معرفی و دانلود PDF کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP

عکس جلد کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP

کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP نوشته‌ی بیداء دهقانی و مریم فراهانی، روش کار این نرم افزار را شرح می‌دهد که یک ابزار شبیه‌ساز است. ویپ مجموعه متناوبی از شرایط را می‌آزماید تا استراتژی های مدیریت تطبیقی را ایجاد کند.

درباره‌ی کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP:

منابع آب شیرین امروزه از مسائل حیاتی در بسیاری از کشورها به شمار می‌آید. در زمان گذشته به جهت جمعیت کم‌تر این بحران خیلی احساس نمی‌شد در حالی که در عصر امروز به دلایل افزایش جمعیت، گرم شدن زمین و... بحران کم آبی بیشتر از همیشه حس می‌شود. کشورمان ایران به جهت جغرافیای آن از کشورهای با محدودیت منابع آب محسوب می‌شود به همین خاطر آب شیرین از اصلی‌ترین ارکان توسعه کشور است که توسعه و پیشرفت سایر بخش‌ها نیز به آن بستگی دارد.

ارتباط متقابل بشر و طبیعت از اصول مهم مدیریت منابع آب است اما متغیرهای زیادی در این ارتباط دخیل هستند که رسیدن به یک راه‌حل ثابت را بسیار دشوار و در برخی موارد غیرممکن می‌کند. بنابراین لازم است در هر محل با توجه به شرایط خاص آن، راه حل مناسبی انتخاب شود و این راه حل نیز به مرور زمان تصحیح و بهینه شود.

اگر مجموعه‌ای از شرایط برای برنامه‌ریزی منابع آب به خصوص تخصیص منابع آب سنجیده نشود می‌تواند هزینه‌های بسیاری را در پی داشته باشد. مدیریت یکپارچه منابع آبی، این هزینه‌ها را در بسیاری از ابعاد به حداقل می‌رساند و حداکثر استفاده از ذخیره‌ی موجود آب را افزایش می‌دهد. امروزه روش مدل‌سازی و استفاده از نرم‌افزارهای نوین کمک بسیاری برای مدیریت یکپارچه منابع آبی کرده است. کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP با عنوان انگلیسی (Water resources management using the WEAP model) نرم افزار WEAP را که یکی از این نرم افزارهای مهم در این زمینه به حساب می‌آید به شما آموزش می‌دهد. این نرم افزار در سال‌های اخیر با مقبولیت فراوانی همراه بوده و بسیار پرکاربرد است.

کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای مهندسین و فعالان حوزه‌ی آب و فاضلاب و نیز مهندسان محیط زیست مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP می‌خوانیم:

در ایران پژوهش‌های انجام گرفته بیشتر معطوف به حوضه آبریز و بهره برداری از سدها بوده است. آن چنانکه به مدل سازی رودخانه‌ای و حوضه آبریز با استفاده از مدل‌های WEAP، MODSIM، VISTA DSS، MIKE BASIN و SWAT پرداخته شده است. همچنین تحقیقات مختلفی در زمینۀ پهنه بندی مناطق مناسب برای پخش سیلاب و تغذیه مصنوعی انجام گرفته است که در این زمینه می‌توان به تحقیقات انجام شده توسط (قرمز چشمه، 1379؛ رفیعی، 1381) اشاره کرد.

در حوضه‌های کرخه و ایذه به منظور بررسی تأثیر توسعه منابع آب و تاًمین تقاضا در بخش‌های مختلف کشاورزی، شرب و صنعت با توجه به رشد نیاز آن‌ها در آینده از مدلWEAP استفاده گردید (سیفی و همکاران، 1385؛ علیزاده، 1385). (حافظ پرست، 1385) در دشت گرمسار، وضعیت شبکه آبیاری این دشت توسط مدل WEAP مورد ارزیابی قرار داد و در نهایت توسط مدل، سطح زیر کشت مناسب و راهکارهای مناسب برای رسیدن به این سطح زیر کشت را ارائه داد (راسق قزلباش، 1392). در تحقیقی دیگر (حافظ پرست، 1386) به بررسی بحران کمبود آب به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح در داخل دشت تاکستان قزوین پرداخته است و برای این منظور از روش شبیه سازی بر اساس بهینه سازی که از روش‌های مفید در برنامه ریزی منابع آب است) بر اساس دو مدل WEAP و Lingo استفاده کرد. در مدل بهینه سازی حداکثر سطح زیر کشت را تعیین و سپس در مدل شبیه سازی با توجه به راندمان آبیاری و اولویت بندی منابع و مصارف، تأمین آب برای حداکثر سطح زیر کشت با درصد کمبود قابل اطمینان را محاسبه کرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: بحران کمبود آب
فصل دوم: روش شناسی تحقیق
فصل سوم: تجزیه و تحلیل داده‌ها
فصل چهارم: بحث و نتیجه‌گیری
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات آریا دانش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۶۹
زبانفارسی
شابک978-622-6524-36-0
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نرم افزارهای کاربردی، کتاب‌های زیست شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP

برای دریافت کتاب مدیریت منابع آب با استفاده از مدل WEAP و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.