معرفی و دانلود PDF کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین

عکس جلد کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین
قیمت:
153000 تومان - 16.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین

کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین تکنیک‌های برنامه‌ریزی، خلاصه و چکیده‌ی مباحث درسی و در نهایت تست‌های طبقه‌بندی شده برای داوطلبین آزمون دکتری این رشته را دربردارد.

درباره‌ی کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین:

پترولوژی یا سنگ‌شناسی از جمله شاخه‌های رشته زمین‌شناسی است که به مطالعه تخصصی بر منشا، ترکیبات و ساختمان سنگ‌ها و کانی‌ها می‌پردازد. هم‌چنین در این رشته ماگماها، تغییرات آن‌ها و... نیز بررسی می‌شود. ماگما کلمه‌ای‌ست یونانی به معنای خمیر و عبارتست از سیال طبیعی سیلیکاته و داغی که در شرایط معینی در زیرزمین تشکیل می‌گردد و معمولاً علاوه بر فاز مایع مقداری بلور و گاز محلول نیز دارد.

درباره‌ی مجموعه‌ی سنجش امیرکبیر:

امروزه به سبب حجم بالای داوطلبین و وجود رقابت تنگاتنگ میان ایشان، ورود به دانشگاه‌های مطرح در سراسر کشور امری بسیار دشوار است، که علاوه بر هوش و توانایی‌های علمی، تمرین و ممارستی جدی نیز می‌طلبد. در شرایطی که هر روزه موسسه‌هایی جدید، با انبوهی از شعارهای غیرعملی سربرآورده و متقاضیانِ ورود به دانشگاه را جذبِ تبلیغات پرطمطراق خود می‌کنند، یک متقاضی ساده کاری سخت برای انتخاب راهبرد صحیح، در مسیر تحصیلی خود دارد.

مجموعه‌ی سنجش امیرکبیر سعی دارد با ارائه‌ی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی به نام «دوره‌های مکاتبه‌ای» نیازهای دانشجویان، دانش پژوهان، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و مراکز عالی را پاسخ دهد. کتب آموزشی «دوره‌های مکاتبه‌ای» با هدف ارتقاء سطح علمی دانشجویان سال اول تا چهارم دانشگاه و همچنین داوطلبان ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به نگارش درآمده‌اند.

روش استفاده از این کتب آموزشی:

این کتاب‌ها شامل دو قسمت هستند. قسمت اول دربردارنده‌ی خلاصه درس و نکات کلیدی می‌باشد و قسمت دوم شامل تست‌های طبقه‌بندی شده است. بنابراین کافی‌ست تا داوطلبان موضوع درسی هر قسمت را به خوبی فرا گرفته و در آخر تست‌های طبقه‌بندی شده را حل نماید.

کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر برای داوطلبین آزمون دکترای رشته‌های زمین‌شناسی، سنگ‌شناسی و کانی‌شناسی مفید و کاربردی خواهد بود و به موفقیت آن‌ها در این آزمون کمک فراوانی خواهد کرد.

در بخشی از کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین می‌خوانیم:

در شرایط تبلور کامل، همه ماگماها به محض اینکه در اثر سرد شدن به دمای جامد شدن می‌رسند، بطور کامل متبلور می‌گردند. تبلور ماگما باعث پیدایش مجموعه‌ای از کانی‌ها می‌گردد که سکانس تبلور آن‌ها را می‌توان از طریق روابط فازها پیشگویی کرد. بعضی از سنگ‌های آتشفشانی مانند ابسیدین‌ها، بدون آنکه متبلور شوند در شرایط اتمسفری سرد می‌گردند و بسیاری از سنگ‌های آتشفشانی دارای یک خمیره شیشه‌ای هستند. ویگر چنین اظهار می‌دارد که سکانس لایه بندی که افق کروم دار توده نفوذی و مطبق بوشفلد دیده می‌شود، بازتاب چگونگی و ترتیب هسته بندی بلوره است که در یک ماگمای فوق اشباع از عنصرکروم انجام شده است. در قاعده توده یک بخش شاخص ریتمیک (تناوبی از لایه ها) با ضخامت 34 متر وجود دارد که پایینترین قسمت آن از کرومیت تشکیل شده و به تدریج به برونزیت تبدیل گشته است.

بافت تجمع شاخه‌ای که در بعضی نفوذی‌های مطبق بازیک دیده می‌شود یک بافت شاخص برای هسته بندی انتخابی در ماگماهای فروتافته است. این بافت در نتیجه رشد و توسعه لایه‌ای غنی از الیوین بوجود آمده که در آن بلورهای الیوین بصورت عمود برهم رشد کرده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: ماگما و تحولات آن
تست‌های طبقه‌بندی شده فصل اول
پاسخنامه تست‌های طبقه‌بندی شده فصل اول
تست‌های خودسنجی فصل اول
پاسخنامه تست‌های خودسنجی فصل اول
فصل دوم: سنگ‌های فوق مافیک و مافیک
تست‌های طبقه‌بندی شده فصل دوم
پاسخنامه تست‌های طبقه‌بندی شده فصل دوم
تست‌های خودسنجی فصل دوم
پاسخنامه تست‌های خودسنجی فصل دوم
فصل سوم: سنگ‌های حدواسط و فلسیک
تست‌های طبقه‌بندی شده فصل سوم
پاسخنامه تست‌های طبقه‌بندی شده فصل سوم
تست‌های خودسنجی فصل سوم
پاسخنامه تست‌های خودسنجی فصل سوم
فصل چهارم: سنگ‌های آلکالن
تست‌های طبقه‌بندی شده فصل چهارم
پاسخنامه تست‌های طبقه‌بندی شده فصل چهارم
تست‌های طبقه‌بندی شده فصل چهارم
پاسخنامه تست‌های خودسنجی فصل چهارم
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین
ناشر چاپیانتشارات سنجش امیرکبیر
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات186
زبانفارسی
شابک978-600-7400-74-6
موضوع کتابکتاب‌های کنکور دکترا
قیمت نسخه الکترونیک
153000 ت - 16.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین

برای دریافت کتاب آمادگی آزمون دکتری پترولوژی سنگ‌های آذرین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.