌؟
انواع HRT
انواع مختلف‌ فرم‌های HRT
HRT به‌شکل برچسب‌های پوستی
داروهای‌ هورمونی‌ موضعی‌
فصل‌چهارم‌: چگونه با درمان‌ جایگزین‌ هورمونی‌کنار بیاییم‌
عوارض جانبی‌HRT
مشکلات‌ ناشی‌ از ایمپلنت
کنترل‌ بی‌اختیاری‌ ادرار‌
تغییر در سبک‌ زندگی
نمایه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌
نویسنده،
مترجمرسامک امینی، شهریار لاهوتی، مصطفی یامحمدی
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۷۲
زبانفارسی
شابک978-964-7108-75-1
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۹۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌

برای دریافت کتاب هورمون‌ درمانی‌ و جوانی‌ دوباره پس‌ از یائسگی‌ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.