معرفی و دانلود کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله

عکس جلد کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله

کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله، شامل سلسله سخنرانی‌های دبیر کل حزب الله لبنان در طول ماه مبارک رمضان است که مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها را در زندگی افراد بر اساس آموزه‌های قرآن کریم به تصویر می‌کشد. اساس اصلی این سخنرانی‌ها رشد فکری و اخلاقی انسان معاصر است.

قرآن کامل‌ترین کتاب آسمانی و هدایت بشریت است و تمسک به این کتاب روشن‌گر و سیره اهل بیت (ع) امری مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. چالش‌هایی که ره‌آورد دنیای مدرن و عصر فناوری است، انسان را در تنگناهای فکری و روحی بی‌شماری قرار داده و نیاز روز افزون بشر به گره گشایی از عقده‌های فکر و اندیشه بر لزوم وجود نظامی رهایی بخش برای برون رفت از تنگناهای موجود تأکید می‌کند. قرآن به عنوان کتابی با اندیشه‌های بلند در حیطه هدایت‌گری با جهت‌دهی به افکار انسان درست‌ترین راهکارها را فرا روی او گشوده و مسیر اصلی رشد و تعالی را برایش هموار می‌کند.

تبیین آموزه‌ها و معارف قرآن برای نجات انسان از سقوط به ورطه خطر و کمک به او در صعود به قله کمال بدون شک باید توسط افراد آگاه به عمق معانی و مفاهیم این کتاب آسمانی صورت گیرد. بنابراین وظیفه عالمان و نخبگان دینی است که آموزه‌های قرآنی را در دنیای معاصر بازخوانی کرده و انسان‌ها را از سرشت و فطرت الهی خود آگاه کنند تا امکان ایجاد تعادل و توازن در زندگی و پیشرفت مادی و معنوی توأمان فراهم شود.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان و یکی از رهبران دینی جامعه لبنانی است که به دلیل فعالیت‌های پررنگ او در حوزه سیاست شاید بعد دینی شخصیت او مغفول مانده است. اما باید گفت که این رهبر لبنانی یکی از شخصیت‌های دینی اثرگذار در جامعه لبنان است که نمی‌توان دست‌آوردهای سیاسی حزب الله را در سایه رهنمودهای دینی و اخلاقی او نادیده گرفت.

پیروزی که مقاومت اسلامی لبنان به دست آورد نه تنها پیروزی بر اسرائیل بلکه پیروزی بر آمریکا و مستکبران جهانی نیز است. سید حسن نصرالله توانست ملت‌ها را در کنار یکدیگر جمع کند. از این رو دشمن سعی می‌کند تا اختلافات طایفه‌ای و مذهبی را ایجاد کند اما نصرالله توانست این توطئه‌ها را خنثی کند. تمام این موارد بر اهمیت نقش اثرگذار شخصیت دینی سید لبنانی تأکید می‌کند.

با توجه به آنچه گذشت، لزوم پرداختن به سخنان سید حسن نصرالله در تفسیر سوره‌های قرآن و تشریح جلسات انس با قرآن کریم در شب‌های ماه مبارک رمضان بر مخاطب روشن می‌شود.

کتاب حاضر به این امید تدوین شده است که سخنان دبیر کل حزب الله لبنان به عنوان یک نخبه دینی و سیاسی در هدایت افکار جامعه موثر واقع شده و می‌تواند انسان معاصر را از غوطه‌ور شدن در دنیای ماشینی صرف مصون بدارد.

در بخشی از کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله می‌خوانیم:

اگر به خاطر داشته باشید من در آن سال گفتم که این سنتی حسنه است. کسانی که در احیای این سنت و بنیان نهادن آن در لبنان مشارکت کرده‌اند دارای ثواب و پاداش هستند و افرادی که در لبنان به آن عمل کرده‌اند ان شاء الله تا روز قیامت از پاداش آن بهره‌مند خواهند بود. این، یک کار بزرگ و مهم است و اهمیت سال دوم و سوم یعنی سال‌های پس از آن در این است که این سنت و برنامه را تثبیت کرده و اکنون نیز هنوز در سال‌های تثبیت پایه‌های این سنت حسنه قرار داریم، یعنی اگر این عمل را تنها سال اول انجام می‌دادیم و سال‌های بعد رها می‌کردیم، کار پایان یافته بود و این سنت حسنه دیگر وجود نداشت. ما باید برای چندین سال این کار را دنبال کنیم تا تثبیت شود. اگر انجمن قرآن کریم اقدامی نمی‌کرد مردم ‌حتما از اوضاع و اخبار آن سوال می‌کردند. امسال چه کاری انجام دهیم؟ یعنی شب‌های انس با قرآن کریم در ماه رمضان باید به بخشی از فرهنگ، آداب، رسوم، زندگی، روح و روزه مردم تبدیل شود و این کار حتما نیازمند تلاش‌های چندین ساله است. قطعا کسانی که امسال هم آمده‌اند ان‌شاء‌الله در تثبیت این سنت پاک و حسنه سهیم هستند.

ما به مرور زمان شاهد اقبال بیش‌تری خواهیم بود و امسال مانند سال گذشته شاهد گسترش کمی، کیفی و توسعه آن به مناطق مختلف بودیم، شاید امسال بیش از سال گذشته باشد و با توجه به این موضوع، سطح استفاده از آن از طریق رسانه‌ها یعنی تلویزیون "المنار" و رادیوی "نور" و با تلاش انجام شده، بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود. من معتقدم که ما و شما طی سال‌های اندکی می‌توانیم این موضوع را تثبیت کنیم، لذا شب‌های انس با قرآن کریم در ماه رمضان مانند مجالس عزا در ایام عاشورا می‌شود یعنی این یک موضوع روتین، طبیعی و سنتی است و مردم به آن نیاز دارند و به آن تشویق می‌کنند و اگر ماه مبارک رمضان بدون شب‌های انس با قرآن کریم سپری شود، احساس نقصان و کاستی می‌کنند.

ان‌شاء الله ما با اینگونه تلاش‌های میمون و خجسته که مایه آرامش و تقویت فضای روحانی، معنوی و روانی است و حقیقتا نه تنها در لبنان بلکه در تمام دنیا وجود دارد و مقام معظم رهبری نیز در هفته‌های گذشته در مورد نشانه‌های آن مانند اقبال مردم در دنیا به دین چه در بین مسلمانان و چه میان پیروان سایر ادیان سخن گفتند، در صدد بازگرداندن خود و مردم به دین هستیم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله
نویسنده
مترجمعلی اسلامی، جواد ماستری فراهانی
ناشر چاپیانتشارات آوای علی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۸
زبانفارسی
شابک978-600-5741-32-2
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله

زینب پیران
۱۳۹۹/۷/۲۴
خیلی ممنونم از شما... خواهشا از حزب الله کتاب‌های بیشتری بذارید😍🌿
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله

برای دریافت کتاب بیانات قرآنی سید حسن نصرالله و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.