معرفی و دانلود کتاب سینمای عباس کیارستمی

عکس جلد کتاب سینمای عباس کیارستمی
قیمت:
19500 تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سینمای عباس کیارستمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سینمای عباس کیارستمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سینمای عباس کیارستمی

روبرت صافاریان در کتاب سینمای عباس کیارستمی، سه دورۀ پیش از انقلاب، از انقلاب تا اوایل دهه هشتاد و دهه هشتاد تا امروز، از سینمای کیارستمی را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

صافاریان در کتاب سینمای عباس کیارستمی، در ۳ بخش نزدیک ۴ دهه فعالیت فیلم‌سازی عباس کیارستمی را بررسی کرده است. بخش نخست کتاب به فعالیت‌های این فیلم‌ساز نام‌آشنای ایرانی در دوره پیش از انقلاب اختصاص داشته و در آن جای ویژه‌ای به دو فیلم مسافر و گزارش داده شده است.

بخش دوّم کتاب عمدتاً به آثار موفق این فیلم‌ساز در جشنواره‌های جهانی تحت عنوان عمومی چهارگانه «زندگی ادامه دارد» پرداخته و در بخش سوّم کارهای تجربی‌تر فیلم‌ساز مانند ده و شیرین و همین‌طور فیلم‌هایی که فیلم‌ساز در خارج از کشور ساخته مانند کپی برابر اصل، مورد بررسی قرار گرفته‌اند. فصل پایانی هم کوششی برای جمع‌بندی شخصیت هنری و سینمایی کیارستمی به عنوان پست مدرنیستی سنت‌گرا است.

روبرت صافاریان تحولات سینمای کیارستمی را در ارتباط با گذر عمر و انباشت تجربه زندگی و فیلم‌سازی و تغییر شرایط بیرونی و تصادف‌ها و تصمیم‌های آگاهانه بررسی می‌کند و بر آن است که با وجود پایبندی به نگرشی مولف‌گرایانه، نمی‌توان دگرگونی در شرایط اجتماعی را در تغییر زبان و بیان سینمایی کیارستمی ناچیز انگاشت. از قضا بخش‌بندی او از سینمای عباس کیارستمی مبتنی بر همین تغییرات اجتماعی است: انقلاب ۱۳۵۷ ایران، فروپاشی شوروی و انقلاب دیجیتال در سطح رسانه‌ای.

در بخشی از کتاب سینمای عباس کیارستمی می‌خوانیم:

مسافر نخستین فیلم مهم کیارستمی است. نان و کوچه، زنگ تفریح و تجربه هم فیلم‌های خوبی هستند، امّا اگر برخلاف بسیاری از فیلم‌های خوب (نه برجسته) فراموش نشده‌اند به خاطر این است که کسی آن‌ها را ساخته است که مسافر و گزارش و خانه دوست کجاست و... ساخته است. مسافر نخستین فیلم کیارستمی است که فارغ از این که کسی که آن را ساخته چه کارهای دیگری کرده است، سرپاست و هنوز به عنوان فیلمی فوق‌العاده تماشاگرانش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عبارت دیگر مسافر نه تنها به عنوان فیلمی از عباس کیارستمی و به عنوان جزئی از یک پژوهش مؤلف‌ محور و به سبب جایگاهی که در مجموعه آثار یک کارگردان و تحول سبکی و تماتیک او دارد، بلکه همچنین به عنوان یک اثر مستقل سینمایی ارزش دقت و بررسی دقیق دارد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
دوره نخست: پیش از انقلاب
فصل یکم: پیش از مسافر (دوره بدون کلام)
فصل دوم: مسافر
فصل سوم: فیلم‌های آموزشی
فصل چهارم: گزارش
فصل پنجم: جمع‌بندی
دوره پیش از انقلاب
دوره دوم: از انقلاب تا دهه هشتاد
فصل ششم: بعد از انقلاب، پیش از جشنواره‌ها
فصل هفتم: خانه دوست کجاست و مشق شب: افراط و تفریط
فصل هشتم: کلوزآپ نمای نزدیک
فصل نهم: چهارگانه «زندگی ادامه دارد»
دوره سوم: دهه هشتاد تا امروز
فصل دهم: ده: بازگشت به زن و به شهر
فصل یازدهم: فیلم‌های تجربی: شیرین، پنج، راه‌ها
فصل دوازدهم: فیلم‌های خارجی
پایان سخن: پُست مدرنِ عامّی
فیلم‌شناسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سینمای عباس کیارستمی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات256
زبانفارسی
شابک978-964-334-586-0
موضوع کتابکتاب‌های آموزش فیلم سازی، کتاب‌های نقد و بررسی
قیمت نسخه الکترونیک
19500 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سینمای عباس کیارستمی

پژمان ملااسدزاده
۱۳۹۹/۲/۹
مردی که هیچ گاه مثلش پبدا نخواهد شد
نیما صنمی
۱۳۹۷/۸/۱۱
استاد کیارستمی مرد بزرگی
Meisam Malakan
۱۳۹۷/۳/۵
در مورد کیارستمی تنها باید گفت:
«کیارستمی و دیگر هیچ»
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب سینمای عباس کیارستمی

برای دریافت کتاب سینمای عباس کیارستمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.